15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak zaaranżować pokój dziecka inspirowany Harrym Potterem? Cz.1 Gryffindor

Udostępnij:

Jak zaaranżować pokój dziecka inspirowany Harrym Potterem?

cz. 1 Gryffindor 

 

  

źródło fot: https://bit.ly/1maeVXj

Jeżeli chcesz wprowadzić odrobinę magii do pokoju Twojego dziecka, proponujemy urządzić takie pomieszczenie w nawiązaniu do stylistyki Gryffindoru, jednego z czterech domów ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z książek i filmów o przygodach Harrego Pottera. Taki pokój powinien odznaczać się przede wszystkim kolorystyką w różnych odcieniach i zestawieniach bordo, czerwieni, żółcieni, złota oraz brązu (ewentualnie wpadającego w czerń). W nawiązaniu do stylistyki pokoju wspólnego Gryffindoru można również zastosować zestawienie mebli w różnym stylu, nie będących jednorodną serią. Pokój zarówno w filmach jak i książkach o Harrym Potterze wyróżniał się ciepłą kolorystyką, stwarzał wrażenie przytulności, składał się z mebli oraz dodatków dobranych przede wszystkim kolorystycznie, nie zawsze stylistycznie.

W pokoju inspirowanym stylistyką Gryffindoru ściany powinny mieć kolor intensywnie czerwony lub ciemniejszy wpadający w bordo. Meble powinny być w naturalnej, drewnianej kolorystyce. Warto wprowadzić również złote lub żółte akcenty w różnego rodzaju dodatkach lub kolorach obicia mebli.

 

Biurko i krzesło

  

 

   

Biurko Indiana (wybarwienie Dąb Sutter) oraz krzesło obrotowe B-9451 (w kolorze rustykalny rustical 059) tworzą ładne zestawienie podkreślające delikatnie staroświecki styl pokoju wspólnego Gryffindoru w Hogwarcie. Tworzą inspirującą, elegancką i wygodną przestrzeń do nauki i zabawy.

 

Regał 

  

Każdy pokój dziecięcy i młodzieżowy wymaga również regału – w przypadku pokoju inspirowanego stylistyką Gryffindoru idealnym meblem tego rodzaju jest m.in. Regał Szeroki Hamilton (w kolorze Koniak z patyną KNP01-13).

 

Szafa

Szafa Rapsodia  idealnie dopełni projekt wnętrza – podobnie jak pozostałe proponowane przez nas meble jest z innej kolekcji i lekko różni się od nich wyglądem, zachowuje jednak stylistykę pokoju wspólnego Gryffindoru zarówno kolorystyką jak i formą (prostą, ale nawiązującą do mebli klasycznych). Dobór trochę różniących się mebli pozwala zachować zasadę urządzenia pokoju wspólnego w Hogwarcie.

 

Łóżko

 

Łóżko to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia pokoju młodzieżowego. Idealnie pasujące stylistycznie miejsce wypoczynku dla Twojej pociechy to Łóżko Macro FKFBK (skrzynia w kolorze 311K, materac i poduszka ozdobna – M4187G, drewno – E-04 dab canterbury). Łączy w sobie istotne dla pokoju wspólnego Gryffindoru wrażenie przytulności, wygodę stosowania oraz odpowiednią kolorystykę.

 

Dodatki

   

Fotel Laredo (kolor obicia 3114K, kolor drewna E-04 dab canterbury) oddaje świetnie klimat wnętrza pokoju wspólnego Gryffindoru. Jest przytulny w swoim wydźwięku stylistycznym, może spełniać świetną rolę dodatkowego mebla w pokoju Twojego dziecka pozwalając mu się poczuć jak jeden z uczniów Hogwartu, którzy zasiadali w podobnych fotelach w wolne wieczory. Dla podkreślenia kolorystyki Gryffindoru warto pomyśleć o kilku żółtych akcentach – mogą być nimi np. poduszka Relax (kolor tkaniny – Carabu HP 87) lub pufa Orland  (kolor korpusu i poduszki siedziskowej – 3160K, kolor drewna – E-04 dab canterbury).

  

 Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 9 500 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.