15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jaki fotel do komputera?

Dobre siedzisko do komputera musi spełniać szereg jakże ważnych kryteriów, których pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować. Powinno być przede wszystkim wygodne i bezpieczna dla kręgosłupa. Dobrze byłoby też, aby fotel komputerowy wyróżniał się łatwymi w obsłudze mechanizmami regulacji, jak również ciekawym designem.

Czy znalezienie takiego produktu jest łatwe? I tak, i nie. Na pewno sprawi nieco trudności osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w kupowaniu tego typu konstrukcji i do końca nie wiedzą, na co powinny zwrócić uwagę. Oferta rynkowa jest jednak tak szeroka i zróżnicowana, że każdy powinien być w stanie znaleźć fotel dla siebie. Bez względu na to, czy zamierza korzystać z niego w pracy, podczas grania czy też incydentalnej obsługi komputera.

Poniższy poradnik zdecydowanie ułatwi cały proces zakupowy. Wskazujemy w nim bowiem na wszystkie kluczowe kwestie i parametry. Podpowiadamy również, co ma największe znaczenie dla wygody stosowania podobnych produktów.

Udostępnij:
Jaki fotel do komputera?

Jak wybrać idealny fotel do komputera?

Fotele biurowe występują na rynku w wielu odmianach i konfiguracjach. Zróżnicowane są one przede wszystkim pod względem kształtów oraz ważnych parametrów. Z tego powodu przed zakupem jednego z nich należy zastanowić się nad własnymi potrzebami, a także sposobami jego użycia.

 • Odpowiedni udźwig oraz wymiary. Producenci zazwyczaj wskazują na to, jaki dokładnie ciężar ich konstrukcje są w stanie „udźwignąć”. Analiza tego parametru pozwoli uniknąć szybszego zużycia poszczególnych elementów, dlatego nie należy ich bagatelizować. To samo tyczy się wymiarów. Wygodny fotel do komputera powinien bez problemu mieścić się przy biurku i nie powodować żadnych trudności podczas obsługi urządzenia. Z tego powodu najważniejszą wartością będzie tu wysokość. Trzeba dopasować ją do blatu biurka.

 • Fotel komputerowe na kółkach czy na płozach? To dwa najczęściej pojawiające się na rynku modele. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć. Fotel na kółkach zapewnia odpowiednią mobilność, bardzo ważną podczas pracy w biurze, a także wówczas, gdy często zmieniamy pozycję. Dobrze przy tym pamiętać, że kółka powinny zostać dobrane w taki sposób, aby nie zniszczyły nawierzchni, po której się poruszają.

Fotel na płozach jest natomiast bardziej stabilny, dlatego nie przesunie się samoistnie. Warto z niego korzystać na podłogach wykonanych z wrażliwych materiałów, które łatwo porysować i uszkodzić. Niektórym jednak przeszkadzać może mniejsza ruchliwość fotela.

 • Użyte materiały. Mają one ogromny wpływ na wygodę siedzenia, jak również na jego wytrzymałość mechaniczną. Tanie fotele biurowe przeważnie są wykonywane z tworzyw niskiej jakości, które w dość krótkim czasie ulegają przetarciom, a nawet pękają. Po drugiej stronie znajdują się natomiast konstrukcje przygotowywane z naturalnej lub syntetycznej i specjalnie wzmacnianej skóry. Ich żywotność okaże się znacznie dłuższa.

Niektórzy producenci starają się o przygotowanie oferty zawierającej nie tylko produkty uniwersalne, ale również dedykowane, czyli kierowane do konkretnych odbiorców. Dobry na to przykładem są chociażby krzesła gamingowe, młodzieżowe czy też typowo biurowe. Czy klienci powinni skupiać się tylko na jednej, przypisanej do nich kategorii? Niekoniecznie. Często bowiem okazuje się, że pozostałe produkty także są w stanie spełnić ich wymagania. Nic więc nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby pracownik biurowy korzystać z krzeseł gamingowych, a gracze cieszyli się z nowych produkcji siedząc na siedzisku przeznaczonym dla urzędników czy też grafików.

Jakie funkcje powinien posiadać fotel do komputera?

O wygodzie użycia fotelów decyduje często to, czy można je wygodnie regulować. Będzie to ważne zwłaszcza wtedy, gdy z jednego stanowiska korzysta więcej niż jedna osoba. Warto przyrównać to do siedzisk w samochodach. Każdy kierowca ma swoje preferencje, dlatego za każdym razem ustawia fotel w taki sposób, aby zapewnił mu odpowiednią wygodę jazdy.

Podobnie jest w przypadku pracy przy komputerze. Fotele regulowane są w stanie spełnić wymagania każdego użytkownika. Oczywiście pod warunkiem, że pozwalają na dostosowanie każdego kluczowego elementu. Mowa tu głównie o:

 • oparciu,

 • siedzisku,

 • podłokietnikach.

Regulacja dotyczy między innymi wysokości, kąta oparcia czy też sposobu ułożenia konkretnych części składowych. Fotel obrotowy do komputera z szeroką regulacją z pewnością okażę się zakupem na dłuższy czas. Niezależnie od tego, jak często i ja intensywnie będzie użytkowane.

Warto w tym miejscu podkreślić, że producenci często decydują się na implementację funkcji dodatkowych. Wszystko po to, aby zachęcić większą grupę klientów do zakupu. Dobrym na to przykładem są chociażby mechanizmu TILT i Multiblock, pozwalające na bujanie się na krześle, a także zablokowanie oparcia w konkretnej pozycjina. Z tego typu rozwiązań często korzystają gracze, którzy przed komputerami przesiadują przez długi czas.

