internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jakie są rodzaje rolet?

 

Nastrój panujący w pomieszczeniu zależy od światła, które przez całą dobę, w każdej minucie zmienia wnętrze. Sprawdź jaką rolę mogą odgrywać rolety i żaluzje w dekoracji Twojego salonu, jadalni czy sypialni...

 

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe doskonale pasują do niemal każdego stylu wystroju wnętrza, gdyż ich zwarty układ jest prostym i efektywnym sposobem ochrony przed słońcem.
Wyjątkowe i indywidualnie zaprojektowane rolety, będą uzupełnieniem stylu w Twoim domu. Wszystko jest dopracowane do ostatniego szczegółu tak, że sznurek zakończony obciążnikiem lub łańcuszek pasują kolorystycznie do tkaniny rolety.
 
Rodzaje rolet materiałowych to:
• Rolety materiałowe sterowane łańcuszkiem - Rolety sterowane łańcuszkiem są bardzo łatwe w obsłudze, gdyż łańcuszek umieszczony jest w miejscu łatwo dostępnym bez względu na położenie okna. Kolor łańcuszka jest zawsze precyzyjnie dobrany do tkaniny. Nowością tegoroczną jest roleta z łańcuszkiem metalowym.
• Rolety materiałowe sprężynowe- Rolety sprężynowe są proste w obsłudze i bardzo eleganckie. Rozwija się je poprzez pociągnięcie sznurka z ozdobnym elementem przymocowanym do tkaniny rolety. Regulowana i wytrzymała sprężyna sprawia, iż rolety zawsze działają poprawnie i precyzyjnie.
• Rolety materiałowe z systemem AutoStop – Niektóre firmy opracowały unikalny system AutoStop do rolet sprężynowych. Rolety z tym systemem można ustawić w taki sposób, by zawsze zatrzymywały się na tej samej wysokości. Szczególnie system ten polecany jest do pomieszczeń, gdy kilka okien umieszczonych jest obok siebie, a zamontowane na nich rolety będą zawsze współgrać ze sobą. Daje to wrażenie równowagi i pełnej harmonii.
• Rolety materiałowe do okien pochyłych i dachowych - Ponieważ rolety lepszych firm są wykonywane ręcznie, potrafimy dopasować je do różnego typu okien. Również do okien pochyły i dachowych posiadają szeroką gamę produktów. Np. roleta Faber Multistop świetnie nadaje się do okien dachowych typu Velux.
• Rolety zaciemniające i tkaniny techniczne – Rolety mogą służyć do zaciemniania pomieszczenia. Tkanina takiej rolety jest wykonana tak, aby całkowicie nie przepuszczała światła lub przepuszczała je tylko częściowo. Tkaniny dostępne są w wielu kolorach i o różnych poziomach jakości. Rolety są dostępne również z tkaninami o większej przepuszczalności promieni słonecznych, dzięki czemu roleta chroni przed oślepiającym blaskiem światła słonecznego, ale jednocześnie przepuszcza część światła do pomieszczenia. Tego typu rolety są szczególnie polecane do pomieszczeń, gdzie znajduje się stanowisko pracy z komputerem.
• Rolety materiałowe sterowane elektrycznie - Jeżeli wybierzesz roletę z napędem elektrycznym, możesz nią w łatwy sposób sterować przy pomocy pilota. Jeżeli masz więcej niż jedno okno, możesz sterować roletami indywidualnie lub grupowo przy pomocy jednego pilota. Możesz również zaprogramować rolety tak, że będą się zatrzymywać w określonej pozycji za każdym przyciśnięciem przycisku na pilocie.
 
Akcesoria
  • Sznurki i łańcuszki - Przy użyciu wielu dostępnych sznurków, łańcuszków i uchwytów dekoracyjnych możesz dokonać wykończenia rolety na wiele sposobów. Dowiedz się o wszystkich możliwościach wkończenia rolet elementami dekoracyjnymi u Twojego dealera lub przejrzyj opcje wykończenia podane poniżej.
  • Taśmy dekoracyjne - Nowe dekoracyjne taśmy Faber nadają roletom szczególnego charakteru i podkreślają kontrast tkaniny. Taśmy dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu można wybrać dekoracyjny wzór kwiatowy, kratkę z prowincjonalnej kuchni, biedronki lub wesołe buzie do pokoju dziecięcego.
 
