15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki inspirowany Harrym Potterem? cz.3 Ravenclaw

Udostępnij:

cz.3 Ravenclaw

Chcesz wprowadzić akcenty magii oraz niepowtarzalny styl w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym? Radzimy zainspirować się stylistyką Ravenclawu, jednego z czterech domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z powieści J.K. Rowling. Pokój wspólny Ravenclawu pojawia się jedynie w książkach z serii przygód Harrego Pottera, jednak zarówno kolorystyka związana z tym domem (pojawiająca się zarówno w filmach jak i w książkach) jak i ważne cechy tego pomieszczenia zawarte w ostatnim tomie przygód Harrego Pottera są wystarczające by stworzyć niezwykłe, inspirujące wnętrze zdecydowanie nawiązujące do Ravenclawu.
 
W doborze kolorystycznym należy kierować się przede wszystkim dominacją niebieskiego (radzimy zastosować odcień błękitu na ścianach pokoju) z dopełnieniem szaro-srebrnym (zgodnie z kolorystyką zastosowaną w filmach) lub brązowo-złotym (opisanym w książce). W naszym przykładowym zestawieniu proponujemy meble z kolekcji Lisa w ciepłym, szarym odcieniu (kolor wybarwienia szary – SZ02-13), jednak wszelkie drobne dodatki (takie jak np. ramki na zdjęcia, doniczki, itp.) radzimy dobrać w różnych odcieniach brązu lub złota.
 
Biurko i krzesło
 
 
  
 
Kolekcja Lisa odznacza się elegancją zawartą w lekkiej formie mebli nawiązujących do antyków. Stylistyka taka świetnie odpowiada cechom pokoju wspólnego Ravenclawu opisanego w ostatnim tomie sagi o Harrym Potterze jak również cechom, jakie reprezentowali sobą uczniowie należący do tego domu. Biurko w połączeniu z krzesłem z podłokietnikami B-372 (wybarwienie: Szary 415) tworzy elegancki zestaw inspirujący do owocnej nauki.
 

Regał

 
Regał Wysoki podkreśla pożądany charakter wnętrza – jest lekki, z podkreślonymi kierunkami pionowymi, elegancki, antyczny w swoim wydźwięku stylistycznym. Pomieści książki, zabawki, drobiazgi – zachowując jednocześnie właściwości ozdoby pokoju dziecięcego i młodzieżowego w stylu Ravenclawu.

Szafa

 
Szafa Lisa również dopełnia styl wnętrza nie ciążąc stylistycznie – wygięte, ozdobne nóżki połączone z jasną kolorystyką sprawiają, że mebel podkreśla lekkość kompozycyjną i nawiązuje do pokoju wspólnego z książek o Harrym Potterze.
 

Łóżko

 
Łóżko 90 Lisa współgra harmonijnie zresztą mebli z tej kolekcji, pozostając niesamowitym stylistycznie i jednocześnie bardzo komfortowym miejscem wypoczynku dla Twojej pociechy. Gdzie lepiej oddać się marzeniom sennym niż w łóżku wzorowanym na stylistyce jednego z domów z Hogwartu? Zastosowanie pościeli w kolorze niebieskim podkreśli jeszcze mocniej inspirację stylistyką Ravenclawu.
 

Dodatki

 
 
Ciekawymi meblami uzupełniającymi w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym inspirowanym pokojem wspólnym Ravenclawu mogą być fotel Ludwig (kolor nóg: Dab-bialy-lakierowany, kolor wykończenia: cervino-153) oraz taboret z kolekcji Lisa (kolor taki jak pozostałych mebli z tej kolekcji: Szary – SZ02-13). 
 
 
  
 
Poduszki są przydatnym elementem pomieszczenia, w dodatku mogą stanowić podkreślenie kolorystki pokoju wspólnego Ravenclawu. Poduszka ozdobna Laviano (w kolorze knc10002-alcazar) jest modelem, który świetnie się sprawdzi zarówno pod względem podniesienia komfortu jak również jako akcent projektowy w aranżowanym wnętrzu.
 


Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 9 500 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.