15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jakie powinno być wyposażenie szafy? Na jakiej wysokości zamontować drążek?

Podczas zakupu nowej szafy, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd zewnętrzny, ale również na jej wyposażenie. To pozwoli wybrać nam mebel maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb. Jakie wyposażenie szafy wybrać? Jakie elementy wyposażenia można dokupić? Na jakiej wysokości zamontować drążek w szafie? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule!

Udostępnij:
Jakie powinno być wyposażenie szafy? Na jakiej wysokości zamontować drążek?

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie szafy?

Odpowiednie wyposażenie szafy pozwoli nam dopasować wnętrze meble do naszych potrzeb. W zależności od tego, jakiego rodzaju rzeczy chcesz przechowywać w szafie, wyposażenie będzie się różnić. Podstawowe wyposażenie szafy powinno obejmować: półki, szuflady i drążki do wieszania. Półki są idealnym miejscem do przechowywania rzeczy takich jak ubrania, buty i akcesoria. Szuflady będą przydatne, jeśli chcesz schować drobne przedmioty, takie jak biżuteria, paski czy bielizna. Drążki na wieszaki i oczywiście wieszaki są idealne do wieszania ubrań, płaszczy lub innych obszernych rzeczy, które lepiej przechowywać w pozycji wiszącej. 

Kolekcja Evora do sypialni

Kolekcja Evora do sypialni

W jakie elementy możemy doposażyć szafę?

Wyposażenie szafy powinno być zawsze dostosowane do Twoich potrzeb, dlatego warto wziąć pod uwagę opcję doposażenia szafy. Tym sposobem mebel stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny. Jeśli masz dużo ubrań, możesz potrzebować więcej półek i wieszaków. Jeśli masz sporo dodatków, będziesz potrzebować dodatkowej przestrzeni na szuflady lub kosze. Kosze do przechowywania, które można ustawić na dole szafy, pod drążkiem, są idealne do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy, takich jak skarpetki, ręczniki lub inne drobne akcesoria. Drążki do wieszania są idealne do wieszania spodni, sukienek, płaszczy lub innych ubrań.  Do szafy możesz dodać również specjalne półki na buty czy dedykowane szuflady i wkłady na biżuterię. Konieczne jest, aby wybrać wyposażenie szafy, które będzie najbardziej funkcjonalne dla Ciebie i Twojej rodziny. Wybierz materiały, które będą trwałe i wytrzymałe, a także dopasowane do stylu i estetyki Twojego domu. Do stylu boho świetnie sprawdzą się np. kosze wykończone drewnem lub wikliną.

Jak zamontować drążek w szafie?

Montowanie drążka w szafie jest proste i może być wykonane w kilku prostych krokach. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na montaż drążka. Najlepiej jest umieścić go na środku szafy, względem jej głębokości, aby uzyskać równomierne rozłożenie ciężaru. Następnie należy zaznaczyć miejsce montażu za pomocą ołówka lub markera. Niezbędne będą również narzędzia, takie jak wkrętarka, wkręty i kołki. Kołki powinny być dobrane do grubości drążka. Następnie należy wkręcić kołki do ściany szafy. Po wkręceniu kołków można przystąpić do montażu drążka. Należy umieścić drążek na kołkach i dokręcić go wkrętami. Na koniec należy sprawdzić, czy wszystkie wkręty są dobrze dokręcone, a drążek wisi stabilnie i bezpiecznie. 

Na jakiej wysokości zamontować drążek w szafie?

Przed zamontowaniem drążka w szafie należy zastanowić się, co chcemy na nim przechowywać i ile drążków możemy finalnie zamontować. Im dłuższe ubrania, tym wyższa wysokość, na jakiej powinien być zamontowany drążek. Przed przystąpieniem do montażu, należy dokładnie zmierzyć wysokość szafy. Zazwyczaj zaleca się, aby drążek został zamontowany na wysokości około 140 cm od podłogi. Najlepiej jest zamontować go tak, aby był wystarczająco wysoki, aby umożliwić wygodne wieszanie ubrań, ale niski, aby nie blokował dostępu do innych przedmiotów w szafie. Jeśli szafa jest wyższa niż 140 cm, drążek można zamontować na wyższej wysokości, ale nie wyższej niż 180 cm. Stosując się do tej zasady nie utrudnimy dostępu do ubrań. To ważne jeśli z szafy korzystają również niższe osoby. Wśród nowoczesnych rozwiązań do garderoby można również spotkać drążki obniżane, które można wygodnie ściągnąć również z większej wysokości. 

Kolekcja Lyon

Kolekcja Lyon

Odpowiednie wyposażenie szafy to klucz do wygodnego z niej korzystania. Dlatego wybierając meble do sypialni czy przedpokoju, zastanówmy się, jakiego wyposażenia szafek czy komód będziemy potrzebować. Ważna jest również możliwość doposażenia szafy w akcesoria, które oferuje producent, ale również w takie, które możemy dokupić samodzielnie. Szukasz szafy? Zobacz naszą szeroką ofertę szaf, w tym szafy przesuwne!

Zobacz nasze szafy >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.