15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Nowoczesny salon w trzech odsłonach. Sprawdź, jak go urządzić!

Udostępnij:

Salon to najważniejsze miejsce w całym domu. To właśnie w tym pomieszczeniu toczy się życie codzienne — tutaj spędzamy czas z rodziną, spotykamy się z przyjaciółmi i odpoczywamy. Warto postarać się, by pokój, w którym przebywamy najczęściej, był nie tylko piękny, ale również funkcjonalny. Krótko mówiąc — by chciało się w nim przebywać. Wbrew pozorom to nie taka prosta sprawa. Jakie meble wybrać, by do nas pasowały? Jak urządzić wnętrze, by pogodzić interesy wszystkich członków rodziny? Jak zapewnić sobie komfort, który pozwoli nam na różne aktywności lub… Słodkie lenistwo? Dzisiaj podpowiemy Wam, jak znaleźć złoty środek!

Ewolucja mody wnętrzarskiej 

Świat szybko się zmienia, a wraz z nim potrzeby i oczekiwania. Minimalizm zadomowił się we wszystkich sferach życia, wraz z takimi wartościami jak “slow life”, ekologia i równowaga. Jakość stała się ważniejsza, niż ilość. Trendy te nie ominęły również branży wnętrzarskiej — meblościanka, składająca się z barku, regałów na książki, szaf i szafeczek z obowiązkową zastawą stołową za szybką, ustąpiła miejsca meblom prostym i wręcz surowym, stworzonym z naturalnych materiałów. Lekkie, opływowe bryły stały się dodatkiem do przestronnych, jasnych pomieszczeń, a nie elementem przytłaczającym i dominującym wnętrze. W 2016 roku domowe przestrzenie projektowane przez architektów są urządzone skromnie, a salon wyposażony co najwyżej w komodę, witrynę, szafkę RTV i ławę oraz sofę. 
Mimo tego, że minimalistyczny trend rozkwita w pełni, nie wszyscy są do niego przekonani. Czy jesteśmy skazani na życie w “pustych” domach i mieszkaniach? Oczywiście, że nie. Na szczęście producenci ciągle dają nam spory wybór, dzięki któremu możemy stworzyć wnętrza, w których będziemy czuli się najlepiej — bo w końcu o to chodzi. 

A jaki styl pasuje do Ciebie?

Jeżeli kochasz prostotę, nie odnajdziesz się we wnętrzach w stylu glamour opływających luksusem i przepychem. Jeżeli lubisz przytulne wnętrza, trudno będzie Ci się odnaleźć we wnętrzu w stylu skandynawskim choć oryginalnym, to dość chłodnym. Jeżeli jesteś fanem klasyki, ciężko będzie Ci się przekonać do wnętrz w stylu industrialnym ascetycznym, rodem z przedwojennych fabryk. Odkrycie własnych preferencji estetycznych jest pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić przed decyzją o zakupie mebli, by szybko nie rozczarować się efektem końcowym. 

 

Kolekcja Holten

Kolekcja Holten

Podział salonu na strefy

Salon powinien być pomieszczeniem wygodnym i jednocześnie funkcjonalnym docenimy to spędzając w nim czas. Dobrze jest zatem zastanowić się, jak podzielić go na kilka stref. Oczywiście, o ile metraż na to pozwala. Najważniejszymi meblami w salonie są te, które znajdują się Strefie Wypoczynku zazwyczaj jest to sofa, ewentualnie fotele. Ustawiając komplet wypoczynkowy w pokoju trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Najlepiej umieścić meble w pobliżu okna, by zagwarantować sobie dostęp naturalnego światła (przydatnego np. podczas lektury książki), ale jednocześnie zwrócić uwagę na to, by na przeciwko okna nie stawiać telewizora. Odbijające się od ekranu promienie słoneczne mogą skutecznie utrudniać oglądanie. 
 
Kolekcja Zele
 
Meble wypoczynkowe mogą być świetnym pomysłem na oddzielenie Strefy Wypoczynku od Strefy Posiłków, jeżeli nasz salon połączony jest z jadalnią. Sofa i fotele wcale nie muszą stać pod ścianą. Równie dobrze będą wyglądały odwrócone do stołu i krzeseł tyłem takie zagospodarowanie przestrzeni jest nietypowe, ale bardzo funkcjonalne. 
 
Kolekcja Forli
 
Strefa Zabaw dla dzieci to kolejna ważna strefa, którą warto wziąć pod uwagę projektując pokój dzienny. Zagospodarowanie kąta w salonie, gdzie swobodnie można oddać się aktywnościom związanym z zabawą, będzie świetnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, kiedy w mieszkaniu nie ma miejsca na osobny pokój dla dziecka