internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak urządzić barek w salonie?

 

 

Dlaczego warto mieć barek?

Dawniej każde pomieszczenie w domu wyznaczało terytorium dla mieszkańców. Kobiety najchętniej przebywały w kuchni, mężczyźni natomiast udawali się do garażu. Ale ten rodzaj segregacji uległ zatrzymaniu od kiedy ludzie zaczęli urządzać barki w domu. Jedno jest pewne - nie ma lepszego elementu architektury jeżeli chodzi o rozrywkę.
Bar lub minibarek w domu to prawdziwy pokój zabaw dla dorosłych. Posiadając go, każde spotkanie lub większa impreza w gronie rodziny i znajomych będą zawsze udane. Jednak aby barek idealnie spełniał swoją funkcję i był dobrze urządzony musisz odpowiednio się do tego przygotować.
 
 

Jak stworzyć domowy barek?

1. Znajdź miejsce, najlepiej w salonie lub w specjalnym pokoju rozrywek, który możesz urządzić np. w piwnicy. Wtedy nie zajmiesz zbędnego miejsca w domu. Jak widać, wcale nie musimy dysponować pomieszczeniem o wielkiej przestrzeni.
Oprócz odpowiedniej powierzchni, upewnij się, że masz bezpośredni dostęp do wody i energii elektrycznej, aby podłączyć niezbędne do funkcjonowania sprzęty, takie jak np. ukrytą lodówkę.
 
2. Urządzając barek w domu, najlepiej zacząć od zamontowania w rogu lub wnęce pokoju kilku półek, które posłużą jako podstawa do butelek, kieliszków i innych przydatnych akcesoriów.
Kieliszki można również podwiesić na specjalnych relingach, które znajdziemy w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Takie rozwiązanie nadaje profesjonalizmu naszemu mieszkaniu i sprawia, że możemy oszczędzić więcej miejsca.
 
3. Urządzając bar w salonie czy jadalni, starajmy się aby dobrać kolorystycznie blat baru do naszych mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie bardziej trwałych blatów laminowanych, szklanych, metalowych itp. Przy barze obowiązkowo ustaw hokery, a obok wygodną sofę i fotele dla Twoich gości a jednocześnie degustatorów.
 
4. Jeżeli chcesz podkreślić klimat barowy, koniecznie dobierz odpowiednie oświetlenie. Miejsce, w którym stoją alkohole powinno być dobrze oświetlone, aby uwydatnić kluczowe miejsce baru.
Niebanalne kształty butelek, kieliszków czy szklanek najlepiej oświetlić punktowo, kierując na nie światełka halogenowe.
Kącik z sofami oświetlamy oszczędniej, aby dodać temu miejscu przytulności.
 
5. Każdy bar powinien zawierać oczywiście niezbędny zestaw w postaci: shakera, miarki i pojemnika na kostki lodu. Dodatkowe akcesoria to młynek do lodu lub blender, słomki, parasolki, szczypce do lodu i tzw. muddler, który służy do ugniatania owoców i ziół w celu wydobycia z nich pełni smaku i aromatu.
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.