15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Materac jakiej firmy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca do spania?

Dobrze dobrany materac to gwarancja udanego wypoczynku. Aby materac do spania był wygodny, należy zwrócić uwagę na stopień jego twardości w skali H1-H4 oraz jego wypełnienie. To ważne szczególnie w przypadku osób uczulonych na roztocza i inne drobnoustroje. Jakiej firmy materac wybrać, by być zadowolonym z komfortowego snu, który przynosi 100% odpoczynku? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule! 

Udostępnij:
Materac jakiej firmy wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca do spania?

Stopnie twardości materacy. Jak dobrać materac do swojej wagi?

Wybierając materac do spania, należy dobrać go do swojej wagi pod kątem stopnia twardości. Należy pamiętać, że im większa masa ciała, tym większy nacisk wywierany na materac. Wybranie zbyt miękkiego materaca może powodować pogłębianie się wady postawy z powodu niewystarczającego podparcia kręgosłupa. Może też skutkować pojawieniem się trwałych odgnieceń na materacu. 

Z kolei zbyt twardy materac może powodować bóle pleców i ramion oraz ogólny dyskomfort. Jak zatem dobrać materac do swojej wagi? Wyróżniamy kilka stopni twardości materacy:

  • Materace H1 – materace miękkie. Rekomendowane dla osób ważących do 60 kg. Najczęściej są jednak wybierane dla dzieci i niemowląt. 

  • Materace H2 – materace nieco twardsze od tych oznaczonych symbolem H1. Polecane osobom o wadze od 50 do 80 kilogramów. 

  • Materace H3 – materace o średnim stopniu twardości. Są rekomendowane użytkownikom dorosłym o wadze od 70-80 do 100-110 kilogramów. 

  • Materace H4 – materace twarde, odporne na wyższe obciążenie. Przeznaczone są dla osób, których waga przekracza 100 kg oraz dla tych, którzy preferują spanie na twardym podłożu. 

Jakie wypełnienie materaca wybrać? Podpowiadamy!

Oprócz stopnia twardości duże znaczenie odgrywa również samo wypełnienie materaca. Materace do spania mogą mieć zróżnicowane wypełnienie, w tym antyalergiczne, dzięki czemu każdy może dopasować odpowiedni dla siebie. Jakie wypełnienie materaca do spania wybrać? Wyróżniamy następujące rodzaje:

  • Materace sprężynowe - mogą być wypełnione sprężynami bonellowymi lub falistymi. Materace sprężynowe bywają często wybierane do pokojów gościnnych. 

  • Materace kieszeniowe - powoli wypierają materace bonellowe, ponieważ ich sprężyny uginają się tylko w konkretnym miejscu nacisku, dzięki czemu są bardziej komfortowe. Każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszonce, co zwiększa komfort snu zwłaszcza w przypadku, gdy na materacu śpią dwie osoby.

  • Materace lateksowe - wykonane z lateksu, który jest surowcem o bardzo dobrych właściwościach. To idealna propozycja dla alergików, gdyż materace tego typu są wyjątkowo higieniczne oraz nie gromadzą roztoczy ani drobnoustrojów. 

  • Materace piankowe - wykonane z pianki poliuretanowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Materace piankowe są wygodne i dopasowują się do ciała, jednak zalecane są dla osób o mniejszej wadze. Często bywają wybierane dla dzieci. 

Jakiej firmy materac wybrać? Materace Black Red White

Materace z kolekcji producenta Black Red White charakteryzują się doskonałym wypełnieniem i zapewniają wysoki komfort snu oraz odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Wśród materacy Black Red White można znaleźć modele o różnych wymiarach i stopniach twardości, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni materac dla swoich potrzeb.

Materace tego producenta posiadają zróżnicowane wypełnienie, dzięki czemu można wybierać spośród materacy bonellowych, lateksowych, piankowych czy kieszeniowych. Materace Black Red White to wygoda w atrakcyjnej cenie, która jest ceniona przez naszych Klientów.

Jakiej firmy materac wybrać? Materace M&K Foam Koło

Komfortowe materace można znaleźć również w ofercie marki M&K Foam. Ich oferta w naszym sklepie jest bardzo szeroka, dzięki czemu można dopasować optymalny model materaca do każdego łóżka i do każdej sypialni. Wśród materaców M&K Foam można naleźć materace w różnych rozmiarach i o różnym wypełnieniu. M&K Foam oferuje materace sprężynowe - bonnellowe oraz kieszeniowe, a także materace wykonane z pianki termoelastycznej. Kolekcja zawiera również materace lateksowe, przeznaczone dla alergików.  W związku z faktem, że ten producent specjalizuje się w produktach przeznaczonych do sypialni, nieustannie ulepsza swoje technologie. Dzięki temu jakość materacy, które oferuje jest bardzo wysoka.

W ofercie materacy Black Red White oraz M&K Foam można znaleźć materace przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. To sprawia, że oferta materacy w naszym internetowym salonie meblowym jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie materac odpowiedni dla siebie. Jeśli nie możecie się zdecydować, który materac wybrać, przeczytajcie nasz artykuł "Jak dobrać materac", który na pewno ułatwi Wam to zadanie!

Zobacz nasze materace >