15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić salon w klimacie głębin morskich?

Udostępnij:
Pasjonują Cię nowoczesne wnętrza z głębszym przekazem projektowym? Lubisz drugie dno w pomysłach na urządzenie pomieszczenia? Jeżeli do tego fascynują Cię morskie głębiny, mamy dla Ciebie fantastyczny pomysł na projekt pokoju dziennego z zupełnie innego (podwodnego) świata. 
 
 
Odpowiedni klimat miękkiej ciszy i powagi dna morskiego oddadzą odpowiednio pomalowane ściany. Radzimy wybrać złamany, lekko szarawy odcień błękitu, najlepiej przecierany kilkoma ciemniejszymi wariantami. Przecieranie może wspaniale nawiązywać do różnego rodzaju prądów morskich i zakłóceń widzenia na duże odległości, które występuje odpowiednio głęboko pod wodą. Kolor ścian zestawiony ze zgaszonym, szarawym odcieniem piaskowej podłogi (panele) wspaniale zagra z barwami ścian jednocześnie nawiązując do piaszczystego dnia morskiego. Na podłodze można również zastosować niewielki, błękitny dywan (w szarawym, zgaszonym odcieniu współgrającym ze ścianami).
 
kolekcja nemezis, helvetia wieruszów
 
Kolekcja Nemezis wspaniale komponuje się swoją kolorystyką z projektowanym wnętrzem. Również minimalistyczna forma tych mebli sprawia, że świetnie nadają się do pomieszczeń o współczesnym charakterze. Szczególnie polecamy barek oraz szafkę RTV z tej kolekcji, jako meble idealne do pokoju dziennego i zgodne z założeniami projektowymi wnętrza inspirowanego światem morskich głębin. 
 
barek nemezis, helvetia wieruszów
 
nemezis, helvetia wieruszów
 
Lampa wisząca II Moderna przywodzi na myśl pełną gracji meduzę dryfującą w głębinach. Jako, że jej zadaniem jest rozświetlić wnętrze, jest również ciekawym nawiązaniem do różnego rodzaju stworzeń głębinowych (które w większości świecą). Zastosowanie podobnego rodzaju dodatków podkreśli charakter pokoju – lekkie, przejrzyste, zasłony mogą podbić efekt kreowany przez lampę.
 
lampa modena II
 
Innego rodzaju dodatki radzimy dobrać w różnych odcieniach błękitu i kierować się ich prostotą, obłymi kształtami (na przykład wazon średni Stockholm Horizon Nordic).
 
wazon niebieski
 
Miejscem centralnym pokoju dziennego jest sofa, na której możemy podejmować gości, oglądać telewizję lub odpoczywać. Polecamy sofę 3 Romantic (wybarwienie lila-4-blue) oraz stolik Paloma z kolekcji Stoliki i Ławy, który przywodzi na myśl morską falę.
 
 
sofa
 
stolik paloma
 
Można wzbogacić pokój dodatkowymi siedziskami – idealnie sprawdzą się pufy Kubik (o wybarwieniu 3301K nawiązującym do koloru części mebli oraz podłogi).
 
pufa kubik