Jak dobrać firany?

 

Firany i zasłony są bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza naszych domów. Dzieje się tak, dlatego że nawet najpiękniej zaaranżowane mieszkanie, które ma całkowicie odsłonięte lub pobawione dekoracji okna wygląda pusto i wydaje się być niedokończone.
 
 

Firany - ponadczasowa ozdoba okna

Firanki i zasłony nie są jedynym sposobem na dekorację okien – coraz popularniejsze stają się obecnie rolety (obecnie można wybierać wśród wielu rodzajów rolet: rzymskie, plisowane, kasetowe, gładkie etc.) i żaluzje (zarówno poziome jak i pionowe). Jednak dla wielu polaków właśnie tradycyjne firanki i zasłony w dalszym ciągu wydają się być najatrakcyjniejsze. I wbrew pozorom firany w oknach nie muszą być nudne – dają one największe pole do popisu.
 
 

Firany w konkretnym pomieszczeniu

  • Wybierając zasłony i firany do salonu czy do kuchni trzeba się kierować przede wszystkim stylem pomieszczenia oraz kolorami, jakie się w nim znajdują.
  • Pomieszczenia zaaranżowane nowocześnie wymagają, aby zasłony i firana były równie nowoczesne – chodzi tu zarówno o fakturę tkaniny jak i sposób upięcia tkanin. Firany i zasłony w pomieszczeniach klasycznych i rustykalnych także powinny swoim charakterem nawiązywać i podkreślać wystrój wnętrza.
  • W kuchni lub w jadalni najczęściej stosuje się krótkie firanki lub zazdrostki sięgające tylko do parapetu. Coraz częściej w tych pomieszczeniach stosuje się rolety plisowane, które mogą być podnoszone zarówno z góry jak i z dołu. Dzięki temu możemy zasłonić okno od dołu, aby światło wpadało górą i uniemożliwiało możliwość zaglądania do okien, natomiast jeśli zasłonimy je od góry zmniejszymy ilość światła wpadającego do pomieszczenia. W przypadku firan kuchennych należy pamiętać, aby firany wykonane były z takiego materiału, który nie tylko jest odporny na powstawanie plam wynikających ze zwiększonej wilgotności, ale także nie pochłania zapachów.
  • W salonie lub pokoju dziennym nie ma większych ograniczeń co do wyboru tkaniny z jakiej ma być wykonana zasłona lub firana. Można w tym celu wykorzystać zarówno ciężkie aksamity jak i lekkie koronki, które w kuchni raczej nie sprawdziłyby się.
 
Szczególny charakter pomieszczeniu może nadać nie tylko sama tkanina firan lub zasłon, ale także sposób ich upięcia. Wśród setek sposobów można znaleźć ten, który najbardziej będzie pasował do naszego wnętrza. Najprościej jest szukać inspiracji w gotowych zestawach lub w ofertach firm zajmujących się profesjonalnym szyciem dekoracji okiennych. Na wiele pomysłów można też natrafić w Internecie, ponieważ dziś wiele firm szyjących firany i zasłony świadczy swoje usługi właśnie w ten sposób.
 
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.