internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

Wygodny pokój młodzieżowy — co powinno się w nim znaleźć?

 
Pokój dla dziecka, a zwłaszcza noworodka, urządzić jest bardzo łatwo — pomysłów na jego aranżację w zasadzie nie ogranicza nic, poza wyobraźnią (i budżetem). Schody zaczynają się, gdy pociecha zaczyna dorastać i… Mieć własne zdanie. Pokój nastolatka w pewnym momencie przestaje być pokojem, który ma się podobać wyłącznie rodzicom. Z drugiej strony: rodzice, inwestując w wystrój pokoju swoje pieniądze, chcą mieć pewność, że nie znudzi się on dziecku zbyt szybko. Urządzanie pokoju dla młodzieży to zawsze sztuka kompromisu i wyboru rozwiązań, które satysfakcjonują obydwie strony. Bez względu na to, jaki styl przemawia do dziecka najbardziej, jedno jest pewne — pokój nastolatka powinien być funkcjonalny i wygodny. Co powinno się znaleźć w takim pokoju, by stwarzał najlepsze warunki zarówno do nauki, jak i do odpoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi?
 

Bez pukania nie wchodzić!

 
Dorastający człowiek ma ogromną potrzebę posiadania własnej przestrzeni, w której będzie mógł wyrazić siebie: otaczać się tym, co go pasjonuje, eksperymentować z własnym stylem, poszukiwać swojej drogi. Pokój nastolatka jest jak twierdza, do której wstęp mają tylko ci, którym można zaufać — i zazwyczaj wcale nie są to rodzice. Okres młodzieńczego buntu trzeba zrozumień, uszanować i… Przetrwać. Dać dziecku wolność, ale jednocześnie określić pewne zasady. Reguła ta świetnie sprawdza się również w kwestii urządzania pokoju. Dziecko może zdecydowań o kolorze i rodzaju mebli, ale o ich właściwe parametry powinni zadbać rodzice, którzy zatroszczą się o to, by wybrane modele były zdrowe, wygodne i regulowane. Krótko mówiąc, by “rosły” razem z młodym człowiekiem — i za tym wzrostem skutecznie nadążały.
 

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

 

Strefa relaksu

 

Życie nastolatka jest bardzo intensywne, dlatego tak ważne jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni, gdzie młody człowiek będzie mógł zbierać siły do podboju świata. Wygodne łóżko to najważniejszy mebel w pokoju — spełnia nie tylko funkcję miejsca, w którym się śpi, ale także odrabia lekcje, czyta książki czy korzysta z laptopa. Do poszukiwania idealnego łóżka warto wciągnąć samego zainteresowanego, który namacalnie oceni, czy jest wystarczająco wygodne. Opcji wyboru jest całkiem sporo: od tradycyjnych tapczanów, przez desigerskie sofy, po minimalistyczne materace. Typowe wymiary łóżka jednoosobowego dla młodzieży są dokładnie takie jak dla dorosłych — czyli co najmniej 90x200 cm, a najlepiej 120x200 cm.

 

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

 

Strefa nauki

 

Udana aranżacja strefy nauki to nie tylko wybór odpowiedniego biurka i wygodnego fotela, za który pokocha nas kręgosłup dziecka, ale także optymalna organizacja miejsca do pracy. Co to oznacza? Biurko to miejsce, w którym nastolatek będzie odrabiał lekcje, a zatem będzie musiał się skupiać na tym, co ważne. Aby nie rozpraszać uwagi, dobrze jest tak urządzić przestrzeń, aby była maksymalnie funkcjonalna. W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju szuflady, kontenerki czy regały, które pomieszczą niezbędne książki, przybory szkolne i inne skarby, których nie sposób wyrzucić. Ład i porządek wokół z pewnością będą czynnikami sprzyjającymi koncentracji. Ściana nad biurkiem również może pełnić funkcję organizacyjną — na powieszonej na niej tablicy korkowej można przypiąć plan lekcji, plakat ulubionego artysty, czy zdjęcia z wakacji, które ucieszą wzrok oderwany od podręczników. Równie dobrym rozwiązaniem są modne ostatnio farby tablicowe. Do pomalowanej nimi ściany przeczepiać można magnesy lub pisać po niej kredą. Oprócz właściwości praktycznych, sprawią ogromną frajdę — i młodszej i starszej młodzieży!

 

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

Kolekcja Alien, Meble Wójcik

 

Strefa rozrywki

 

Nie samą nauką człowiek żyje a zwłaszcza nastolatek! Dla każdego młodego człowieka ważną częścią życia jest rozrywka, która nie tylko pozwala odpocząć od szkolnego życia, ale także zacieśnić więzi z przyjaciółmi. Wspólne oglądanie filmów czy seriali, granie na konsoli, turniej planszówkowy… Nie ważne, czego dotyczy spotkanie. Ważne, by w pokoju młodzieżowym znalazło się miejsce na tego typu aktywności bez czujnych spojrzeń dorosłych. W przypadku małych wnętrz świetnie sprawdzi się rozkładana sofa, która w nocy zamienia się w łóżko, a za dnia pełni funkcję siedziska. Strefa rozrywki to równocześnie Strefa hobby. W pokoju nastolatka wyposażenie tej strefy zależy rzecz jasna od “aktualnej” pasji młodego człowieka. Bez względu na to, czy tym hobby jest zbieranie znaczków, kolekcjonowanie modeli samolotów, czy muzyka, w pokoju powinno znaleźć się miejsce, w którym dziecko swoją pasję będzie mogło pielęgnować. Projektując wystrój wnętrza pokoju dla nastolatka warto pomyśleć o takiej aranżacji, która będzie uniwersalna i którą będzie można łatwo zmienić, w zależności o tego, czym aktualnie fascynuje się nastolatek — bez konieczności wymiany wszystkich mebli. Ogromną rolę w tym przypadku grają dodatki, które nadają wnętrzom charakteru. 

 

Szukasz inspiracji? Sprawdź naszą propozycję!

 

Kolekcja Alien to designerskie meble stworzone z myślą o wnętrzach pokojów młodzieżowych, zaaranżowanych w nowoczesny sposób. Modna kolorystyka została oparta na połączeniu ciemniejszego grafitu z jasnym dekorem matera. Całość urozmaicają ozdobne listwy w trzech żywiołowych kolorach do wyboru. Tym, co wyróżnia meble spośród innych produktów na rynku, są "kosmiczne" naklejki w wersji Mars lub Space, którymi ozdobić można bryły.
 
Kolekcja Alien, Meble Wójcik
 
Kolekcja Alien, Meble Wójcik
 
Kolekcja Alien, Meble Wójcik
 
 
Kolekcja Alien, Meble Wójcik
Naklejki Space / Naklejki Mars, dostępne wraz z kolekcją Alien
 
Zobacz inne kolekcje!

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.