Menu
11 324 mebli od 55 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jakie obrazy do sypialni wybrać? Podpowiadamy, co powiesić nad łóżkiem!

Sypialnia to miejsce, w które powinno sprzyjać udanemu wypoczynkowi po całym dniu. W sypialni przebywamy codziennie, zatem powinna być ona nie tylko wygodna, ale również posiadać wystrój przyjemny dla oka. Dlatego należy zadbać o odpowiednie dekoracje do sypialni! Niezależnie od tego czy dopiero zamierzamy urządzić swoją sypialnię, czy chcemy zmienić coś w aktualnej aranżacji i urozmaicić wnętrze - warto wziąć pod uwagę dekoracyjne obrazy, które stanowią prosty i szybki sposób na odświeżenie pokoju! Co ważne, obrazy oprócz oczywistej funkcji dekoracyjnej pełnią także inną praktyczną rolę - redukują pogłos, tłumiąc echo. W tym artykule podpowiemy jakie obrazy wybrać do sypialni!

Porady Twojemeble.pl, 2022-01-21
Udostępnij:
Jakie obrazy do sypialni wybrać? Podpowiadamy, co powiesić nad łóżkiem!

Jakie obrazy pasują do sypialni? 

By stworzyć spójną aranżację sypialni, dekoracje, takie jak obrazy nad łóżkiem, powinny być dopasowane do głównego stylu panującego we wnętrzu oraz pasować do kolorów przewodnich pomieszczenia. Jeśli wolimy żywe, krzykliwe kolory i artystyczny nieład charakterystyczny dla stylu retro czy eklektycznego - nic nie stoi na przeszkodzie, by zaszaleć z barwami i kształtami! W sypialni nad łóżkiem sprawdzi się zarówno jeden duży obraz jak i zestaw kilku mniejszych. Do sypialni pasują tak naprawdę wszystkie obrazy - wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. 

Kolekcja Bellevue, Forte

Obrazy do sypialni - jakie modele wybrać?

Na rynku dostępny jest zróżnicowany asortyment obrazów w różnych motywach, zatem z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model do swojej sypialni - począwszy od dużych dzieł sztuki namalowanych na płótnie, po uzupełniające się wzajemnie śmieszne obrazy w różnych rozmiarach i o różnych kształtach. Pole do popisu jest naprawdę szerokie, ponieważ obrazy można dodatkowo oprawić w dekoracyjne ramy, które sprawią, że będą jeszcze bardziej widoczne na ścianie.

Wersja 3D - ciekawy pomysł na obraz do sypialni

Nowoczesne rozwiązanie na ścianę do sypialni stanowią trójwymiarowe obrazy 3D. Ilustracja w tym stylu często może powodować ciekawe złudzenia optyczne, które jednak po dłuższym czasie mogą skutkować zmęczeniem wzroku. Z tego powodu obrazy 3D najlepiej bezpośrednio powiesić nad łóżkiem, by nie spoglądać na nie zbyt często i nie męczyć oczu. Przez obrazy 3D można też rozumieć “pocięty obraz”, czyli zestaw dwóch lub więcej obrazów, tworzących jedną ilustrację. Takie obrazy można powiesić na ścianie zaraz obok siebie lub w kilku-kilkunasto centymetrowych odstępach. Pamiętać należy o tym, aby powiesić je w odpowiedniej kolejności, by obraz wiszący na ścianie stanowił kontynuację obrazu znajdującego się obok. Obraz podzielony na części to nowoczesne i często stosowane rozwiązanie we wnętrzach.

Kolekcja Jakobina, Forte

Zestaw obrazów - dekoracja nad łóżkiem w sypialni 

W sypialni, centralnie nad łóżkiem można powiesić jeden duży obraz lub zastąpić go dwoma o mniejszym rozmiarze. By dekoracja była spójna, warto wybrać obrazy posiadające jednakowe proporcje, pochodzące z jednej kolekcji lub utrzymane w podobnych barwach, ukazujące podobne kształty i styl. By dwa obrazy na ścianie nad łóżkiem prezentowały się dobrze, należy powiesić je na jednej linii oraz symetrycznie względem boków łóżka. W przypadku, gdy zamiast minimalistycznej, symetrycznej dekoracji wolimy na ścianie w sypialni więcej zamieszania - nie bójmy się eksperymentować! Nic nie stoi na przeszkodzie, by powiesić nad łóżkiem w sypialni wiele obrazów w różnych rozmiarach. 

