15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak przechowywać buty w szafie? Praktyczne sposoby na przechowywanie butów

Buty są jednym z najważniejszych elementów garderoby, a ich odpowiednie przechowywanie to ważny element dbania o ich długowieczność. Przechowywanie butów w szafie jest często uważane za dobrą opcję, ponieważ pozwala zachować porządek w mieszkaniu. Ten sposób ma jednak również swoje wady. Jak przechowywać buty w szafie, by służyły nam długo? Poznajcie nasze praktyczne sposoby na przechowywanie butów w szafie.

Udostępnij:
Jak przechowywać buty w szafie? Praktyczne sposoby na przechowywanie butów

Który sposób na przechowywanie butów wybrać?

Wybór najlepszego sposobu na przechowywanie butów w szafie zależy od ilości posiadanych butów oraz ich rodzaju. Jeśli posiadamy tylko kilka par ulubionych butów, zadanie jest prostsze. Nieco więcej trudności sprawi nam zaaranżowanie miejsca na sporą kolekcję obuwia. Trudniejsze do przechowywania są również szpilki czy wysokie kozaki. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych sposobów na przechowywanie butów we wnętrzu szafy - sprawdź, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Kolekcja Nevio

Kolekcja Nevio

Jak przechowywać buty w szafie? Pudełka i worki na buty

Przechowywanie butów w pudełkach jest świetnym sposobem na utrzymanie ich w dobrym stanie. Najlepiej jest trzymać je w pudełkach, które są wystarczająco duże, tak by rozmiar pudełka był dopasowany do rozmiaru obuwia. Mogą to być dedykowane pudełka na buty (jeśli chcemy, by wnętrze szafy również ładnie się prezentowało) lub po prostu pudełka, w których kupiliśmy buty. Przed włożeniem butów do pojemnika, upewnij się, że pudełko jest czyste i suche. Środek pudełka wyłóż materiałem lub papierem, by zapobiec uszkodzeniom. Papier warto włożyć również do czubka butów, by uniknąć ich odkształcenia. 

Nieco gorszą opcją jest przechowywanie butów w dedykowanych workach. To rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, jeśli nasza kolekcja butów jest niewielka. Buty przechowywane w workach nie są bowiem prawie w ogóle chronione przed uszkodzeniem. Muszą mieć więc odpowiednio dużą ilość miejsca, by nic ich nie odkształciło.

Praktyczna rada: opisz pudełka i worki lub umieść na nich zdjęcie butów, które są w środku. Dzięki temu bez trudu sięgniesz po parę, która interesuje Cię w danym momencie.

Kolekcja Follow

Kolekcja Follow

Jak przechowywać buty w szafie? Wieszaki na buty

Przechowywanie butów w szafie może być trudnym zadaniem, ale jeśli masz odpowiednie narzędzia, może stać się zdecydowanie prostsze. Dobrym sposobem na przechowywanie butów w szafie jest użycie dedykowanych wieszaków na buty. Wieszaki na buty są łatwe w montażu i mogą być zamontowane na drzwiach lub ścianach szafy. Wieszaki na buty są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, więc z pewnością znajdziesz coś, co będzie pasować do Twojej szafy. Są one wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak metal lub plastik, więc są trwałe i wytrzymałe. Wieszaki na buty pozwalają one na łatwy dostęp do butów i zapobiegają ich zagnieceniu. Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. 

Jak przechowywać buty w szafie? Organizery na buty

Sprytnym sposobem na przechowywanie butów w szafie jest skorzystanie z dedykowanych organizerów na buty. Część z nich możemy ułożyć na dnie szafy, ale istnieją również materiałowe organizery przeznaczone do zawieszenia na drążku. Wybór najlepszego sposobu zależy od tego, w którym miejscu szafy posiadamy więcej miejsca. Organizery na buty to popularne rozwiązanie, ponieważ pozwala utrzymać buty w czystości, a dodatkowo ułatwia sięganie po odpowiednia parę. Bowiem aby wyciągnąć buty z organizera, sięgamy po nie od jego przodu, a nie jak w przypadku pudełek - od góry.

Jak przechowywać buty? Szafka na buty

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które może stanowić uzupełnienie szafy, zwłaszcza tej w przedpokoju, jest dedykowana szafka na buty. Ten specjalnie zaprojektowany mebel, pozwoli przechowywać buty w odpowiedniej pozycji i da możliwość wygodnego sięgnięcia po wybraną parę. Wybór szafki zależy od wielkości naszej kolekcji obuwia. Część szafek jest jeszcze bardziej funkcjonalna i posiada siedzisko pomocne przy wkładaniu butów. A jeśli nie posiadamy wolnej przestrzeni na podłodze, dobrym wyborem będzie wisząca szafka na buty.

Odpowiednie przechowywanie butów to jeden ze sposobów na ich długowieczność i wygodę przy przygotowywaniu stylizacji. Pamiętajmy jednak, że wszystkie buty, które trafią do szafy, muszą być odpowiednio wyczyszczone i zaimpregnowane. Jeśli natomiast zainteresowały Cię wygodne szafki na buty, zobacz naszą pełną ofertą tych mebli!

Szafki na buty >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.