15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Udostępnij:
Urządzenie pokoju dziecięcego to zawsze duże wyzwanie dla rodziców: jakie meble wybrać, by były zarówno funkcjonalne, jak i podobały się maluchom? Jak zmieścić na małej przestrzeni kącik do zabawy i do nauki? Jednak, gdy w pomieszczeniu ma zamieszkać rodzeństwo – sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Jak urządzić pokój dla rodzeństwa, by każde dziecko miało własną przestrzeń i nie czuło się pokrzywdzone? Najtrudniej stworzyć przestrzeń, która zaspokoi potrzeby dwójki dzieci w różnym wieku – jednak i na to mamy sposób! Dzięki pięciu wskazówkom zaaranżujesz funkcjonalny i modny pokój dla rodzeństwa! 
 
kolekcja Nodo, Forte
 

1. Wydziel strefy, by dzieci miały swoją przestrzeń 

 

Podobnie jak my, każde dziecko potrzebuje odrobiny prywatności, swojego miejsca do odrabiania lekcji i zabaw. Tym bardziej jeśli starsze dziecko chodzi już do szkoły, a młodsze jeszcze do przedszkola. Dlatego należy wyraźnie oddzielić przestrzeń dla każdego dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie niskiej ścianki działowej, która podzieli pokój na pół. W przypadku mniejszych pomieszczeń, zamiast ścianki, można ustawić regał lub parawan, czy podwieszaną kurtynę. 
 
Zobacz polecane przez nas regały, którymi oddzielisz strefy dzieci: 
 
Kolekcja Strzaka, Black Red White
 
kolekcja Nepo, Black Red White
 
Kolekcja Nikko, Black Red White
 
 

2. Wydziel osobne miejsce do nauki i do zabawy

 
Oprócz osobnej przestrzeni, dzieci powinny mieć wydzielone strefy do nauki i zabawy. Dzięki temu starsze dziecko będzie mogło spokojnie odrabiać zadania domowe podczas zabaw młodszego. 
 
Kącik do nauki

Część do nauki powinna być funkcjonalna i składać się z odpowiednio dobranego biurka oraz krzesła, które zapewnią dziecku wygodę i pozwolą uniknąć problemów ze zdrowiem w przyszłości (specjalnie z myślą o rodzicach przygotowaliśmy bezpłatny poradnik "Jak wybrać biurko na szóstkę", który można pobrać TUTAJ), a także szafki/regału na książki. Ważne, by starsze dziecko posiadało szafkę zamykaną na kluczyk albo półkę na wysokości niedostępnej dla brata/siostry, co pozwoli na uchronienie zeszytów i książek przed pomazaniem przez przedszkolaka. 

Idealnymi zestawami dla ucznia będą: 
 
Yoop, Forte
 
kolekcja Libelle, Forte
 
Kolekcja Frame, Dig-net
 
First, Timoore
 
Więcej inspiracji na funkcjonalne biurka dla kreatywnych znajdziesz TUTAJ
 
Kącik do zabaw
W kąciku zabaw warto pomyśleć o ustawieniu funkcjonalnych skrzyń, w których można pomieścić zabawki i drobiazgi. Dzięki estetycznym pojemnikom zabawki nie będą porozrzucane po całym pokoju. Pomieszczenie będzie nie tylko czystsze i przestronniejsze, ale również starsze dziecko będzie czuć się w nim komfortowo. 
 
Zobacz najmodniejsze skrzynie do pokoju dziecięcego
 
skrzynia Nostalgia
 
skrzynia
 
 
Skrzynia Elle, Timoore
 
skrzynia Toto
 
Więcej inspiracji ze skrzyniami w tle znajdziesz TUTAJ.
 

3.  Wybierz odpowiednie łóżko 

 

Ograniczona przestrzeń pokoju często uniemożliwia  wstawienie dwóch łóżek do pokoju dzieci, dlatego dobrym rozwiązaniem może być zakup łóżka piętrowego czy wysuwanych łóżek skrzyniowych. 

Zobacz najciekawsze propozycje ze sklepu TwojeMeble.pl

kolekcja Rupi, Black Red White
 
Loft, Timoore
 
Pik-pok, Dig-net
 
Yeti, Dig-net
 
Innym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń może być półkotapczan, czyli połączenie łóżka, które chowa się wewnątrz komody, otoczone dodatkowo szafkami i półkami. Jest bardzo funkcjonalny, wygląda jak sypialniana meblościanka i zajmuje niewiele miejsca. 
 
półkotapczan, Dig-net
 
półkotapczan, Dig-net
 
półkotapczan, Dig-net
 

4. Dobierz meble zarówno dla starszego jak i młodszego dziecka

 
Dzieci w różnym wieku mają inne potrzeby odnośnie mebli - najmłodsza pociecha będzie chciała mieć typowe meble dziecięce, natomiast dziecko w wieku szkolnym opowie się za bardziej młodzieżowym zestawem. W takiej sytuacji proponujemy zakup uniwersalnych mebli np. w modnym kolorze bieli lub mebli modułowych, które można ze sobą zestawiać, łącząc produkty z różnych kolekcji. 
 
Z białych młodzieżowych kolekcji szczególnie polecamy:
 
Snow, Forte
 
snow, forte
 
Angel, Wójcik
 
angel, wójcik meble
 
porto, black red white
 
Porto, Black Red White
 

5. Wybierz uniwersalne kolory ścian

 

Najlepszym rozwiązaniem we wspólnym pokoju będzie uniwersalny kolor ścian, które dzieci mogą ozdobić według własnej inwencji twórczej. Można również pomalować pokój na dwa kolory, zgodnie z „granicą” wydzielonych stref.  Świetnie sprawdzi się również ściana pomalowana farbą tablicową, która wygląda jak szkolna tablica. Można na niej rysować zwykłą kredą, co szczególnie ucieszy młodsze dzieci. Dla starszych można przygotować taką tablicę nad biurkiem, do której można przypinać za pomocą magnesów karteczki oraz zapisywać ważne informacje ze szkoły. 

 
farba tablicowa do pokoju dziecięcego
fot. handmadecharlotte.com
 
farba tablicowa do pokoju dziecięcego
fot. handmadecharlotte.com
 
caps, black red white
 


Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 9 500 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.