15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Tkaniny łatwoczyszczące - jak je wyczyścić

Życie ze świadomością, że naszą ulubioną sofę można w łatwy sposób wyczyścić byłoby dużo prostsze, prawda? Dzięki tkaninom łatwoczyszczącym Solar marzenia stają się rzeczywistością. Poznajcie tkaniny, którym plamy nie są straszne!

Udostępnij:
Tkaniny łatwoczyszczące - jak je wyczyścić

Tkaniny łatwoczyszczące - właściwości

Tkaniny łatwoczyszczące posiadają specjalne wykończenie oparte na nanocząsteczkach, ktore pozwala skutecznie zablokować wnikanie plamy do wnętrza tkaniny. Pozwala to na skuteczne wyczyszczenie plam zanim brud przeniknie do mebla. Wyczyszczenie tkaniny jest możliwe bez żadnych specjalnych środków czyszczących. To co niezbędne do usunięcia zabrudzeń to woda i szare mydło. Ważne, by z usunięciem plamy nie czekać zbyt długo - tkaniny oddychają i po pewnym czasie mogą przepuścić plamę do swojego wnętrza.

Jak wyczyścić poszczególne plamy?

To jak należy czyścić tkaninę zależy od rodzaju zabrudzenia. Poniżej przedstawiamy sposoby czyszczenia najbardziej popularnych plam:

  •  kawa i płyny

Plama nie wniknie do środka tkaniny, tylko pozostanie na jej powierzchni. Aby usunąć plamę musimy tylko delikatnie przyłożyć do niej ręcznik papierowy. Płyn wniknie w tkaninę. Nie powinniśmy pocierać plamy. W takim przypadku po planie nie pozostanie żaden ślad, a tkanina pozostanie sucha.

  •  mazaki i pisaki

Zabrudzenie po pisaku usuniemy za pomocą samej wody. Kiedy plamę namoczymy wodą, wchłonie ona pisak z tkaniny i w prosty sposób wodę z pisakiem bedzie można osuszyć ręcznikiem papierowym.

  •  tłuste zabrudzenia np. długopis

W przypadku takich zabrudzeń musimy użyc dodatkowo szarego mydła. Początkowo musimy namoczyć plamę wodą, a następnie pocieramy plamę szarym mydłem bez barwników. W tym przypadku płyn wniknie w tkaninę. Po usunięciu plamy musimy dokładnie wypłukać tkaninę, by nie zostały na niej zacieki z mydła.

  •  zabrudzenia z jedzenia np. ketchupu

Takie plamy początkowo musimy delikatnie i dokładnie zebrać z powierzchni mebla. Następnie postępujemy tak samo jak w przypadku innych tłustych zabrudzeń. Plamę usuwamy wodą i mydłem.

 

Jak usuwanie plam z tkanin łatwoczyszczących wygląda w praktyce? Przetestowaliśmy to dla Was w naszym filmie:

Wybór tkanin łatwoczyszczących jest naprawdę szeroki. Możecie znaleźć wiele kolorów oraz rodzajów tkanin. Do wyboru macie też wiele rodzajów mebli, które są dostępne w tych tkaninach: narożniki, sofy, fotele czy pufy! Wybierzcie idealne meble tapicerowane wspólnie z nami!

Zobacz meble tapicerowaneZaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.