17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Sprytne meble do Waszego wnętrza!

Udostępnij:

Sprytne meble, które warto znać

Zakup mebli nie należy do najłatwiejszych decyzji. Na wybór odpowiedniego wyposażenia domu wpływa wiele czynników. Ważny jest oczywiście styl mebli, ale ogromną rolę odgrywa także funkcjonalność. Producenci coraz częściej stawiają na niekonwencjonalne rozwiązania, wyposażając meble w różne sprytne schowki lub tworząc jeden mebel, który łączy w sobie kilka zastosowań. Warto jednak podkreślić, że dodatkowe funkcje, nie wpływają negatywnie na ich estetykę. Jest wręcz przeciwnie - wielofunkcyjne meble najczęściej są bardzo designerskie. W tym artykule przygotowaliśmy kilka propozycji, które zachwycą Was swoimi niebanalnymi rozwiązaniami! 

 

Bardziej funkcjonalne łóżko!

Łóżko zazwyczaj zajmuje w pokoju najwięcej miejsca, dlatego warto wybrać takie, które będzie również funkcjonalne! Marka Lenart w swojej kolekcji dla dzieci i młodzieży Meet Me, posiada cały system, który pozwoli na rozbudowanie łóżka i rozszerzenie jego funkcji. Pierwszym gadżetem, który chcemy Wam przedstawić jest nadstawka MT-14, posiadająca 3-drzwiowy, uchylany ku dołowi front. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w pokoju zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. W nadstawce zmieścimy na przykład książki, zeszyty czy pudła z pamiątkami. Dodatkowym plusem, jest możliwość dokupienia specjalnych poduszek do nadstawki. Przymocowane do frontu, pozwalają na zmianę nadstawki w oparcie, które w połączeniu z łóżkiem stworzy przytulną sofę!

Nadstawka MT-14  Szuflada z materacem i pojemnikiem

Kolejnym dodatkiem do tego mebla jest szuflada z materacem i pojemnikiem, którą możemy umieścić pod łóżkiem. Dzięki temu z jednego łóżka robią się dwa oddzielne miejsca do spania! Górna część szuflady wyposażona jest w materac, zaś pod nią znajduje się druga, która spełnia rolę miejsca do przechowywania. Ten mebel doskonale pasuje na przykład do niewielkiego pokoju, i służyć może jako dodatkowe miejsce do spania dla gości.

Wśród łóżek dla dorosłych, wyróżnić można łóżko Dentro, które posiada kilka naprawdę sprytnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest zastosowanie praktycznej półki w zagłowiu, która idealnie sprawdzi się na telefon czy ulubione książki, czytane przed snem. Łóżko posiada podświetlenie LED - nada to romantycznego klimatu wieczorową porą, a wszyscy, którzy raczej nieswojo czują się w kompletnej ciemności, będą zadowoleni z tego świetlnego dodatku.

Łóżko Dentro  Łóżko Dentro

W meblu zastosowano również podnośniki gazowe - to znacząco ułatwi podniesienie materaca. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ pod materacem kryje się... duży pojemnik do przechowywania - idealne miejsce na dodatkową pościel czy zimowe kurtki!

W przypadku sprytnych łóżek nie można zapomnieć o półkotapczanach Concept Pro. Miejsce do spania ukryte w szafie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca! O tym meblu pisaliśmy już wcześniej. Sprawdź, czemu półkotapczany to dobre rozwiązanie do małego wnętrza. Zachęcamy do lektury.

Praktyczna przestrzeń do pracy

Biurko to kolejny mebel, który może skrywać wiele innowacyjnych rozwiązań! Biurko może być wyposażone w szuflady, szafki, nadstawki, dodatkowe regały. Wiele z biurek można doposażyć w dodatkowy kontenerek. Wszelkie schowki pomogą w organizacji wszelkich biurowych akcesoriów i dokumentów! To ważne zwłaszcza wtedy, kiedy pracujemy z domu, a nasze biurko staje się domowym biurem. W przypadku małych mieszkań warto zapoznać się z tematem biurek składanych, które przed rozłożeniem przypominają komodę, a po rozłożeniu tworzą pełnowymiarowe miejsce do pracy!

Biurko Work Concept

Biurko Work Concept

Sprytne meble, prezentowane w tym artykule z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom niebanalnych rozwiązań. Idealnie sprawdzą się również dla posiadaczy niewielkich wnętrz oraz jako wyposażenie pokoju dziecięcego. Takie niekonwencjonalne meble znajdziecie w ofercie naszego sklepu. Sprawdźcie teraz i cieszcie się wielofunkcyjnymi meblami do Waszego wnętrza.