Infolinia: 533 355 377 lub 22 465 99 70
(Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00)
0
Schowek
0
KOSZYK
Jesteś tutaj: 

Jak urządzić barek w salonie?

 

 

Dlaczego warto mieć barek?

Dawniej każde pomieszczenie w domu wyznaczało terytorium dla mieszkańców. Kobiety najchętniej przebywały w kuchni, mężczyźni natomiast udawali się do garażu. Ale ten rodzaj segregacji uległ zatrzymaniu od kiedy ludzie zaczęli urządzać barki w domu. Jedno jest pewne - nie ma lepszego elementu architektury jeżeli chodzi o rozrywkę.
Bar lub minibarek w domu to prawdziwy pokój zabaw dla dorosłych. Posiadając go, każde spotkanie lub większa impreza w gronie rodziny i znajomych będą zawsze udane. Jednak aby barek idealnie spełniał swoją funkcję i był dobrze urządzony musisz odpowiednio się do tego przygotować.
 
 

Jak stworzyć domowy barek?

1. Znajdź miejsce, najlepiej w salonie lub w specjalnym pokoju rozrywek, który możesz urządzić np. w piwnicy. Wtedy nie zajmiesz zbędnego miejsca w domu. Jak widać, wcale nie musimy dysponować pomieszczeniem o wielkiej przestrzeni.
Oprócz odpowiedniej powierzchni, upewnij się, że masz bezpośredni dostęp do wody i energii elektrycznej, aby podłączyć niezbędne do funkcjonowania sprzęty, takie jak np. ukrytą lodówkę.
 
2. Urządzając barek w domu, najlepiej zacząć od zamontowania w rogu lub wnęce pokoju kilku półek, które posłużą jako podstawa do butelek, kieliszków i innych przydatnych akcesoriów.
Kieliszki można również podwiesić na specjalnych relingach, które znajdziemy w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Takie rozwiązanie nadaje profesjonalizmu naszemu mieszkaniu i sprawia, że możemy oszczędzić więcej miejsca.
 
3. Urządzając bar w salonie czy jadalni, starajmy się aby dobrać kolorystycznie blat baru do naszych mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie bardziej trwałych blatów laminowanych, szklanych, metalowych itp. Przy barze obowiązkowo ustaw hokery, a obok wygodną sofę i fotele dla Twoich gości a jednocześnie degustatorów.
 
4. Jeżeli chcesz podkreślić klimat barowy, koniecznie dobierz odpowiednie oświetlenie. Miejsce, w którym stoją alkohole powinno być dobrze oświetlone, aby uwydatnić kluczowe miejsce baru.
Niebanalne kształty butelek, kieliszków czy szklanek najlepiej oświetlić punktowo, kierując na nie światełka halogenowe.
Kącik z sofami oświetlamy oszczędniej, aby dodać temu miejscu przytulności.
 
5. Każdy bar powinien zawierać oczywiście niezbędny zestaw w postaci: shakera, miarki i pojemnika na kostki lodu. Dodatkowe akcesoria to młynek do lodu lub blender, słomki, parasolki, szczypce do lodu i tzw. muddler, który służy do ugniatania owoców i ziół w celu wydobycia z nich pełni smaku i aromatu.
 
Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach w naszym sklepie!
 
TwojeMeble.pl - To najlepszy internetowy sklep meblowy w Polsce. Posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną zarówno dla osób szukających klasycznych jak i bardziej nowoczesnych mebli. W naszym serwisie znajdzie Państwo produkty takich firm jak: Black Red White, Meble Forte, Szynaka Meble, Meble Wójcik, Meble Bydgoskie i wielu innych największych polskich producentów meblowych. Prowadząc sklep meblowy online staramy się przygotować dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę mebli. TwojeMeble.pl to sklep meblowy właśnie dla Ciebie!