internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak chronić mieszkanie przed światłem?

 

 

Chroń swój dom przed nadmiernym światłem

Czekamy na lato z utęsknieniem. Kiedy jednak przychodzą ciepłe dni, szukamy cienia. Poza tym, kiedy zbyt dużo światła wpada do wnętrza na meble działa nadmierne nasłonecznienie co wpływa na ich szybsze niszczenie a jednocześnie Twoje oczy będą narażone na nienaturalną jasność. To podstawowe powody dla których warto chronić mieszkanie przed światłem.

 

Wykorzystaj różnego rodzaju rolety:

Żaluzje – to cienkie paski drewna, materiału lub metalu zamocowane na drabinkach ze sznurkami. Opuszczone żaluzje możemy ustawić tak, aby całkowicie blokowały dostęp światła do pomieszczenia lub pozostawić w pozycji umożliwiającej przepuszczanie promieni słonecznych , ale jednocześnie zapewniając prywatność.
Mamy trzy rodzaje żaluzji : drewniane i aluminiowe w różnych kolorach oraz materiałowe tzw. plisy. Możemy zamontować je w świetle szyby , wówczas nie mamy problemu z otworzeniem okna, lub zawiesić jako żaluzję wolonowiszącą. Żaluzje zaciemniają pomieszczenie w 75 procentach, a temperaturę mogą obniżyć o 10-15 procent.Żaluzja plisowana w tzw. stylu weneckim zajmuje niewiele miejsca , a  nada się świetnie do niewysokich bądź nietypowych okien np. trójkątnych . Możemy je odsuwać od góry lub od dołu.
Nowością na rynku są żaluzje plisowane tzw. duetki to dwie rolety w jednej .Ściągając czarną część, możemy całkowicie zaciemnić pokój nawet w słoneczny dzień. Gdy chcemy uzyskać łagodne światło przysłaniamy okno jasną częścią dekoracyjną. Specjalna konstrukcja tkanin zwiększa odbicie ciepła i wykazuje właściwości izolacyjne.
 
Rolety - to kawałek materiału lub słomianej maty, które można zwinąć. Ilość wpuszczanego światła do pokoju zależy od tworzywa z jakiego zostały wykonane. Rolety materiałowe najczęściej umieszczane są w kasecie , montowanej na skrzydle okiennym , dostępne w różnych kolorach, także z motywami bajkowymi dla dzieci.
Rolety bambusowe kupić możemy w różnych kolorach i rozmiarach. Montuje się je nad oknem, na hakach wbitych w ścianę. Przepuszczają one bardzo dobrze światło.
 
Rolety rzymskie to zasłony podnoszone przy pomocy specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem. Są doskonałą formą przystrojenia okien w salonie, jadalni czy sypialni, bez względu na ich styl wykończenia. Świetnie się prezentują w miejscach urządzonych nowocześnie, wręcz ascetycznie, a we wnętrzach klasycznych, stylowych stanowią eleganckie dopełnienie dekoracji. Stanowią także niezastąpione zasłony na okna o ograniczonej małej powierzchni ścian obok nich, gdzie brakuje miejsca na umieszczenie typowych zasłon.
W przypadku, gdy rolety rzymskie chcemy założyć na ramę okienną okna uchylnego, bardzo przydatne rozwiązanie stanowią linki napinające, które utrzymują roletę w płaszczyźnie równoległej względem ramy.
Roletę rzymską możemy udekorować , doszywając do dolnej krawędzi falbanę, obszywając je lamówką lub łącząc ze sobą kilka materiałów.
Rolety rzymskie możemy wykonać z każdej tkaniny, dlatego stwarzają one nieograniczone możliwości aranżacyjne. Uszyte z cieniutkiego przejrzystego materiału zastąpią tradycyjną firankę. Jeżeli natomiast użyjemy na nie grubszej tkaniny zasłonowej, uzyskamy skuteczną zasłonę, która podniesiona w ciągu dnia odsłoni okno i będzie je dekorować podobnie do lambrekinu.
Rolety rzymskie stanowią bardzo efektowną dekorację i pasują doskonale do każdego typu wnętrza. Mogą stanowić jedyną formę ubrania okna albo uzupełniać zasłony.
 
Na poddaszu zastosować możemy markizy. Są optymalnym rozwiązaniem chroniącym poddasze przed nadmiernym nasłonecznieniem, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem markiza absorbuję promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituję ciepło na zewnątrz przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem. Zamocowane są w górnej części skrzydła okiennego i osłaniają zarówno zamknięte jak i uchylone okno. Na poddaszu możemy również zastosować rolety plisowane z hamulcem ,,multistop’’.
Rolety zewnętrzne dają całkowite zaciemnienie , są odporniejsze na słońce, deszcz, mróz niż markizy. Został nam jeszcze balkon i taras. Tutaj równie pomocne będą markizy, które kojarzą nam się głównie z witrynami sklepowymi, jednak wbrew pozorom są bardzo skuteczne jako ochrona przed słońcem. Są kolorowe i stanowią dodatkowo element ozdobny.
 
Przenośne parasole sprawdzą się na tarasie i na balkonie. Możemy wybrać umocowane na stojaku, do stołu lub w specjalnych obciążonych wodą baniakach. Najbardziej praktyczne są te tzw. łamane, z regulowanym drążkiem – gdy słońce się przemieszcza, łatwo przestawisz czaszę. Musimy pamiętać, by przed wyjściem z domu składać parasole, gdyż wiatr może je połamać.
 
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.