15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jakie poduszki do brązowej kanapy wybrać? Podpowiadamy jak dobrać poduszki do kanapy w salonie.

Stylowa i odpowiednio dobrana do wnętrza kanapa może stanowić prawdziwe serce salonu. Ozdobienie jej poduszkami dekoracyjnymi może pomóc dodatkowo ją wyeksponować i udekorować. Jak ułożyć poduszki na kanapie, by prezentowały się elegancko? Jakie poduszki wybrać w przypadku brązowej kanapy? Tego dowiecie się z tego artykułu!

Udostępnij:
Jakie poduszki do brązowej kanapy wybrać?  Podpowiadamy jak dobrać poduszki do kanapy w salonie.

 

Jak dobrać poduszki do kanapy? Na co należy zwrócić uwagę?

Wybierając poduszki dekoracyjne z myślą o kanapie, należy zwrócić uwagę m.in. na rodzaj i kolor tkaniny, którymi są obszyte. Poduszki można dopasować do kanapy pod względem materiału i koloru, jednak nie jest to konieczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszaleć z fakturami i zestawić ze sobą kilka poduszek dekoracyjnych o różnych stylach, kolorach czy materiałach. Nawet pozornie niepasujące do siebie poduszki mogą stworzyć zgrany komplet.

Nie bez znaczenia pozostaje również sam  kształt oraz wielkość poduszek. Poduszki dekoracyjne nie powinny być zbyt duże, tj. nie wyższe niż oparcie sofy, na której zostaną ułożone. Najbardziej uniwersalny rozmiar poduszek dekoracyjnych wynosi 45x40 cm lub 50x50 cm. Coraz popularniejszą opcją są również niskie, podłużne poduszki.

Sofa Cortez, Puszman

Jak ułożyć poduszki na kanapie? Poznajcie kilka sposobów!

Istnieją różne możliwości ułożenia dekoracyjnych poduszek na kanapie. Jeden z nich polega na ułożeniu na kanapie dwóch poduszek, symetrycznie względem jej środka, tj. przy podłokietnikach, lub w przypadku ich braku, po prostu obu stronach kanapy. Jednak ten układ sprawdza się najlepiej w przypadku małych kanap, gdy odległość między podłokietnikami nie jest duża.

W przypadku większych mebli zalecamy wybrać większą ilość poduszek. Układając poduszki dekoracyjne na sofie, zalecamy umieścić te w większych rozmiarach po zewnętrznych stronach kanapy, a mniejsze położyć bliżej środka kanapy, przed większymi poduszkami. Popularne rozwiązanie stanowią mniejsze poduszki podłużne, umieszczane na środku sofy lub przed poduszkami kwadratowymi. Taki układ poduszek sprawdzi się w salonach osób, które lubią symetryczne i uporządkowane aranżacje. W przypadku wnętrz, w których panuje artystyczny nieład, można zaszaleć z kształtami i rozmiarami poduszek oraz poukładać je w inny sposób. Wszystko zależy od gustu i osobistych preferencji. 

Brązowa kanapa - do jakiego wnętrza pasuje?

Brązowa kanapa w salonie może prezentować się naprawdę świetnie! Kanapa w brązowym odcieniu może sprawdzić się we wnętrzu w każdym stylu, jednak najlepiej będzie prezentowała się w salonach klasycznych oraz urządzonych w nurcie skandynawskim, boho i industrialnym. Charakter sofy do salonu zależy w dużej mierze od rodzaju tkaniny, którą jest obita. 

Podczas gdy we wnętrzach boho i skandynawskich świetnie sprawdzi się kanapa obita tkaniną, w industrialnych oraz nowoczesnych salonach lepiej będzie prezentować się brązowa skórzana kanapa. To, jak będzie prezentowała się brązowa kanapa, uzależnione będzie również od intensywności jej koloru. Do małych i ciemnych wnętrz polecamy wybrać mebel w jaśniejszym kolorze. Intensywnie brązowa kanapa z pewnością będzie przyciągać wzrok w jasnym wnętrzu.

Narożnik Calpe, Gala Collezione

Brązowa kanapa - jakie poduszki wybrać? Podpowiadamy!

Jaki kolor poduszek do brązowej kanapy będzie najlepszy? Brąz należy do ciemniejszych odcieni, zatem do brązowej kanapy zalecamy wybrać dodatki i poduszki w jaśniejszych kolorach, by ożywić i skontrastować całą aranżację. Uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku brązowej kanapy będą poduszki w neutralnych, stonowanych barwach, takich jak biel, beże, szarości. Dobrze sprawdzić może się również czerń, jednak polecamy połączyć czarne poduszki z poduszkami w innym kolorze, ponieważ zastosowanie poduszek dekoracyjnych jedynie w czarnym odcieniu może przytłoczyć aranżację. Wspomniane kolory pasują do wszystkiego, więc będą świetnie współgrać z kanapą w brązowym kolorze. 

Jeśli zależy nam na tym, by nasza aranżacja była ekstrawagancka, można pokusić się o poduszki w odważnych kolorach, takich jak żółty czy niebieski. Modne połączenie stanowi brązowa kanapa oraz zielone poduszki, ponieważ barwy te występują obok siebie w naturze, zatem nie “gryzą się”. Zatem jakie poduszki do brązowej kanapy wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać - czy aranżację stonowaną, czy ekstrawagancką. Wybór poduszek do brązowej kanapy uzależniony będzie tak naprawdę od naszych osobistych upodobań. 

Brązowa kanapa to dobry wybór, ponieważ jej odcień komponuje się z większością barw. Dzięki temu mebel stanowi świetne tło dla dekoracyjnych poduszek. Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował Was do odświeżenia aranżacji salonu z brązową kanapą! A jeśli zastanawiacie się jakie wypełnienie poduszek dekoracyjnych wybrać, odpowiedź znajdziecie w naszym artykule ‘Czym wypełnić poduszki na kanapę?’.

Nasze brązowe sofy >Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.