Jak urządzić wnętrze w czerni? 

Black is a new black!

 

wnętrze w czerni   

 
Czerń nigdy nie wychodzi z mody – zarówno w pomieszczeniach szalenie współczesnych jak i zdecydowanie klasycznych dominanta tego koloru sprawdza się znakomicie. Dobrana odpowiednio z meblami i dodatkami może stanowić o niezwykłym, niecodziennym klimacie projektowanego wnętrza. Czerń to tajemnica, elegancja, smak, wyciszenie. Użyta w odpowiednim zestawieniu nie będzie działać przygnębiająco (czego wiele osób się obawia i rezygnuje z ciemnej kolorystyki pomieszczenia). Czerń odpowiednio skontrastowana może działać wręcz energetyzująco, zwłaszcza w minimalistycznie zaprojektowanym pomieszczeniu.
 
Dlatego proponujemy zaprojektowanie pomieszczenia o czarnych ścianach, w tym przypadku utrzymanego w stylistyce klasycznej. Idealnymi meblami do salonu tego rodzaju są modele z kolekcji Carmen, meble Krysiak. Przedstawiamy wybrane meble z tej kolekcji, wszystkie w kolorze wybarwienia Oliwkowy – brunat, który wspaniale współgra z czarną dominantą. Meble wyraźnie nawiązują do klasycznych form użytkowych, jednak są nieco uproszczone, przez to współczesne w swoim wyrazie, uniwersalne. Będą do nich pasować zarówno dodatki tradycyjne, nawet antyczne, jak i prostsze w formie, zdecydowanie współczesne.
komoda carmen, krysiak meble  biblioteka Carmen, Krysiak
szafa Carmen, Krysiak meble   szafka rtv, carmen
 
krzesło Carmen  
 
 
Wraz z meblami zestawiliśmy przykładowo również lampę oraz wazon dostępne w ofercie sklepu internetowego Twojemeble.
 
lampa czarna   wazon
 
Obydwa dodatki wspaniale współgrają z kolekcją Carmen, nawiązują do niej zarówno formalnie jak i kolorystycznie, świetnie dopełniając również czerń ścian pomieszczenia. Pozostałe dodatki (takie jak zasłony/rolety, ozdoby, dywan, itp.) radzimy wybrać w kolorze czarnym, ewentualnie z akcentami ciemnego grafitu lub ciepłego brązu, nawiązującymi do kolorystyki mebli. W zależności od wielkości i funkcji pomieszczenia (jeżeli ma to być np. salon) warto również dobrać odpowiednie fotele, np. modele Tampa z kolekcji Fotele Jadik (kolor drewna Buk-stara-sosna, kolor obicia - crush-196-onyx) oraz sofę, przykładowo model Sofa 2-osobowa karbon Topic Wood z kolekcji CustomForm. Dobrze, by tego rodzaju meble były czarne lub ciemno-grafitowe – pogłębi to swoiste wrażenie miękkości, jakie towarzyszy czerni. Również podkreślenie tego koloru poprzez kilka wybranych mebli w kolorze czarnym podniesie jakość projektową pomieszczenia, podkreśli jego odważny charakter i elegancki, ponadczasowy wydźwięk.
 
fotel Tampa, Jadik   sofa
 
W czarnych pomieszczeniach ważne jest zastosowanie delikatnych akcentów kontrastowych. Przykładowo suche trawy lub gałęzie o ciekawym kształcie w jasnym odcieniu beżu, zestawione z czystym, głębokim, czarnym tłem ściany są świetnym akcentem tego rodzaju.
 
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.