Infolinia: 533 355 377 lub 22 465 99 70
(Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00)
0
Schowek
0
KOSZYK
Jesteś tutaj: 

Jak zaaranżować pokój dziecka inspirowany Harrym Potterem?

cz. 1 Gryffindor 

 

  

źródło fot: https://bit.ly/1maeVXj

Jeżeli chcesz wprowadzić odrobinę magii do pokoju Twojego dziecka, proponujemy urządzić takie pomieszczenie w nawiązaniu do stylistyki Gryffindoru, jednego z czterech domów ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z książek i filmów o przygodach Harrego Pottera. Taki pokój powinien odznaczać się przede wszystkim kolorystyką w różnych odcieniach i zestawieniach bordo, czerwieni, żółcieni, złota oraz brązu (ewentualnie wpadającego w czerń). W nawiązaniu do stylistyki pokoju wspólnego Gryffindoru można również zastosować zestawienie mebli w różnym stylu, nie będących jednorodną serią. Pokój zarówno w filmach jak i książkach o Harrym Potterze wyróżniał się ciepłą kolorystyką, stwarzał wrażenie przytulności, składał się z mebli oraz dodatków dobranych przede wszystkim kolorystycznie, nie zawsze stylistycznie.

W pokoju inspirowanym stylistyką Gryffindoru ściany powinny mieć kolor intensywnie czerwony lub ciemniejszy wpadający w bordo. Meble powinny być w naturalnej, drewnianej kolorystyce. Warto wprowadzić również złote lub żółte akcenty w różnego rodzaju dodatkach lub kolorach obicia mebli.

 

Biurko i krzesło

  

 

   

Biurko Indiana (wybarwienie Dąb Sutter) oraz krzesło obrotowe B-9451 (w kolorze rustykalny rustical 059) tworzą ładne zestawienie podkreślające delikatnie staroświecki styl pokoju wspólnego Gryffindoru w Hogwarcie. Tworzą inspirującą, elegancką i wygodną przestrzeń do nauki i zabawy.

 

Regał 

  

Każdy pokój dziecięcy i młodzieżowy wymaga również regału – w przypadku pokoju inspirowanego stylistyką Gryffindoru idealnym meblem tego rodzaju jest m.in. Regał Szeroki Hamilton (w kolorze Koniak z patyną KNP01-13).

 

Szafa

Szafa Rapsodia  idealnie dopełni projekt wnętrza – podobnie jak pozostałe proponowane przez nas meble jest z innej kolekcji i lekko różni się od nich wyglądem, zachowuje jednak stylistykę pokoju wspólnego Gryffindoru zarówno kolorystyką jak i formą (prostą, ale nawiązującą do mebli klasycznych). Dobór trochę różniących się mebli pozwala zachować zasadę urządzenia pokoju wspólnego w Hogwarcie.

 

Łóżko

 

Łóżko to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia pokoju młodzieżowego. Idealnie pasujące stylistycznie miejsce wypoczynku dla Twojej pociechy to Łóżko Macro FKFBK (skrzynia w kolorze 311K, materac i poduszka ozdobna – M4187G, drewno – E-04 dab canterbury). Łączy w sobie istotne dla pokoju wspólnego Gryffindoru wrażenie przytulności, wygodę stosowania oraz odpowiednią kolorystykę.

 

Dodatki

   

Fotel Laredo (kolor obicia 3114K, kolor drewna E-04 dab canterbury) oddaje świetnie klimat wnętrza pokoju wspólnego Gryffindoru. Jest przytulny w swoim wydźwięku stylistycznym, może spełniać świetną rolę dodatkowego mebla w pokoju Twojego dziecka pozwalając mu się poczuć jak jeden z uczniów Hogwartu, którzy zasiadali w podobnych fotelach w wolne wieczory. Dla podkreślenia kolorystyki Gryffindoru warto pomyśleć o kilku żółtych akcentach – mogą być nimi np. poduszka Relax (kolor tkaniny – Carabu HP 87) lub pufa Orland  (kolor korpusu i poduszki siedziskowej – 3160K, kolor drewna – E-04 dab canterbury).

  

 

Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach w naszym sklepie!
 
TwojeMeble.pl - To najlepszy internetowy sklep meblowy w Polsce. Posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną zarówno dla osób szukających klasycznych jak i bardziej nowoczesnych mebli. W naszym serwisie znajdzie Państwo produkty takich firm jak: Black Red White, Meble Forte, Szynaka Meble, Meble Wójcik, Meble Bydgoskie i wielu innych największych polskich producentów meblowych. Prowadząc sklep meblowy online staramy się przygotować dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę mebli. TwojeMeble.pl to sklep meblowy właśnie dla Ciebie!