17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Biurko do pracy zdalnej: jak wybrać najlepsze? Najlepsze biurko do pracy i nauki

Praca zdalna czy nauka w domu wymagają często sporego przearanżowania przestrzeni. Do tych aktywności potrzebny jest bowiem spokój i skupienie, a także ergonomiczne meble oraz dodatki, które pomagają osiągnąć doskonałe rezultaty pracy. Jak wybrać najlepsze biurko do nauki i pracy w domu? Czym się kierować? I jakie są obecnie najmodniejsze modele tego rodzaju mebli? Sprawdź!

Udostępnij:
Biurko do pracy zdalnej: jak wybrać najlepsze? Najlepsze biurko do pracy i nauki

Jak dobrać biurko do pracy zdalnej?

Szukając biurka do pokoju dziecięcego lub modelu do pracy w domu, warto zastanowić się nad kilkoma praktycznymi aspektami. W pierwszej kolejności należy zidentyfikować, jakie są nasze potrzeby podczas nauki, pisania na komputerze czy wykonywania codziennej pracy biurowej. Może się bowiem okazać, że nie będzie to np. zajmujący więcej miejsca duży blat czy dodatkowe szuflady. Taka wcześniejsza analiza pozwoli nam zdecydować, co jest priorytetem przy wyborze biurka, co zaś możemy pominąć.

Ponadto dobrze jest wybrać odpowiednią wielkość biurka zdalnego. Jeśli planujemy urządzanie pokoju naszej pociechy, dobierzmy mebel odpowiedni do wzrostu lub zdecydujmy się na model regulowany, który będzie „rósł” razem z dzieckiem. Jeśli urządzamy własną przestrzeń do pracy, dla osób o średnim wzroście (do 170 cm) idealny będzie model mający nieco ponad 70 cm wysokości. Wyższe osoby powinny zdecydować się na przedział 80-85 cm wysokości.

Kolejnym ważnym punktem każdego biurka do pracy lub nauki są jego możliwości przechowywania. Jeśli model został wyposażony w dodatkowe szuflady czy półki, możesz mieć pewność, że organizacja dokumentów, przyborów dopisania czy innych akcesoriów biurowych będzie tu na najwyższym poziomie! Szukając domowego biurka, dobrze jest też pomyśleć wcześniej o jego estetyce. Zastanów się, jaki kącik do pracy lub nauki chcesz urządzić – nowoczesny, minimalistyczny, w stylu boho, a może glamour?

Rodzaje biurek i ich funkcje

W naszym internetowym salonie meblowym znajdziesz szereg interesujących modeli, z którymi urządzisz swoją przestrzeń do pracy w domu i nie tylko. Ciekawą opcję stanowią m.in. wyjątkowo praktyczne biurka narożne, które pozwalają zagospodarować cały kąt w danej przestrzeni. Dzięki temu zyskujesz mebel, który ma optymalną powierzchnię blatową i wyróżnia się bardzo elegancką estetyką.  Coraz bardziej powszechne są również biurka rozkładane, które w kilka sekund można zamienić z małej komody w pełnowymiarowe biurko.

Innym rodzajem ergonomicznych biurek są meble, do których można dopasować specjalne nadstawki. Dzięki takiej opcji zyskujesz nie tylko przestrzeń na swoje notatki czy laptopa, ale także na książki, przybory do pisania czy inne niezbędne podczas pracy i nauki elementy. Nadstawki mogą mieć liczne półki, szafki czy wnęki, w których bez problemu umieścisz wszystko to, co potrzebujesz mieć akurat pod ręką!

Ciekawym rodzajem biurek są też stoliki na laptopy. To rodzaj mebli, które odznaczają się bardzo zwartym i minimalistycznym designem. Wynika on z przeznaczenia mebli, na których nie ustawiamy monitora i całej obudowy komputera stacjonarnego, a jedynie sam laptop. Dzięki temu stoliki nie zajmują tyle miejsca, co klasyczne modele biurek do pracy, a jednocześnie zapewniają tak samo wygodną i optymalną przestrzeń do wykonywania codziennych zadań.

Kolekcja Shetland

Kolekcja Shetland

Ergonomia i komfort w pracy przy biurku

Biurko ergonomiczne pozwala jeszcze lepiej skupić się na wykonywanych zadaniach. Warto jednak wiedzieć, jakie elementy wpływają tutaj na ergonomię i komfort pracy czy nauki. Oto kilka najważniejszych z nich:

  • Odpowiednia wysokość domowego biurka – tak jak wspominaliśmy już wcześniej w tekście, wysokość zdalnego biurka ma niebagatelne znaczenie w kontekście wygody pracy. Optymalne modele dla osób średniego wzrostu powinny mieć ok. 70 cm wysokości. Dla nieco wyższych użytkowników odpowiednia wysokość biurka do pracy to ok. 80 cm.

