17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jaka głębokość szafy na ubrania jest optymalna? Wymiary szaf

Kupując nową szafę warto zastanowić się nie tylko nad jej designem, ale również nad jej wymiarami! Ważny jest bowiem nie tylko wygląd szafy, ale również jej wnętrze. Jak głęboka powinna być szafa? Czy istnieje minimalna głębokość szafy, która będzie funkcjonalna? Podpowiadamy jak dobrać głębokość szafy do naszych potrzeb.

Udostępnij:
Jaka głębokość szafy na ubrania jest optymalna? Wymiary szaf

Jaka głębokość szafy na ubrania jest optymalna? Praktyczne wskazówki dla osób planujących zakup szafy

Głębokość szafy na jaką możemy się zdecydować będzie zależna od wielkości pomieszczenia. Im węższe pomieszczenie, w którym ma znaleźć się szafa, tym mniejsze możliwości doboru bardzo głębokiej szafy. Ten problem może dotyczyć m.in. przedpokojów, które bywają wąskie i nieustawne. Nie możemy jednak zdecydować się na zbyt płytką szafę.

Kolekcja Sigma

Kolekcja Sigma

Minimalna głębokość szafy powinna wynosić 30-35 cm. Za optymalną głębokość szafy przyjęto jednak rozmiar około 60 cm. To szafa, którą można praktycznie wykorzystać i zastosować w niej zarówno półki jak i drążki. Podczas kupowania mebli należy wziąć pod uwagę, że prezentowana głębokość szafy, to głębokość całego mebla, wraz tyłem i drzwiami mebla, a nie głębokość jej wnętrza.

Jeśli posiadamy bardzo wąskie pomieszczenie dobrym rozwiązaniem będą szafy przesuwne.

Wymiary szafy na ubrania - jak dobrać głębokość, by zmieścić wszystkie ubrania?

Określając głębokość szafy, najlepiej jest zacząć od określenia, ile miejsca na ubrania potrzebujemy. Czy nasza kolekcja ubrań należy do mniejszych czy do większych? A może w najbliższym czasie chcemy zrobić porządek w naszych zbiorach? Ilość ubrań trzeba porównać z wymiarami szafy, aby upewnić się, że wybrany mebel będzie wystarczająco duży.

Dodatkowo, trzeba pamiętać, że wybierając szafę, musimy wziąć pod uwagę rodzaj i grubość ubrań. W przypadku dużej ilości grubszych ubrań, takich jak swetry, konieczny może być zakup większej szafy. Jeśli planujemy przechowywać ubrania na wieszakach, również należy wziąć to pod uwagę.

Jeśli w naszej szafie brakuje schowków, możemy zdecydować się na dodatkowy kontenerek do szafy. Ten mały mebel wyposażony w szuflady zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania np. dodatków.

Szafy Arti

Szafy Arti

Czy wybierając szafę na ubrania, warto zwracać uwagę na jej głębokość? Wpływ wymiarów na komfort użytkowania.

Wybierając szafę na ubrania, zdecydowanie warto zwracać uwagę na jej głębokość. Głębokość szafy ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności i wygody użytkowania tego mebla. Przede wszystkim, odpowiednio głęboka szafa pozwala na przechowywanie większej ilości ubrań w wygodny sposób. Szersze półki będą przydatne do przechowywania rzeczy o różnych rozmiarach. Należy również wziąć pod uwagę, że tylko w odpowiednio głębokiej szafie można zastosować drążek na wieszaki.

Odpowiednie wymiary szafy pozwalają zmieścić w niej wszystkie ubrania i akcesoria, których potrzebujesz. Pamiętajmy jednak, że szafa musi być dopasowana do reszty wnętrza - nie może być zbyt duża lub zbyt mała, a tym samym nieproporcjonalna dla wnętrza. Wreszcie, wymiary szafy mogą decydować o tym, jak wygodnie będzie się z niej korzystać. Jeśli szafa jest zbyt wysoka lub zbyt niska, może być nam trudno dostać się do rzeczy znajdujących się na górnych półkach lub z szuflad. 

Wybierając szafy do salonu, sypialni czy przedpokoju, musimy wziąć pod uwagę nie tylko głębokość mebla, ale również system, w jakim został wykonany. W ofercie naszego internetowego salonu meblowego znajdziecie szafy dwudrzwiowe czy narożne, a w szerokiej ofercie producentów musiały znaleźć się bestsellerowe i sprawdzone szafy BRW. Poznaj naszą szeroką ofertę i wybierz szafę idealną do swojego wnętrza.

Zobacz szafy >