 

Zasłony panelowe

Zasłony panelowe firmy Faber są wykonywane dokładnie na wymiar i stanowią idealne rozwiązanie dla bardzo dużych okien. Mogą spełniać rolę zarówno zasłon do drzwi przesuwnych jak i stanowić swego rodzaju dekoracyjną ściankę dzielącą pomieszczenie.
Zasłony mogą być wykonane w szerokościach od 80 cm do 6 metrów z zastosowaniem szyn od 2 do 5 torów. W zależności od szerokości, istnieje możliwość zastosowania od 2 do 10 paneli tkaniny. Stosowanie do potrzeb, wszystkie panele mogą być wykonane z tej samej tkaniny, z zastosowaniem kombinacji 3 różnych kolorów lub wzorów oraz tkanin przepuszczających światło słoneczne. Daje to możliwość stworzenia zasłon zgodnie z własnym indywidualnym projektem.
Zasłony panelowe mogą być sterowane przy pomocy plastikowego drążka lub pętli sznura. Pojedynczy panel może być przesuwany ręcznie.
Tkaniny stosowane w zasłonach panelowych są wykorzystywane również do produkcji rolet, co pozwala na uzyskanie zarówno efektu harmonii jak też różnorodności w pomieszczeniu.
 
 

Żaluzje pionowe

Jeśli masz wyłącznik ze ściemniaczem, możesz regulować intensywność światła sztucznego zgodnie z zapotrzebowaniem. Jeżeli masz żaluzje pionowe, możesz robić dokładnie to samo ze światłem słonecznym. To właśnie dlatego żaluzje pionowe są wręcz idealnym rozwiązaniem do dużych okien i okien widokowych.
Zwarta i prosta konstrukcja żaluzji stanowi dyskretną i dekoracyjną odpowiedź na potrzebę ochrony przed słońcem. Inną, ważną funkcją żaluzji pionowych jest ochrona przed energią cieplną promieni słonecznych, ale też przed spojrzeniami sąsiadów.
Żaluzje pionowe mogą być stosowane w niemal do wszystkich typów okien, również do okien o nietypowych kształtach.
Żaluzje pionowe są niezwykle elastyczne i dzięki temu świetnie nadają się do dzielenia pomieszczeń, np. podzielenia większego pokoju na dwie mniejsze sypialnie dla dzieci.
 
Rodzaje żaluzji pionowych:
• Żaluzje pionowe sterowane sznurkiem i łańcuszkiem - W modelu ze sterowaniem sznurkiem i łańcuszkiem sznurek używany jest do rozsuwania i zsuwania lamel żaluzji pionowych, podczas gdy łańcuszek służy do obracania lamel żaluzji pod odpowiednim kątem. Jako nowość łańcuszek sterujący i dolny łańcuszek obciążający są dostępne w wykonaniu z metalu.
• Żaluzje pionowe sterowane sznurkiem i pokrętłem - Jeżeli wolisz pokrętło zamiast łańcuszka masz możliwość wyboru takiego modelu. Rozsuwaj i zsuwaj żaluzje przy pomocy sznurka i zmieniaj kąt wiszących lamel przy pomocy pokrętła.
• Żaluzje pionowe z mono-sterowaniem - System sterowania mono pozwala zmieniać kąt ustawienia lamel i sterować rozsuwaniem żaluzji jednocześnie przy pomocy tylko jednego łańcuszka.
• Żaluzje pionowe z napędem elektrycznym - Ten model żaluzji wyposażony jest w napęd elektryczny, a za pomocą pilota możesz sterować wszystkimi dostępnymi funkcjami. Jeżeli masz kilka żaluzji pionowych możesz nimi sterować oddzielnie bądź też w grupach albo nawet wszystkimi naraz. W ten sposób możesz sprawić, że wszystkie lamele są obrócone pod tym samym kątem we wszystkich oknach.
• Żaluzja pionowa z pochyłą rynną górną - Żaluzja pionowa ze skośną rynną górną jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli Twoje okno jest również skośne o nietypowym kształcie.
Lamele mogą być otwarte i umieszczone po prawej stronie okna lub też można je rozsunąć i umieścić precyzyjnie pod żądanym kątem.
• Rozwiązania specjalne - Wiele nowych domów posiada spektakularne okna, przez które przenika światło słoneczne do pomieszczenia. Żaluzje pionowe są stworzone właśnie do takich okien. Bez względu na kształt okien firma ta oferuje żaluzje pionowe, które spełnią Twoje wymagania. Oprócz lamel z tkanin dostępne też są lamele aluminiowe. Są one niezwykle estetyczne i bardzo łatwe do czyszczenia.
 
 

Żaluzje poziome

Poziome żaluzje weneckie z aluminiowymi lamelkami pierwszy raz ujrzały światło dzienne w 1949 roku i nie ma pewnie zbyt wielu domów, w których nie ma lub nie było żaluzji weneckich, jednakże w dominującym kolorze białym. Firmy oferują teraz żaluzje perforowane, wzorzyste, z połyskiem, matowe, lakierowane w ponad 200 wersjach.
Lamelki poziomych żaluzji weneckich dostępne są w czterech szerokościach:
- standardowej; 25 mm
- wąskiej; 16 mm, idealnie pasującej do małych okien lub jeżeli poziome żaluzje weneckie mają być zamontowane pomiędzy szybami,
- 35 mm - ta szerokość nadaje żaluzjom weneckim oryginalnego i nieco wyszukanego wyglądu,
- 50 mm - niezwykle eleganckie i nadające się do większych okien.
Żaluzje weneckie osiągnęły swoją popularność być może dlatego, że są chyba najbardziej efektywną formą ochrony przed słońcem.
 