Krzesła biurowe z kolei często wyposażane są w specjalne systemy masujące, zapewniające ukojenie zmęczonym, przeciążonym i zbyt napiętym mięśniom. Jest to kolejna przydatna funkcja, którą z pewnością warto się zainteresować.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela do komputera?

Poruszyliśmy już kwestię dopasowania fotela do własnych potrzeb i wymagań, kwestię regulacji i wszelkiego rodzaju dodatków. Przyszła pora na omówienie kolejnych parametrów, których pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować. W przeciwnym wypadku łatwo wybrać coś, co okaże się po prostu niskiej jakości.

 • Dodatkowe poduszki – montowane są na wysokości odcinka lędźwiowego, a także karku. Zapewniają dodatkowe podparcie i skuteczne odciążenie kręgosłupa. Krzesła obrotowe wyposażone w tego typu poduszki powinny zainteresować przede wszystkim osoby, które przed komputerem spędzają wiele godzin. Mowa tu głównie o graczach, pracownikach biurowych i osobach na co dzień siedzących przy biurku. Dzięki nim praca bądź rozrywka staje się mniej męcząca. Nawet jeśli trwa bardzo długo.

 • Wentylacja fotela biurowego – gwarantowana jest ona przez zastosowane materiały, jak również dodatkowe otwory wentylacyjne. Wszystko to w sposób znaczący zwiększa komfort siedzenia, zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatury osiągają bardzo wysokie wartości. 

 • Design – choć nie wpływa bezpośrednio na wygodę korzystania z foteli, dla wielu osób ma spore znaczenie. Zwłaszcza dla graczy, dla których krzesło powinno być prawdziwie gamingowy. Musi więc wyróżniać się bardzo agresywnym stylem i dobrze dopasowanymi kolorami. Krzesło biurowe najczęściej natomiast wyróżnia się niezwykle eleganckim stylem.

 • Cena i producent. Fotele obrotowe, stacjonarne, na kołach i płozach występują w wielu wersjach, zróżnicowanych pod względem cenowym. Czy warto za wszelką cenę decydować się na oszczędności? Lepiej nie, ponieważ tanie krzesła nie zawsze zapewniają tak wysoką jakość wykonania, na jakiej nam zależy. Z tego powodu zawsze dobrze jest dokładnie zapoznać się ze specyfikacją kupowanego produktu, jak również z wszystkim elementami, które zostały użyte w procesie produkcyjnym.

Pewnym wyznacznikiem jakości może okazać się też renoma producenta. Krzesło obrotowe uznanej firmy z pewnością będzie bezpieczniejszym wyborem, niż model pochodzący od mało znanego producenta.

Fotel Kaden Low 

Ergonomiczne fotele do komputera

Analizując ofertę rynkową, często można spotkać się ze słowem „ergonomiczny”. Często używane jest ono do opisywania sprzedawanych foteli. Co jednak ono oznacza. W tym przypadku mowa jest o produkcie, który spełnia szereg surowych kryteriów zapewniających wysoką wygodę oraz bezpieczeństwo siedzenia. Bez zagrożenia związanego na przykład z nadmiernym obciążeniem kręgosłupa. Co ważne, ergonomiczne fotele są opisywane w przepisach BHP, skupiających się na stanowisku pracowniczym. Oznacza to, że firma nie może zakupić pierwszych lepszych siedzisk, ponieważ musi ona przeanalizować je właśnie pod względem ergonomiczności. 

W tym miejscu warto wskazać kluczowe kryteria z tym związane. Idealny fotel ergonomiczny do komputera powinien:

 • pozwalać na wygodną regulację kąta oparcia i wysokości siedziska,

 • zapewniać zachowanie naturalnych kątów ciała,

 • gwarantować przyjmowanie niewymuszonej pozycji,

 • być stabilny.

Do tego dochodzą wymagania związane z wymiarami, podstawą, a także kołami i mechanizmem obrotowym. Oczywiście spore znacznie dla wyboru ma również samo biurko, a mówiąc dokładniej, jego wysokość.

Zalety foteli biurowych

Praca na zwykłym, kuchennym bądź jadalnianym krześle może okazać się bardzo niewygodna. Co więcej, często jest wręcz groźna dla kręgosłupa. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Plecy są za bardzo obciążane, co prowadzi do intensywnego bólu, którego trudno się pozbyć.

Żeby nie dopuścić do podobnej sytuacji, niezbędny będzie odpowiednio dobrany fotel do pracy przy komputerze. Najlepiej właściwe wyprofilowany, wykonany z materiałów wysokiej jakości i obsługujący szereg przydatnych funkcji, głównie tych związanych z regulacją siedziska, oparcia i podłokietników.

Fotele biurowe pozwalają przede wszystkim pracować w komfortowych warunkach. Niezależnie od tego, jak długo to trwa. Do tego należy dodać również ich wytrzymałość mechaniczną, dzięki której gwarantują naprawdę długą żywotność. Biorąc pod uwagę tego typu informacje, śmiało można stwierdzić, że dobrej jakości krzesło biurkowe to produkt, którym powinien zainteresować się każdy, komu zależy na wysokiej wygodzie siedzenia przed komputerem.

Fotele obrotowe >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.