15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak stworzyć pokój dziecka inspirowany Harrym Potterem? cz.2 Slytherin

Udostępnij:

cz.2 Slytherin 

 

  

źródło fot: https://bit.ly/20pZixE

Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na niebanalne urządzenie pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, warto za inspirację wybrać pokój wspólny Slytherinu, jednego z domów w Hogwarcie (opisanego i pokazanego w drugiej części filmu oraz w drugim tomie przygód Harrego Pottera). Istotnym elementem takiego wnętrza jest stonowana, ciemniejsza kolorystyka (odcienie zieleni, srebra/szarości połączone z czernią lub ciemnym brązem) oraz elegancki, ozdobny i klasycyzujący styl wybranych mebli. Charakter ten świetnie oddaje kolekcja Da Vinci, z dodatkami z innych kolekcji. Ważne jest, by projektując wnętrze inspirowane pokojem wspólnym Slytherinu pamiętać o tym, by meble stanowiły pasujący stylistycznie komplet oraz były eleganckie i klasycznie ozdobne w swojej formie.
 
Warto wybrać niebanalny kolor ścian – albo odcień szarości, jeżeli projektowany pokój jest mniejszy, albo ciemno-zielony jeżeli pokój jest odpowiednio duży (ciemna kolorystyka pomniejsza wizualnie małą przestrzeń). Istotne w doborze mebli, dodatków czy koloru ścian jest trzymanie się eleganckiej, tajemniczej stylistyki niezwykłego pomieszczenia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie usytuowanego w podziemiach, z widokiem na głębiny jeziora.
 

Biurko i krzesło

  
  
 
Miejsce nauki Twojej pociechy powinno stwarzać jak najlepsze warunki do wygodnej i wydajnej pracy. Idealnie do tego celu nadaje się biurko Da Vinci (kolor B-Orzech) w zestawieniu z krzesłem z podłokietnikami B-0133/1(kolor drewna orzech 5 walnut, obicie – celtic-uni-903). Obydwa meble sprzyjają skupieniu, są komfortowe w użytku a ponadto świetnie oddają niesamowitą atmosferę pokoju wspólnego Slytherinu.
 

Regał

 
 
Regał Da Vinci (kolor B-Orzech) świetnie nada się na przechowywanie książek lub zabawek. Tworzy z pozostałymi meblami z tej kolekcji spójną całość i podkreśla elegancki, przepełniony magią klimat wiążący się ze Slytherinem.
 

Szafa

  
 
Szafę najlepiej również dobrać z kolekcji Da Vinci (kolor B-Orzech), podążając konsekwentnie tropem elegancji wybieranych mebli, o czym stanowi też ich spójność stylistyczna. Mebel nie dość, że stanowi ozdobę i dopełnienie całego kompletu, to również świetnie nadaje się na przechowanie odzieży, sprzętów oraz zabawek.
 

Łóżko

  
Do łóżka z kolekcji Da Vinci (kolor B-Orzech) warto dobrać pościel w odcieniach zieleni, by podkreślić inspirację kolorystyką Slytherinu.
 
Dodatki
 
 
  
 
Fotel to jeden z ciekawych mebli, które można włączyć w projekt pokoju młodzieżowego, w zależności od rozmiarów pomieszczenia. Jeżeli pokój jest większy usytuowanie takiego mebla nie będzie ciążyć kompozycyjnie, a da Twojemu dziecku możliwość wypoczynku na siedzisku podobnym do tych, na których odpoczywali uczniowie w Hogwarcie. Fotel Cupido ES oraz pufa Cupido (obicie – M4188G, drewno – S-01 czarny) świetnie sprawdzą się w roli dodatkowych mebli podnoszących komfort oraz atrakcyjność projektową pokoju młodzieżowego.
 
   
 
Ciekawym dodatkiem mogą być również poduszki Grand Vario w kolorach knc10007-alcazar (szary) oraz tp-005l (zielony).


Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 9 500 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.