17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Ergonomia w biurze – jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe ergonomiczne?

Jednym z kluczowych elementów, które sprzyjają wydajnej pracy, jest ergonomiczne krzesło. Nieważne, czy pracujesz z domu, czy z biura – koniecznie zadbaj o jakość siedziska. Dobrze dobrane krzesło do pracy sprawi, że zapomnisz o bólu kręgosłupa, drętwiejących nogach czy spiętym karku. Jak zachować ergonomię w miejscu pracy? Sprawdź!

Udostępnij:
Ergonomia w biurze – jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe ergonomiczne?

Dlaczego warto wybrać krzesło ergonomiczne

Wybierając krzesło biurowe, często chcemy stawiać na ergonomię. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ to pojęcie w odniesieniu do mebli wskazuje, że nasze krzesło czy fotel są wygodne w codziennym użytku. Co więcej, z takim modelem nawet długie siedzenie nie będzie obciążało kręgosłupa czy generowało niepotrzebnego bólu. Krzesło biurowe ergonomiczne dba więc o zdrowie naszych pleców i zapewnia przy tym pełen komfort pracy.

Dlaczego jeszcze warto postawić na taki model? Ponieważ możemy dzięki niemu korygować naszą postawę podczas siedzenia. Idealnie dopasowane krzesło biurowe przeciwdziała bowiem wadom postawy. W końcu jak wiadomo długie godziny przed komputerem nie sprzyjają zachowaniu odpowiednich nawyków w zakresie utrzymania optymalnej pozycji ciała. Warto wesprzeć się tutaj właśnie ergonomicznymi meblami.

Stoliki pod laptopa do pracy czy biurka do pokoju dziecięcego z dobrze dobranymi siedziskami sprawiają ponadto, że poprawia się komfort wykonywania zadań. Krzesła dopasowane do kształtów ciała z dodatkowymi elementami wspierającymi jak podłokietniki czy zagłówki dają 100% wygody i odprężenia podczas długich godzin przy książkach czy komputerze.

Kluczowe cechy krzesła biurowego ergonomicznego

Wybór krzesła biurowego, które jest ergonomiczne, powinien być podyktowany ważnymi cechami, które ma taki mebel. Jakie to atuty? Przede wszystkim:

  1. Idealna wygoda – konstrukcja krzesła ergonomicznego dla biura powinna przede wszystkim cechować się najwyższą wygodą użytkowania. Dobrze dopasowane siedzisko daje odprężenie i ukojenie podczas wykonywania codziennych zadań.

  2. Pełna regulacja – nowoczesne krzesła obrotowe zachwycają możliwościami regulacyjnymi. Bez problemu dopasujesz tu ustawienia kąta oparcia, wysokość siedziska czy wysunięcie podłokietników. Dzięki temu korzystanie z krzesła do pracy jest jeszcze wygodniejsze.

  3. Doskonałe wsparcie – ergonomiczny kształt siedziska oraz optymalne ułożenie oparcia sprawiają, że krzesło ergonomiczne do pracy idealnie dopasowuje się do kształtów użytkownika. Krzesło jest wyprofilowane zgodnie z naturalnymi krzywiznami ciała, co daje odprężenie podczas pracy.

  4. Stabilność siedziska – krzesła ergonomiczne dla biura mają wyjątkowo stabilną konstrukcję. Dzięki temu masz pewność, że siedzenie będzie zawsze nie tylko wyjątkowo komfortowe, ale i bezpieczne.

  5. Jakościowe wykonanie – nowoczesne krzesła do pracy są świetnie wykonane. Jakościowe materiały jak odporny nylon czy stal chromowana na podstawie jezdnej oraz tapicerka z ekoskóry, jakościowej plecionki czy modnego weluru to tylko przykłady na to, jak może być wykończony taki mebel.

  6. Świetna stylistyka – czym byłoby najwygodniejsze krzesło biurowe bez odpowiedniego designu? Na pewno meblem wygodnym, ale zdecydowanie nieatrakcyjnym. Na szczęście nowoczesne modele zachwycają świetną kolorystyką, oryginalnym kształtem i doborem materiałów, które cieszą oko i są miłe w dotyku.

Dobieranie krzesła biurowego do indywidualnych potrzeb

Ilu użytkowników, tyle oczekiwań wobec krzesła ergonomicznego do pracy. Wiele osób zwraca uwagę np. na unikalne rozwiązania zastosowane w fotelach biurowych. Dobrym przykładem może być m.in. specjalny mechanizm TILT, który znajdziesz w produktach dostępnych w naszym internetowym salonie meblowym. Ten uniwersalny mechanizm kołyskowy umożliwia swobodne bujanie się oraz blokadę w najbardziej ergonomicznym ustawieniu krzesła.

Wielu użytkowników zwraca też uwagę na inne dodatki, np. podłokietniki czy zagłówki. Dzięki nim nasza postawa przy pracy siedzącej jest wzorowa. Innym atutem są obrotowe kółeczka. To za ich sprawą krzesło do pracy jest maksymalnie mobilne. Ciekawą opcję stanowi także dodatkowa siateczka, która często znajduje się na oparciu tego typu krzeseł. To dzięki niej plecy mogą „oddychać”, a powietrze jest swobodnie cyrkulowane, co sprawia, że zachowujemy komfort i świeżość przez cały dzień.

Coraz większa liczba użytkowników stawia też na maksymalną wygodę. Może ją zapewnić np. dodatkowy podnóżek wmontowany w konstrukcję krzesła biurowego. Dzięki niemu fotel szybko zamienia się w mebel do półsiedzenia! Istotny walor krzeseł biurowych to także inne dodatki, które są już praktycznie nieodłącznym elementem tych mebli. Będzie to m.in. możliwość regulacji wysokości siedziska, dzięki której krzesło jest zawsze idealnie dopasowane do naszych potrzeb. 

Fotele i krzesła specjalistyczne Unique

Fotele i krzesła specjalistyczne Unique

Korzyści wynikające z krzesła ergonomicznego

Nie sposób wymienić w skrócie wszystkich plusów użytkowania nowoczesnego krzesła do pracy. Z jednej strony taki model mebla świetnie się prezentuje i dzięki unikalnemu wykonaniu jest w stanie pięknie ozdobić biuro. Z drugiej zaś strony krzesło biurowe ma cały szereg zalet, które doceni każdy użytkownik tego mebla.

Świetnie wyprofilowane siedzisko, wygodne oparcie, dobrze dopasowane podłokietniki czy optymalny zagłówek to tylko wybrane walory ergonomicznych krzeseł. Te meble dzięki jakościowemu wykonaniu zaskakują trwałością i komfortem użytkowania. Siedziska są miękkie, a jednocześnie świetnie wspierają ciało i zapobiegają niepotrzebnym napięciom w odcinku szyjnym czy bólom w kręgosłupie. To sprawia, że wybór krzesła biurowego to zdecydowanie już konieczność w przypadku biura czy przestrzeni do nauki.

Jeśli kompletujesz wyposażenie do miejsca pracy, koniecznie poznaj ofertę naszych produktów dostępnych od ręki w internetowym salonie meblowym. Znajdziesz tu świetnie uzupełniające przestrzeń biurka narożne, nieodzowne półki do biura czy wyjątkowo pojemne regały biurowe. Poznaj szeroką ofertę mebli stworzonych na miarę Twoich potrzeb!