15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Szafa pod skosem - jak zrobić? Przedstawiamy pomysł na zagospodarowanie poddasza oraz przestrzeni pod schodami

Prawdopodobnie w każdym mieszkaniu znajdują się przestrzenie niełatwe do zaaranżowania. Należą do nich choćby pokoje umieszczone na poddaszu, których aranżacja może być utrudniona z powodu skośnych, nisko osadzonych sufitów. Problematyczna w aranżacji może okazać się także pusta przestrzeń pod schodami. W takich miejscach umieszczenie klasycznej szafy może okazać się niemożliwe. Zatem jak je zaaranżować? Z pomocą przychodzi szafa pod skos, która często jest wykonywana na wymiar. Jak samemu zrobić szafę pod skosem? Tego dowiecie się w tym artykule!

Udostępnij:
Szafa pod skosem - jak zrobić? Przedstawiamy pomysł na zagospodarowanie poddasza oraz przestrzeni pod schodami

Szafa pod skosem - gdzie się sprawdzi? Podpowiadamy w którym miejscu ją umieścić!

Szafa pod skosem to pomysł na zabudowę ściany w pokoju na poddaszu zarówno do sypialni, jak i do pokoju dziecięcego czy garderoby. Szafa pod skos sprawdzi się także na strychu do przechowywania różnych przedmiotów, ale nie tylko. Szafę pod skos umieścić można również na niższych piętrach, pod schodami. Szafa pod schodami może pełnić funkcję schowka na odkurzacz, suszarkę, a nawet pralkę. Szafa umieszczona pod schodami w przedpokoju sprawdzi się również jako miejsce do odwieszenia kurtki lub przechowywania butów. Miejsca do przechowywania nigdy za wiele, zatem szafa może przydać się w każdym pomieszczeniu.

Jak samemu zrobić szafę pod skosem? Zaopatrz się w potrzebne materiały i narzędzia

Szafę pod skos można oczywiście kupić w sklepie, jednak szczególnie w przypadku niewymiarowego pomieszczenia, warto zaprojektować ją i wykonać samemu. Do skonstruowania szafy pod skos niezbędne będą następujące elementy i narzędzia:

 • płyty MDF, z których powstaną drzwi do szafy

 • płyty OSB, które posłużą jako ścianki działowe

 • drążek na wieszaki (opcjonalnie)

 • kątowniki

 • wkręty

 • wkrętarko-wiertarka

 • wyrzynarka

 • uchwyty do szafek

 • uchwyty do półek

 • listwy wspornikowe aluminiowe pełniące funkcję prowadnic do drzwiczek. 

Szafa pod skosem - jak ją zrobić? To wcale nie jest trudne!

Jak samemu zrobić szafę pod skosem? Przed przystąpieniem do wykonania naszej szafy należy przyciąć płyty zgodnie z tym, jakie wymiary ma mieć szafa pod skos. To bardzo ważne, by dokładnie zmierzyć kąt nachylenia sufitu, a następnie przyciąć płyty tak, by idealnie do niego pasowały. Krawędzie płyt powinny dokładnie przylegać do skośnego sufitu, nie tworząc żadnych szpar. W ten sposób tworzymy ścianki działowe w szafie oraz jeden z boków mebla (drugi stanowi ściana w pokoju). Ścianki działowe umieszczamy w równych odległościach od siebie, łącząc je listwą przy podłodze oraz pod skośnym sufitem. Gdy szkielet szafy pod skos jest gotowy, możemy przystąpić do montażu półek oraz drzwiczek. I gotowe! Jak widać, wykonanie szafy pod skos wcale nie jest takie trudne!

Szafa Raven, Forte

Problematyczna przestrzeń pod skosem - jak ją zaaranżować? Poznajcie nasze pomysły!

Pokój na poddaszu oraz przestrzeń pod schodami w mieszkaniu to przestrzenie często trudne do zaaranżowania. Jak zagospodarować ścianę pod skosem w inny sposób niż szafą? Pod skosem można postawić np. regał schodkowy lub niewysoką komodę. W przypadku nisko osadzonego skosu dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie pod ścianą szafki RTV. W poniższym filmie znajdziecie garść inspiracji na to, jak urządzić pokój na poddaszu:

Szafa pod skos to praktyczny mebel, pomocny przy zagospodarowaniu problematycznej i nieustawnej przestrzeni na poddaszu. Dzięki niej można stworzyć w sypialni pojemną garderobę. Szafa pod skos sprawdzi się także pod schodami służąc jako schowek do przechowywania przedmiotów, które nie powinny stać na widoku, takich jak suszarka na pranie czy odkurzacz albo mop. Wykonanie szafy pod skos nie jest trudne, natomiast efekt końcowy zadowalający. Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny przy skonstruowaniu szafy pod skos!

Zobacz nasze szafy >