15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki inspirowany Harrym Potterem? cz.3 Ravenclaw

Udostępnij:

Chcesz wprowadzić akcenty magii oraz niepowtarzalny styl w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym? Radzimy zainspirować się stylistyką Ravenclawu, jednego z czterech domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z powieści J.K. Rowling. Pokój wspólny Ravenclawu pojawia się jedynie w książkach z serii przygód Harry'ego Pottera, jednak zarówno kolorystyka związana z tym domem (pojawiająca się zarówno w filmach jak i w książkach) jak i ważne cechy tego pomieszczenia zawarte w ostatnim tomie przygód Harry'ego Pottera są wystarczające by stworzyć niezwykłe, inspirujące wnętrze zdecydowanie nawiązujące do Ravenclawu.

Jak urządzić pokój z Harry'ego Pottera? Kolorystyka

W doborze kolorystycznym należy kierować się przede wszystkim dominacją niebieskiego (radzimy zastosować odcień błękitu na ścianach pokoju) z dopełnieniem szaro-srebrnym (zgodnie z kolorystyką zastosowaną w filmach) lub brązowo-złotym (opisanym w książce). W naszym przykładowym zestawieniu proponujemy meble z kolekcji Lisa w ciepłym, szarym odcieniu, jednak wszelkie drobne dodatki (takie jak np. ramki na zdjęcia, doniczki, itp.) radzimy dobrać w różnych odcieniach brązu lub złota.

Jakie mebla w stylu Harry'ego Pottera wybrać?

Wybierając meble w stylu Harry'ego Pottera i domu Ravenclaw warto postawić na  zawartą w lekkiej formę i nawiązujące do antyków. Stylistyka taka świetnie odpowiada cechom pokoju wspólnego Ravenclawu opisanego w ostatnim tomie sagi o Harrym Potterze jak również cechom, jakie reprezentowali sobą uczniowie należący do tego domu. Dobrze sprawdzą się więc wysokie, gięte nóżki, zaokrąglone elementy czy subtelne zdobienia. Antyki kojarzą nam się z litym drewnem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać białe wybarwienie mebli, które stylistyką będą nawiązywać do antyków. Dzięki kolorowi nadadzą jednak wnętrzu lekkość i będą odpowiednie dla nastolatka.

Dodatki w stylu Harry'ego Pottera

 Ciekawymi meblami uzupełniającymi w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym inspirowanym pokojem wspólnym Ravenclawu mogą być pufy i fotele, które stworzą wygodne miejsce do odpoczynku po nauce. Dobrze sprawdzą się zwłaszcza fotele uszaki, których wysokie oparcie będzie stanowiło świetne podparcie dla głowy i pleców.
Nieodłączonym elementem przytulnego pokoju są poduszki, które dodatkowo podkreślą kolorystkę pokoju wspólnego Ravenclawu. Stylistykę podkreślą również odpowiednie ramki na zdjęcia i obrazy nawiązujące do tematyki filmu.