15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak stworzyć pokój dziecka inspirowany Harrym Potterem? cz.2 Slytherin

Udostępnij:

Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na niebanalne urządzenie pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, warto za inspirację wybrać pokój wspólny Slytherinu, jednego z domów w Hogwarcie (opisanego i pokazanego w drugiej części filmu oraz w drugim tomie przygód Harry'ego Pottera). Istotnym elementem takiego wnętrza jest stonowana, ciemniejsza kolorystyka (odcienie zieleni, srebra/szarości połączone z czernią lub ciemnym brązem) oraz elegancki, ozdobny i klasycyzujący styl wybranych mebli. Ważne jest, by projektując wnętrze inspirowane pokojem wspólnym Slytherinu pamiętać o tym, by meble stanowiły pasujący stylistycznie komplet oraz były eleganckie i klasycznie ozdobne w swojej formie.

 

Jak urządzić pokój dla fanów Harry'ego Pottera?

Urządzając pokój w stylu domu Slytherin musimy wziąć pod uwagę, że decydujemy się na ciemne, dość intensywne kolory - zieleń, brąz i czerń. Jeśli nie chcemy, by przytłoczyły wnętrze, możemy użyć ich głównie jako elementów dopełniających wnętrze. Warto wybrać też niebanalny kolor ścian (lub jednej ze ścian) – albo odcień szarości, jeżeli projektowany pokój jest mniejszy.  W przypadku większych wnętrz możemy zdecydować się na kolor ciemno-zielony. Pamiętajmy, że ciemna kolorystyka pomniejsza wizualnie małą przestrzeń.

Pokój w czarodziejskim stylu - jakie meble wybrać?

Istotne w doborze mebli, dodatków czy koloru ścian jest trzymanie się eleganckiej, tajemniczej stylistyki niezwykłego pomieszczenia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie usytuowanego w podziemiach, z widokiem na głębiny jeziora. Do tej stylistyki świetnie będą pasować drewniane meble, o cięższym, masywnym charakterze. Pamiętajmy, jednak by nie przytłoczyć nimi pokoju - najlepiej zdecydować się tylko na 1 masywny mebel: łóżko czy szafę. 
Innym rozwiązaniem nawiązującym bezpośrednio do koloru Ślizgonów będzie wybór zielonych mebli! Butelkowy kolor to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie! Oczywiście kluczowe będą też dodatki. Do łóżka warto dobrać pościel w odcieniach zieleni, a na fotelu ułożyć zielone poduszki dekoracyjne. Wszystko to, by podkreślić inspirację kolorystyką Slytherinu.
11 885,- zł
11 545,- zł
5 857,- zł
10 017,- zł

Czarodziejski fotel uszak

Fotel to jeden z ciekawych mebli, które można włączyć w projekt pokoju młodzieżowego, w zależności od rozmiarów pomieszczenia. Jeżeli pokój jest większy, usytuowanie takiego mebla nie będzie ciążyć kompozycyjnie, a da Twojemu dziecku możliwość wypoczynku na siedzisku podobnym do tych, na których odpoczywali uczniowie w Hogwarcie. W stylizowanym pokoju dobrze sprawdzi się fotel uszak, z wysokim oparciem oraz charakterystycznymi uszami, które stanowią świetne podparcie dla głowy podczas czytania książek!