15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak stworzyć przytulny pokój dziecka inspirowany Harrym Potterem? cz.4 Hufflepuff

Udostępnij:

cz.4 Hufflepuff

 

 

Chcąc stworzyć niezwykły, przytulny, oryginalny i magiczny pokój dziecięcy lub młodzieżowy warto zainspirować się stylistyką jednego z czterech domów w Hogwarcie opisanego przez J.K. Rowling, autorkę przygód Harrego Pottera. Hufflepuff charakteryzuje się ciepłą, kontrastową kolorystyką (żółty z czernią), a cechy pokoju wspólnego tego domu to przede wszystkim słoneczna, ciepła, przytulna atmosfera. Inspirując się tym pokojem (opisanym szczegółowo przez autorkę po zakończeniu sagi o Harrym Potterze) należy kierować się wspomnianą wyżej kolorystyką (ciepły, miodowy żółty świetnie pasuje jako kolor ścian w zestawieniu z czarnymi meblami) oraz lekko fikuśnymi kształtami mebli o zaokrąglonych elementach. Założenia te spełnia m.in. kolekcja Clariss (czarna wersja kolorystyczna z zaokrąglonymi nóżkami) oraz kilka dodatków z innych kolekcji.

 

Biurko i krzesło

 

  

 

Biurko z kontenerkiem Clariss w połączeniu z fotelem obrotowym Kubuś z kolekcji Fotele Młodzieżowe spełniają świetnie założenia kolorystyczno-projektowe Hufflepuffu. Poza ciekawą koncepcją stylistyczną i designerską, oba meble przywodzą na myśl ten niezwykły dom w Hogwarcie oraz stwarzają świetnie warunki do nauki dla Twojej pociechy.

 

Regał

 

 

Regał z kolekcji Clariss pomieści książki, pomoce naukowe oraz zabawki dopełniając przy tym niebanalne, ciekawe, żywe wnętrze. Tak jak pokój wspólny Hufflepuffu, regał swoją pozorną ciężkością sprawia jedynie wrażenie solidności, a w połączeniu z żółtym kolorem ścian i dodatków daje efekt kontrastowy, przytulny i jednocześnie energetyzujący.

 

Szafa

 

 

Podobnie działa szafa Clariss. Idealna do przechowywania odzieży, sprzętów oraz zabawek, jest również atrakcyjnym elementem designerskim podkreślającym nietypowy charakter wnętrza nawiązujący wyraźnie do pokoju wspólnego Hufflepuffu.

 

Łóżko

 

 

 

Twoja pociecha wyśpi się i wypocznie w najwyższym komforcie na łóżku Clariss, które ubogaci projektowane wnętrze pod względem stylistycznym i kolorystycznym oraz wprowadzi nutkę magii swoim ciekawym kształtem.

 

Dodatki

 

Przy wyborze dodatków warto kierować się kolorystyką Hufflepuffu (żółty z akcentami czerni). Istotna jest również stylistyka – stawiająca na komfort, przytulność wybranych obiektów oraz pewną figlarną ozdobność detali.

  

 

Fotel wysoki lux oraz podnóżek 58 z kolekcji Humphrey (o kolorze tkaniny MOON 3 YELLOW) mogą stanowić atrakcyjne dopełnienie wyposażenia pokoju dziecięcego lub młodzieżowego zapewniając komfort oraz niezwykłą atmosferę zarówno skupienia jak odpoczynku. Stanowią również wyraźne akcenty kolorystyczne balansujące czerń mebli z kolekcji Clariss, podkreślając mocniej inspirację pokojem wspólnym Hufflepuffu.

 

 

 

Ciekawym i eleganckim elementem pokoju inspirowanego stylistyką Hufflepuffu mogą stać się poduszki żółte Indian Block. Motyw roślinny podkreśla pewne cechy pokoju wspólnego będącego inspiracją do aranżacji wnętrza – według autorki książek o Harrym Potterze pokój ten był wypełniony różnego rodzaju roślinami.Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.