Rodzaje żaluzji poziomych:
• Poziome żaluzje weneckie Softline - Model Softline swoją nazwę czerpie z rynny górnej o zaokrąglonym kształcie, która harmonizuje z oknem. Żaluzje Softline mają świetnie dobrane kolory tak, że sznurek, uchwyt, pokrętło i łańcuszek skomponowane są kolorystycznie z poziomymi lamelkami żaluzji. Do pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza zastosujmy specjalny model z górną i dolną rynną wykonaną z aluminium, aby zapobiec rdzewieniu.
• Poziome żaluzje weneckie do okien o nietypowych kształtach - Poziome żaluzje weneckie perfekcyjnie pasują do kształtu okna – nawet wtedy, kiedy okno ma nietypowy kształt. Tego rodzaju okna łatwo jest znaleźć w wielu nowoczesnych domach, dlatego też takie rozwiązania znalazły się również w ofertach firm zajmujących się żaluzjami.
• Poziome żaluzje weneckie sterowane elektrycznie - Żaluzje z lamelkami o szerokościach 16, 25 i 35 mm mogą być dostarczone z napędem elektrycznym zamontowanym w rynnie górnej. Przy pomocy pilota można żaluzje podnosić i opuszczać oraz ustawiać lamelki żaluzji pod żądanym kątem. Można również zaprogramować napęd tak, że za jednym przyciśnięciem przycisku pilota żaluzja ustawi się w Twojej ulubionej pozycji.
• Poziome żaluzje weneckie Casablanca - Casablanca jest nowoczesną wersją pierwszej żaluzji weneckiej, która powstała w 1949 roku. Charakteryzuje się ona aluminiowymi lamelkami poziomymi oraz górnym i dolnym profilem wykonaną z prawdziwego drewna – mahoniu, wiśni lub lipy.
• Poziome żaluzje weneckie Charleston - Ten model charakteryzuje się lamelkami żaluzji o szerokości 50 mm i szerokimi drabinkami dostępnymi w 18 pasujących do żaluzji kolorach. Sterowanie żaluzją odbywa się za pomocą sznurka. Wszystko to sprawia, iż żaluzje Charleston mają piękny nostalgiczny wygląd.
• Poziome żaluzje weneckie Metalet - Model Metalet jest bardzo podobny do modelu Softline. Jedyną różnicą między tymi modelami to dobrze znana z modelu Metalet rynna górna o prostokątnym przekroju. Wszystkie poziome żaluzje weneckie posiadają najlepsze pokrętło do sterowania i najlepszy mechanizm, którego praca daje wspaniałe doświadczenie, kiedy przy leciutkim obrocie poruszane są lamelki żaluzji. Poziome żaluzje weneckie posiadają opatentowaną blokadę sznurka, która efektywnie przytrzymuje żaluzję wenecką, kiedy jest podniesiona.
• Poziome żaluzje weneckie Softline - Model Softline swoją nazwę czerpie z rynny górnej o zaokrąglonym kształcie, która harmonizuje z oknem. Żaluzje Softline mają świetnie dobrane kolory tak, że sznurek, uchwyt, pokrętło i łańcuszek skomponowane są kolorystycznie z poziomymi lamelkami żaluzji. Do pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza stosuje się specjalny model z górną i dolną rynną wykonaną z aluminium, aby zapobiec rdzewieniu.
 
Akcesoria
  • Clip-on clips - Ta nowość wprowadzona przez Faber daje możliwość jednocześnie otwarcia lamelek żaluzji na górze i zamknięcie ich na dole lub odwrotnie. Oczywiście można samemu zdecydować, gdzie chcemy umieścić klipsy i zawsze przenieść je na inne miejsce na żaluzji. Przy pomocy klipsów można skutecznie kontrolować ilość przenikającego do pomieszczenia światła słonecznego. Klipsy są standardowo dołączane do żaluzji weneckich Softline z lamelkami o szerokości 25 mm.
  • Linki prowadzenia bocznego - Linki prowadzenia bocznego przytrzymują żaluzje poziome w określonej pozycji przy szybie okiennej i zapobiegają trzepotaniu lamelek żaluzji. System linek prowadzenia bocznego został tak zaprojektowany, by można było zastosować żaluzje poziome do okien dachowych lub okien pochyłych. Poziome żaluzje weneckie Faber z linkami prowadzenia bocznego są idealne również do drzwi oraz okien uchylnych i obrotowych.
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.