15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak stworzyć domowe biuro? Rady i propozycje aranżacji

W obecnej sytuacji praca zdalna dla wielu z nas stała się koniecznością. Zastanawiamy się, jak urządzić domowe biuro, co robić, by pracować skutecznie i nie marnować cennego czasu. W poniższym artykule podzielimy się z Wami naszymi wskazówkami w zakresie urządzenia domowego biura i wskażemy Wam kilka ciekawych aranżacji dopasowanych do różnego rodzaju wnętrz.

Udostępnij:

Wybór fotela biurowego

Aby pracować wydajnie, musi być nam wygodnie. O odpowiednią postawę zadba przeznaczony do pracy przy biurku fotel biurowy. Do pracy przy komputerze nie poleca się fotela o płaskim oparciu. Oparcie musi dopasować się do kręgosłupa czyli do kształtu litery 'S'. Ważne jest również dodatkowe podparcie w strefie lędźwiowej, które zmniejszy nacisk na kręgi i pozwoli utrzymać prawidłową postawę podczas pracy. Przy wyborze fotela pamiętajmy o możliwości regulacji, bo dzięki niej dopasujemy go do kształtu naszej sylwetki. Najlepiej by fotel biurowy był wyposażony w możliwość regulacji wysokości, głębokości i pochylenia. Dodatkowym atutem fotela będzie regulacja podłokietników, siedziska oraz zagłówków. W trakcie siedzenia, zgięcie w naszych kolanach powinno przyjąć kąt 90 stopni.

Wybór biurka do Home Office

Bardzo ważny jest również rodzaj biurka, przy którym siedzimy. W przypadku pracy na laptopie, duży blat biurka nie będzie tak ważny. Na spory mebel nie możemy sobie również pozwolić w przypadku bardzo małego mieszkania. Natomiast jeśli w pracy wykorzystujemy dwa monitory i dodatkowo jeszcze tablet graficzny, będziemy potrzebować biurka z większą powierzchnią pracy. W naszej ofercie znajdzie zarówno bardzo małe biura, idealnie pasujące do małego niewielkiego wnętrza np.: Mega, Olsen B  czy Nepo Plus, jak i te większe takie jak: Selene  czy  Prowansja. Warto wspomnieć, że tak jak w przypadku foteli, również niektóre biurka posiadają regulację. W naszym internetowym salonie meblowym znajdziecie m.in. te z linii  Z-Line Plus.

Kolekcja Novi marki Meble Wójick

Kolekcja Novi marki Meble Wójcik

Organizacja miejsca pracy

Jeśli ma nam się pracować wydajnie, powinniśmy wydzielić miejsce do pracy. Nie musi to być osobny pokój, ale np. kąt w pokoju odgrodzony regałem  z książkami. Taki podział wprowadzi miejsce, w którym skupienie przyjdzie łatwiej. Za parawanem książek będziemy mogli odizolować się od innych domowników. Regał pozwoli zadbać również o to, by wszystkie rzeczy znalazły się w zasięgu ręki. Innym sprytnym rozwiązaniem będzie dodatkowy kontenerek, w którym możemy ułożyć dokumenty.

Na koniec naszych rad pragniemy przypomnieć, że ani łóżko ani sofa nie są odpowiednim miejscem do pracy. Pozycja na nich przyjęta nie wpłynie dobrze na kręgosłup, ale również na naszą psychikę. Warto oddzielić miejsce pracy do miejsce odpoczynku. Taki podział pozwoli mentalnie „ wyjść z pracy”. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam w prosty sposób zorganizować miejsce do pracy zdalnej. Poniżej przygotowaliśmy dla Was również kilka gotowych propozycji aranżacji.

Kącik do pracy w różnych stylach

Stworzenie białego kącika biurowego to wybór dla osób szukających minimalistycznego rozwiązania, które wtopi się w nowoczesną aranżację. Białe biurko nie przytłoczy wnętrza. Zaletą białych mebli jest fakt, że w tym momencie producenci oferują ich szeroki wybór, więc do biurka z łatwością dobierzemy biały regał czy kontenerek z innej kolekcji. 

Jeśli kochacie styl retro i chcielibyście urządzić swoje biuro w zgodzie z nim, dobrą propozycją będzie kolekcja Heda. Te meble marki Black Red White łączą ciekawy design z funkcjonalnością. Biurko oferuje szeroki blat do pracy i szuflady. Dokupując do niego regał, stworzymy funkcjonalny home office.

W naszej ofercie znajdziecie biurko do małego mieszkania i… bardzo małego mieszkania! Biurko Work Concept marki Lenart to rozkładana propozycja, która złożona przypomina komodę, a po rozłożeniu tworzy pełnowymiarowe miejsce do pracy! 

Biurko Work Concept marki Lenart

Biurko Work Concept marki Lenart

Klasycznie urządzone wnętrze również możecie z łatwością zamienić w domowe biuro! W naszej ofercie znajdziecie prawie 300 biurek, a wśród nich również te o klasycznym designie w odcieniach naturalnego drewna lub wykonane z litego drewna. 

Zobacz wszystkie biurka