15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić pokój dziecięcy bez różu i błękitu?

Udostępnij:

Kolekcja Basic, Pinio

Z czym kojarzy Ci się kolor różowy? Prawdopodobnie z dziewczęcością, delikatnością, uczuciowością, życzliwością, wrażliwością. Nic dziwnego, że przez lata królował w pokojach dziewczynek jako przeciwwaga dla koloru niebieskiego, zarezerwowanego dla chłopców chłodniejszego i bardziej wyważonego. Czy można uciec od stereotypów, aranżując uniwersalny pokój dla dziecka, który będzie “rósł” razem z nim i jednocześnie nie straci nic z przytulności, tak ważnej dla małego człowieka? Oczywiście, że tak! 
 

Kolekcja Barcelona, Pinio

Kolekcja Barcelona, Pinio

 

Dziecięcy pokój nie musi być kiczowaty

 

Minimalistyczny trend, który zawładnął aranżacją wnętrz, świetnie odnalazł się również w pokojach najmłodszych mieszkańców domów i mieszkań. Jasne, stonowane barwy zastąpiły tradycyjny róż i błękit, niezliczone ilości plastikowych zabawek ustąpiły miejsca produktom wykonanym z naturalnych surowców, uproszczeniu formy uległy również bryły mebli, których producenci postawili nie tylko na piękny design, ale także na zdrowe i przyjazne maluchom materiały. Choć biel, szarość i brąz na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z tym, co dziecięce, dzisiaj udowodnimy Ci, że z powodzeniem da się je oswoić, urządzając urokliwy pokoik dla Twojej pociechy.
 

Kolekcja Marsylia, Pinio

Kolekcja Marsylia, Pinio

 

"Dorosłe” kolory w pokoju dziecięcym

 

Z całego spektrum kolorów wybraliśmy trzy, które wzajemnie się dopełniają. Kremowa biel i czekoladowy brąz tworzą słodkie połączenie złamanie ich chłodnym odcieniem szarości wprowadza do wnętrza nieco zaczepnego charakteru, tak typowego dla ciekawych świata dzieci. Dlaczego wybraliśmy właśnie biel, szarość i brąz?

  • Biały to symbol czystości, niewinności i bezpieczeństwa. Jest najbardziej neutralny w całej palecie kolorów. Stanowi świetne tło do zabaw żywymi barwami, które z powodzeniem wykorzystać można na takich elementach jak poduszki, lampka nocna czy plakat.
  • Szary jest kolorem spokojnym. Kojarzy się z mgłą, tajemnicą, cieniem, czyli wszystkim tym, co chcemy zachować dla siebie. W zbyt dużej ilości może działać depresyjnie, jednak jako akcent kolorystyczny świetnie tonuje inne barwy, nadając im wyjątkowego wyrazu. 
  • Brązowy to kolor ziemi. Idealnie wyraża to, co naturalne lub organiczne. Brązy, podobnie jak różne odcienie zieleni i beżu, bardzo dobrze komponują się z produktami z naturalnych materiałów, takich jak lite drewno, korek czy wiklina. 

No dobrze. Wiesz już, jakich kolorów użyć projektując uniwersalne wnętrze dla Twojego dziecka. A co z samymi meblami? 
 

Kolekcja Basic, Pinio

Kolekcja Basic, Pinio

 

Pinio - niezwykłe meble dla dzieci

 

Pinio to niezwykłe meble dla dzieci, które rosną razem z Twoją pociechą. Zmieniają się, dostosowując nie tylko do wzrostu, ale także do potrzeb malucha. Towarzysząc mu w fascynującej przygodzie, jaką jest odkrywanie świata, stanowią bardzo ważny element codzienności a jednocześnie się nie nudzą. Jasna kolorystyka stwarza niezliczone możliwości aranżacji pokoju. W zależności od tego, czym aktualnie jest zafascynowane Twoje dziecko, może zamienić się on w komnatę księżniczki, kajutę pirata albo… Miejsce, gdzie mieszkają smoki! Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie dodatki. O, na przykład takie, jak te:

Dodatki do pokoju dziecięcego

Dodatki do pokoju dziecięcego:
Kocyk ocieplany Princess, Poduszka ozdobna Morska Przygoda, Kinkiet Wesołe Smoki
 

Kolekcja Barcelona, Pinio

Kolekcja Barcelona, Pinio

 

O czym pamiętać urządzając pokój dziecka?

 

  • Poczuj się jak dziecko. Pokój dla najmłodszych projektuj... Chodząc na kolanach. Dziwi Cię to? Nie powinno! Dorośli często tracą właściwą dla maluchów perspektywę, zapominając o tym, co istotne.
  • Mimo tego, że pokoju będzie mieszkała Twoja pociecha, projektując jego układ pomyśl także o swojej wygodzie. Nie zapominaj, że to Ty będziesz tu swoje dziecko karmić, przewijać i robić porządki... Przynajmniej przez kilka pierwszych lat jego życia.
  • Pokój starszego dziecka projektuj pytając je o zdanie. Kolor ścian, rodzaj mebli i dodatki są ważnym elementem codzienności, w której Twoje dziecko będzie przebywać bardzo często. Może wspólnie uda Wam się spełnić jakieś wielkie marzenie?
  • Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze. Wybieraj tylko te meble, które posiadają stosowne certyfikaty. Dobrze, by materiały, z których zostały zrobione, były trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jeżeli tylko masz taką możliwość, sprawdź opinie o danej kolekcji wśród osób, które używają jej na co dzień.
  • Pamiętaj o tym, że dzieci w każdej grupie wiekowej mają zupełnie inne potrzeby. To, co sprawdziło się w pokoju przedszkolaka niekoniecznie znajdzie zastosowanie w pokoju dziecka w wieku szkolnym. I na odwrót — to, co zdało egzamin u starszego dziecka może okazać się zupełnie bezużyteczne w pokoju malucha. 

 

Szukasz inspiracji? Zobacz nasze propozycje!

 

Kolekcja Moon, Pinio

Kolekcja Moon, Pinio

 

Kolekcja Moon, Pinio

Kolekcja Moon, Pinio

 

Kolekcja Barcelona, Pinio

Kolekcja Barcelona, Pinio

 

Kolekcja Barcelona, Pinio

Kolekcja Barcelona, Pinio

 

Kolekcja Marsylia, Pinio

Kolekcja Marsylia, Pinio

 

Kolekcja Marsylia, Pinio

Kolekcja Marsylia, Pinio

 

Zobacz inne kolekcjeZaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.