15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Biuro w domu - jakie meble do biura wybrać?

Udostępnij:

Biuro w domu

Obecnie coraz więcej osób ma możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie. Taki stan rzeczy wymusza na pracujących w ten sposób, stworzenie odpowiedniego miejsca we własnym mieszkaniu lub domu. Dobrze dobrane meble do biura sprawią, że w naszym wnętrzu stworzymy perfekcyjną przestrzeń do pracy. Podpowiemy, jak je dobrać!

 

O czym należy pamiętać urządzając domowe biuro?

Przy urządzaniu biura w domu czy mieszkaniu należy brać oczywiście pod uwagę przestrzeń, jaką dysponujemy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wygospodarowanie jednego z pomieszczeń na ten cel. Dzięki temu będziemy mieli możliwość wybrania praktycznie każdych mebli do biura, nie przejmując się czy pasują one do reszty wnętrz. Jeśli jednak  przestrzeń do pracy tworzymy w pokoju, który spełnia już inną funkcję, np. w salonie czy sypialni, dobrym rozwiązaniem będzie podzielenie jej dodatkowy regałem. Stworzymy tym samym ściankę działową, która oddzieli strefę pracy od strefy odpoczynku. Będzie to też rozwiązanie, które zapewni przestrzeń do przechowywania dokumentów, teczek czy organizatorów. Potrzebujesz więcej miejsca? Dobierz dodatkowo kontenerek!

  

Odpowiednia przestrzeń do pracy

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy kupowaniu mebli do biura, jest oczywiście biurko! To właśnie ono stanowi “serce” tego pomieszczenia i przy nim spędza się najwięcej czasu. Biurko należy dobrać odpowiednio do swoich potrzeb i preferencji oraz dostosować od charakteru wykonywanej przez nas profesji. Wielkość blatu, ilość szuflad, dodatkowe szafki - zastanówmy się, co jest nam najbardziej potrzebne. Osoby, które w pracy zajmują się grafiką lub projektowaniem, potrzebują dużego blatu, który pomieści wszystkie potrzebne przyrządy. Jeśli natomiast pracujemy tylko z małym laptopem, aż tak duży blat nie będzie nam potrzebny.

Kolekcja Hud do biura

Kolekcja Hud do domowego biura

Osobom, które do dyspozycji mają zdecydowanie mniejszą przestrzeń, muszą zadowolić się również mniejszym biurkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać to rozkładane lub z wysuwanym blatem! Dzięki temu nawet w mniejszym mieszkaniu możemy wygospodarować wygodną przestrzeń do pracy. 

Usiądź wygodnie! Czyli o wyborze fotela biurowego

Jeżeli wybraliśmy już meble do biura, to przyszedł czas na odpowiedni fotel biurowy. Pracując z domu, spędzamy wiele godzin siedząc. Dlatego bardzo ważnym jest, aby ten mebel do biura, był wygodny i zapewniał odpowiednią pozycję dla naszego kręgosłupa. Idealny fotel biurowy powinien cechować się stabilnością i możliwością regulacji. Powinniśmy móc dopasować wysokość zagłówka, podłokietników oraz odchylenie oparcia. Bardzo ważne jest, by w fotelu przyjąć wygodną, niewymuszoną pozycję - fotel musi dopasować się do nas, a nie my do fotela. 

Wybierając fotel zastanówmy się, czy interesuje nas fotel na kółkach, czy na płozach oraz jaki materiał pasuje do naszego wnętrza. Możemy wybierać z miękkich tkanin czy materiałów skóropodobnych. Ważne, by pod uwagę wziąć również maksymalny udźwig fotela.

Tworzenie gabinetu we własnym domu może wydawać się trudnym wyzwaniem, jednak wybór odpowiednich mebli do biura pozwoli na wygospodarowanie idealnej ku temu przestrzeni. Poznajcie naszą szeroką ofertę, w której znajdziecie wszystko, co będzie Wam potrzebne do stworzenia przestronnego, stylowego, a przy tym funkcjonalnego miejsca do pracy!

Meble do biura >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.