Łóżko kontynentalne Florence, Eltap

Jakie obrazy do sypialni wybrać? Postaw na kolor!

We wnętrzach duże, a czasami kluczowe znaczenie odgrywa kolor. Gdy nasza sypialnia urządzona jest w stonowanych barwach i chcemy utrzymać ten klimat, lecz zmienić trochę wystrój - dekoracyjne obrazy w pastelowych odcieniach będą stanowiły dobre rozwiązanie. Jeśli jednak zależy nam na tym, by pomieszczenie trochę ożywić, powieśmy nad łóżkiem w sypialni kolorowe obrazy!  Uniwersalne rozwiązanie stanowią obrazy utrzymane w odcieniach jasnej szarości i bieli lub czarno białe - te barwy pasują do wszystkiego!

998,- zł
1 339,- zł
2 532,- zł
3 399,- zł
843,- zł
1 159,- zł
953,- zł
1 279,- zł
916,- zł
1 229,- zł

Feng shui - co to takiego?

Przy urządzaniu sypialni niektórzy kierują się zasadami feng shui, czyli chińską sztuką planowania przestrzeni, która dąży do uzyskania równowagi ze środowiskiem naturalnym. Zgodnie z tą zasadą istnieją różne zalecenia oraz zakazy odnośnie aranżowania sypialni. Jeśli chcemy udekorować ścianę w sypialni podążając za zasadą feng shui, powinniśmy zrezygnować z obrazów (oraz zdjęć) przedstawiających członków naszej rodziny, gdyż zgodnie z pradawnymi chińskimi wierzeniami, obrazy te generują energię, która nie sprzyja wypoczynkowi. 

Jakie obrazy wybrać do sypialni według feng shui?

Zatem jakie obrazy, zgodnie z zasadą feng shui, można powiesić na ścianie w sypialni? Stojąc przed wyborem obrazów do sypialni, należy wziąć pod uwagę modele nawiązujące do natury, czyli takie z motywem płynącej wody, kamieni, ptaków, bambusa, kwitnących kwiatów czy drzew. Kierując się zasadą feng shui, w sypialni nad łóżkiem można powiesić również obrazy przedstawiające świece czy chińskie znaki. Co ciekawe, zgodnie z zasadą feng shui, ilość elementów na obrazie powinna być parzysta (np. dwa kamienie). 

Kolekcja Arica, Black Red White

Obrazy w sypialni - na której ścianie je powiesić?

Oczywiście obrazy w sypialni nie muszą wisieć tylko nad łóżkiem, lecz umieszczone w tym miejscu będą najbardziej zauważalne, ponieważ centralny punkt sypialni stanowi łóżko. Obraz można powiesić na każdej ze ścian, jednak jeśli zależy nam na jego wyeksponowaniu, warto przemyśleć miejsce i wybrać takie, które będzie dobrze widoczne. Dobre miejsce na powieszenie obrazu w sypialni stanowi np. ściana nad komodą. Jest to mebel, z którego często korzystamy, zatem obraz będzie przez nas widziany bardzo często, również podczas wypoczywania na łóżku.  

Aranżacja sypialni z łóżkiem kontynentalnym Roma

Jaki obraz w sypialni sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Przy wyborze obrazów do sypialni warto mieć na uwadze wspomniane zasady i wskazówki, jednak ostateczny wybór należy do nas i musi być zgodny z naszym gustem! Każda sypialnia jest inna i powinna spełniać oczekiwania jej użytkowników. Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny w odpowiedzi na pytanie jakie obrazy do sypialni wybrać! A może chcecie inaczej urządzić swoją sypialnię? Zobaczcie, co jeszcze możecie powiesić nad swoim łóżkiem w sypialni!

Zobacz nasze łóżka >Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 9 500 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.