15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Udostępnij:
Urządzenie pokoju dziecięcego to zawsze duże wyzwanie dla rodziców: jakie meble wybrać, by były zarówno funkcjonalne, jak i podobały się maluchom? Jak zmieścić na małej przestrzeni kącik do zabawy i do nauki? Jednak, gdy w pomieszczeniu ma zamieszkać rodzeństwo – sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Jak urządzić pokój dla rodzeństwa, by każde dziecko miało własną przestrzeń i nie czuło się pokrzywdzone? Najtrudniej stworzyć przestrzeń, która zaspokoi potrzeby dwójki dzieci w różnym wieku – jednak i na to mamy sposób! Dzięki pięciu wskazówkom zaaranżujesz funkcjonalny i modny pokój dla rodzeństwa! 

Wydziel strefy, by dzieci miały swoją przestrzeń 

Podobnie jak my, każde dziecko potrzebuje odrobiny prywatności, swojego miejsca do odrabiania lekcji i zabaw. Tym bardziej jeśli starsze dziecko chodzi już do szkoły, a młodsze jeszcze do przedszkola. Dlatego należy wyraźnie oddzielić przestrzeń dla każdego dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie niskiej ścianki działowej, która podzieli pokój na pół. W przypadku mniejszych pomieszczeń, zamiast ścianki, można ustawić regał, parawan, czy podwieszaną kurtynę. Tym sposobem w prostym sposób z jednego pokoju stworzymy dwie części, których wystrój możemy dopasować do dziecka.

Wydziel osobne miejsce do nauki i do zabawy

Oprócz osobnej przestrzeni, dzieci powinny mieć wydzielone strefy do nauki i zabawy. Dzięki temu starsze dziecko będzie mogło spokojnie odrabiać zadania domowe podczas zabaw młodszego.  Dodatkowo taki podział pozwoli skupić się na nauce - zabawki nie będą rozpraszać i kusić.

Wydziel kącik do nauki

Część do nauki powinna być funkcjonalna i składać się z odpowiednio dobranego biurka oraz krzesła obrotowego, które zapewnią dziecku wygodę i pozwolą uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości, a także szafki lub regału na książki. W miarę możliwości książki i zeszyty starszego dziecka powinny być poza zasięgiem młodszej pociechy. Pozwoli to na uchronienie zeszytów i książek przed pomazaniem przez przedszkolaka. 

Wydziel kącik do zabaw

W kąciku zabaw warto pomyśleć o ustawieniu funkcjonalnych skrzyń, w których można pomieścić zabawki i drobiazgi. Dzięki estetycznym pojemnikom zabawki nie będą porozrzucane po całym pokoju. Pomieszczenie będzie nie tylko czystsze i przestronniejsze, ale również starsze dziecko będzie czuć się w nim komfortowo. 
Kolekcja Swing

Wybierz odpowiednie łóżko 

Ograniczona przestrzeń pokoju często uniemożliwia  wstawienie dwóch łóżek do pokoju dzieci, dlatego dobrym rozwiązaniem może być zakup łóżka piętrowego czy wysuwanych łóżek skrzyniowych. Łóżko piętrowe pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, ale często oferuje też dodatkowe rozwiązania, takie jak wbudowana szafa czy regał. Łóżko piętrowe może więc łączyć kilka mebli w jednym.

Innym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń może być półkotapczan, czyli połączenie łóżka, które chowa się wewnątrz szafy. Może być otoczone dodatkowo szafkami i półkami. Półkotapczan jest bardzo funkcjonalny, wygląda jak sypialniana meblościanka i zajmuje niewiele miejsca. Do wyboru mamy półkotapczany pionowe i poziome - częściej wybierane do pokoju młodzieżowego.

Dobierz meble zarówno dla starszego jak i młodszego dziecka

Dzieci w różnym wieku mają inne potrzeby odnośnie mebli - najmłodsza pociecha będzie chciała mieć typowe meble dziecięce, natomiast dziecko w wieku szkolnym opowie się za bardziej młodzieżowym zestawem. W takiej sytuacji proponujemy zakup uniwersalnych mebli np. w modnym kolorze bieli lub mebli modułowych, które można ze sobą zestawiać, łącząc produkty z różnych kolekcji. Dzięki temu meble będą uniwersalne i dodatkowo będą rosnąć wraz z dziećmi nie tracąc na atrakcyjności.
Kolekcja Simi

Wybierz uniwersalne kolory ścian

Najlepszym rozwiązaniem we wspólnym pokoju będzie uniwersalny kolor ścian, które dzieci mogą ozdobić według własnej inwencji twórczej. Można również pomalować pokój na dwa kolory, zgodnie z „granicą” wydzielonych stref.  Świetnie sprawdzi się również ściana pomalowana farbą tablicową, która wygląda jak szkolna tablica. Można na niej rysować zwykłą kredą, co szczególnie ucieszy młodsze dzieci. Dla starszych można przygotować taką tablicę nad biurkiem, do której można przypinać za pomocą magnesów karteczki oraz zapisywać ważne informacje ze szkoły. 

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa nie musi być trudne! Ważne, by zastosować proste rozwiązania, które uporządkują wnętrze i pozwolą bez problemu podzielić i dopasować do każdego z dzieci. Szukasz innych inspiracji do pokoju dziecka? Zobacz naszą szeroką ofertę mebli młodzieżowych!

Meble młodzieżowe >

 


Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.