  • Optymalna wielkość blatu – aby cieszyć się pełnym komfortem, należy wybrać model biurka do nauki lub pracy, który charakteryzuje się optymalną powierzchnią blatową. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zmieścimy tutaj wszystko to, czego potrzeba nam do pracy, nauki czy zabawy.

  • Dobrze dobrane krzesło – ergonomiczne biurko musi mieć także ergonomiczne dodatki. Wśród nich najważniejsze będzie wygodne, dopasowane do budowy naszego ciała krzesło. Powinno ono doskonale podpierać plecy, mieć wygodne podłokietniki czy dodatkowy zagłówek, który pozwala utrzymywać głowę w optymalnej pozycji. Dobrym wyborem są nowoczesne krzesła obrotowe, które wyróżniają się ciekawym wykonaniem i pełną wygodą.

  • Idealne oświetlenie wokół biurka do nauki – ergonomia i komfort pracy osiągane są także poprzez dobór oświetlenia. Najlepiej zdecydować się tutaj na dość chłodną barwę z elementami niebieskimi. Takie światło pobudza do pracy i pozwala lepiej się skoncentrować. Dobrze, jeśli lampa emituje światło w przedziale 500-1000 lumenów. Jasność tego typu nie męczy wzroku, a przy tym dobrze doświetla miejsce pracy.

  • Prawidłowa organizacja miejsca pracy – kolejny aspekt, dzięki któremu uzyskamy pełną ergonomię i komfort pracy przy biurku, to organizacja przestrzeni. Warto zadbać tu o ogólną czystość, jak najmniej splątanych kabli w zasięgu wzroku czy specjalne organizery, dzięki którym utrzymamy porządek. Wraz ze wzrostem porządku w miejscu pracy zwiększa się bowiem nasze skupienie i efektywność.

Kolekcja Basic

Kolekcja Basic

Praktyczne rozwiązania dla efektywnej nauki

Nauka przy domowym biurku może być przyjemna i efektywna. Wszystko zależy bowiem nie tylko od samego nastawienia naszego dziecka do obowiązków, ale także od aranżacji przestrzeni, w której może je spokojnie realizować. Aby nauka była jeszcze efektywniejsza, należy pomyśleć o stworzeniu wyjątkowego kącika do odrabiania lekcji.

Pierwszym elementem, który warto tam umieścić, jest oczywiście ergonomiczne biurko. Oprócz niego dobrze jest dobrać dodatki, które pomagają w nauce. Może to być np. specjalna tablica lub nawet cała ściana pomalowana matową czarną farbą, na której dziecko będzie zapisywać (a później zmazywać) najważniejsze informacje do przyswojenia. Dobrze też zrobić miejsce na przechowywanie książek i zeszytów. Najlepiej zorganizować dodatkowe półki w obrębie biurka lub dobrać do niego specjalną nadstawkę. To pozwoli mieć wszystko to, co ważne w nauce zawsze pod ręką.

Kolekcja Work Concept

Rozkładane biurka Work Concept

Biurko jako kluczowy element przestrzeni pracy

Najlepsze biurko do pracy ma szereg zalet, dzięki którym stanowi najważniejszy element w przestrzeni do nauki czy wykonywania codziennych obowiązków pracowniczych. Przede wszystkim wybór biurka sprawia, że zyskujemy zorganizowaną przestrzeń, w której o wiele łatwiej o skupienie czy wyciszenie. Biurko domowe, które sprzyja koncentracji, to połowa sukcesu każdej pracy! Własny kąt wyposażony w biurko, wygodne krzesło czy pojemne regały biurowe mobilizuje do wykonania zadań szybciej i efektywniej, co przekłada się na większą produktywność.

Ponadto biurko komputerowe zapewnia pełen komfort wykonywania zadań. Optymalnie dobrany mebel nie wpływa negatywnie na naszą postawę i sprawia, że nawet dość długa praca nie jest męcząca dla naszego ciała. Miejsce do pracy pozwala też lepiej zarządzać swoim czasem. Przyzwyczajenie i skojarzenie, że nasze ergonomiczne biurko służy do pracy, pozwala lepiej skupić się na wykonaniu zadań i tym samym szybciej je skończyć. 

Kolekcja Bisett

Kolekcja Bisett

Praca zdalna, a także nauka w domowym zaciszu wymagają odpowiedniego przygotowania. Wybierz najlepsze biurko w ofercie naszego internetowego salonu meblowego i stwórz kącik, w którym praca i nauka będą jeszcze łatwiejsze. Zaprojektuj wnętrze na miarę swoich potrzeb i ciesz się przestrzenią, która mobilizuje do lepszej i wydajniejszej pracy!