15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Ile kosztuje szafa na wymiar? Sprawdź od czego uzależniona jest cena mebla

Szafa to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia mieszkania. Szafę można zamówić na wymiar, kupić gotową w sklepie, a nawet zrobić samemu. W dzisiejszym artykule skupimy się na szafie wykonywanej na wymiar. Podpowiemy, z jakim kosztem trzeba się liczyć w przypadku kupna szafy robionej na zamówienie oraz co na niego wpływa.

Udostępnij:
Ile kosztuje szafa na wymiar? Sprawdź od czego uzależniona jest cena mebla

Szafa na wymiar - co ma wpływ na końcową cenę mebla? 

Cena szafy robionej na wymiar uzależniona będzie od wielu aspektów. Zdecydowany wpływ ma na nią materiał, z którego będzie wykonana. Koszt szafy na wymiar uzależniony będzie również od rozmiaru mebla - większa szafa to po prostu więcej potrzebnego materiału. Na cenę końcową mebla składają się również rodzaje i ilość elementów wyposażenia szafy, do których należą półki, wieszaki na ubrania, kosze czy szuflady. 

Nie bez znaczenia pozostają również fronty szafy, które mogą być otwierane lub przesuwne, a ich cena zróżnicowana. Koszt drzwi szafy może być wyższy w przypadku zastosowania w nich funkcji cichego domyku czy lepszych zawiasów i prowadnic. Ważny będzie również rodzaj uchwytów lub ich brak. Jak widać, cena szafy na wymiar uzależniona jest od wielu elementów.

Szafa Luca, Black Red White

Szafa na wymiar - jaki materiał do zrobienia szafy wybrać? 

Szafa może być wykonana z różnych materiałów. Rodzaj materiału, z którego zostanie stworzona szafa ma znaczący wpływ na cenę mebla. Należy pamiętać, że decydując się na szafę na wymiar wykonaną z litego drewna, trzeba będzie liczyć się z poniesieniem wyższych kosztów. Często stosowanym materiałem w przypadku szafy na wymiar jest fornir oraz jego tańsza alternatywa, czyli płyta laminowana. Przy wyborze materiału decydujemy również o jego kolorze. W przypadku drewna, szafę możemy pomalować lub polakierować.

Szafa Century, Helvetia Wieruszów

Jakie drzwi do szafy na wymiar wybrać - uchylne czy przesuwne?

Drzwi stanowią jeden z najdroższych elementów szafy wykonywanej na wymiar. Od rodzaju oraz ilości drzwi w dużej mierze zależy końcowa cena mebla. Im więcej skrzydeł drzwiowych, tym koszt szafy będzie wyższy. Drzwi do szafy na wymiar mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, płyta meblowa czy szkło. Należy pamiętać, że drzwi przesuwne są zazwyczaj droższą opcją niż klasyczne otwierane. 

W przypadku szafy z uchylnymi frontami należy mieć na uwadze fakt, że taki mebel potrzebuje więcej wolnej przestrzeni, by swobodnie otworzyć drzwi. W przypadku małych pomieszczeń zalecamy więc wybrać szafę z drzwiami przesuwanymi. Decydując się na szafę z lustrem należy przewidzieć, że cena mebla może dodatkowo wzrosnąć.

Szafa wolnostojąca, wnękowa czy narożna - jaką wybrać?

Decydując się na szafę na wymiar można wybrać model wolnostojący, szafę narożną lub szafę wnękową. W przypadku, gdy zależy nam na niższej cenie mebla warto postawić na tą trzecią opcję. Do budowy szafy wnękowej nie będzie potrzebne aż tyle materiałów co do wolnostojącej, gdyż można zrezygnować ze ścian bocznych a półki przymocować bezpośrednio do ściany. 

Jednak szafa wnękowa posiada jedną kluczową wadę - w przypadku chęci przemeblowania pomieszczenia nie jesteśmy w stanie jej przenieść w inne miejsce. Szafa narożna stanowi zdecydowanie najdroższą z opcji, ponieważ do jej wykonania potrzebna będzie większa ilość reprezentacyjnego materiału.

Ile kosztuje szafa na wymiar? Podpowiadamy z jakim kosztem trzeba się liczyć!

Ile kosztuje szafa na wymiar? Na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Cena szafy robionej na zamówienie uzależniona jest od wielu czynników. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, takie jak rodzaj materiału, kształt i wielkość mebla, ilość półek i wieszaków czy obecność lustra, decydując się na szafę wykonywaną na wymiar musimy liczyć się z kosztem około 1900 zł wzwyż. Wiele zależy nie tylko od rozmiaru szafy, ale również od jej wyposażenia w środku. W jaki sposób zaprojektować wnętrze szafy, by mebel był funkcjonalny i pojemny? Odpowiedź znajdziecie w artykule "Jak zaprojektować wnętrze szafy w przedpokoju?".

Szafa zaprojektowana na wymiar może mieć różną cenę, która uzależniona będzie od poszczególnych elementów składowych mebla i ich jakości. Niekiedy, szczególnie w przypadku pomieszczeń o niestandardowych wymiarach, zamówienie szafy na wymiar może być konieczne. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie szafy na wymiar warto jest przejrzeć ofertę szaf gotowych. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele szaf w różnych cenach i w wielu rozmiarach, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zobacz nasze szafy >