15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Półkotapczan - rozwiązanie do małego wnętrza!

Udostępnij:

Półkotapczan do małego mieszkania

Wygodne, przestronne  łóżko to marzenie wielu z nas. Niestety, często ze względu na niewielki metraż naszego mieszkania nie możemy tego marzenia spełnić. Łóżko może zająć naprawdę sporo miejsca i całkowicie zagarnąć przestrzeń. Dlatego większość osób, które urządzają niewielkie mieszkanie czy kawalerkę często decydują się na rozkładaną sofę. To funkcjonalne rozwiązanie, jednak wybierając je musimy liczyć się z faktem, że sofa nigdy nie będzie równie wygodna co pełnowymiarowe łóżko. Czy naprawdę musimy porzucać swoje marzenia o wygodnym łóżku tylko dlatego, że ogranicza nas przestrzeń? Otóż nie! Istnieje rozwiązanie, które sprawia, że będziemy mogli cieszyć się wygodnym łóżkiem, które jednocześnie pozostawi miejsce na inne meble. Tym rozwiązaniem są półkotapczany, czyli pełnowymiarowe miejsce do spania ukryte na Twojej ścianie!

Skąd wziął się pomysł na półkotapczan?

Półkotapczany kojarzą nam się z latami siedemdziesiątymi i były jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wystroju wnętrz w czasach PRL-u. Jednak dzisiejsze półkotapczany, oprócz spełniania swojej głównej funkcji, znacznie różnią się od tych, które zobaczyć mogliśmy w domach naszych babć, dziadków i cioć.  Chociaż nazwa wciąż na myśli przywodzi wspomnienia minionej epoki, to dzisiejsze półkotapczany, znacząco różnią się od tamtych łóżek ukrytych w meblościankach.

Właśnie tak jest w przypadku półkotapczanów z kolekcji Concept Pro od producenta Lenart. Ich design jest nowoczesny i minimalistyczny, złożony półkotapczan wygląda zupełnie jak stylowa szafa. Proste linie i białe wykończenie idealnie sprawdzą się w modnych wnętrzach. W ofercie dostępne są różne kolory mebli, które sprawdza się w mieszkaniach zaaranżowanych w różnych stylach.

W kolekcji znajdziemy półkotapczany, których ustawienie ma orientację pionową, ale również takie ustawione w poziomie. To daje nam możliwość dostosowania mebla do naszego mieszkania!

         https://www.twojemeble.pl/kolekcja/dig-net-8100/concept-pro-dignet

Jak działa i jak wygląda półkotapczan?

Półkotapczany dostępne są w 3 rozmiarach rozmiarach. W układzie pionowym największy z półkotapczanów ma 153 cm na 217 cm, a jego głębokość to 46 cm. Takie wymiary zapewniają naprawdę dużej wielkości łóżko, na którym bez problemu zmieszczą się dwie osoby! Natomiast te dostępne w mniejszych rozmiarach idealnie sprawdzą się w pokoju dziecka czy nastolatka.

Półkotapczany z kolekcji Concept Pro wyposażone są w autorski mechanizm, który pozwala na bezpieczne i bardzo proste rozkładanie oraz zamykanie półkotapczanu. Ze wspominanym mechanizmem poradzi sobie nawet dziecko! Warto wspomnieć również, że mebel ten wyposażony jest w blokadę, która  zapobiega samoczynnemu rozkładaniu się łóżka. Nie będziesz musiał martwić się o to, że łóżko rozłoży się bez Twojej wiedzy i że dosłownie wypadnie z szafy! To również niezwykle istotne w przypadku pokoju dziecięcego. Taki mechanizm rozkładania i blokada zapewnią mu bezpieczeństwo.

Półkotapczan posiada szczebelkowy stelaż, który zapewnia wygodę użytkowania. Warto zaznaczyć, że do mebla samodzielnie należy dokupić materac. Konstrukcje te dopasowane są do standardowych wymiarów materacy, dlatego to nie powinno stanowić problemu. Należy jednak zwrócić uwagę na grubość materaca, ta nie może przekroczyć 18 cm. Plusem tego nietypowego łóżka są specjalne pasy, na których mocowane są materac oraz pościel -  nie musimy więc martwić się o miejsce do przechowywania pościeli, gdy nie korzystamy z łóżka.

Półkotapczany z kolekcji Concept Pro przeznaczone są do samodzielnego montażu. W paczce znajdziemy instrukcję i specjalny zestaw do mocowania konstrukcji, którą przyczepić musimy wprost do ściany.

Półkotapczan to nie tylko zajmujące mniej przestrzeni łóżko, ale również dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Na półce ustawić można na przykład książki czy pudła z drobiazgami. Dodatkowo, w kolekcji znajdziemy nadstawki i regały, które wraz z półkotapczanem stworzą spójną i funkcjonalną kompozycję!

Dla kogo sprawdzi się półkotapczan?

Tak jak już wspominaliśmy, półkotapczan to idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Dobrze więc sprawdzi się w kawalerkach, w których jeden pokój często pełnić musi wiele funkcji. Takie rozwiązanie to dobry pomysł również do pokoju nastolatka czy młodszego dziecka, jego forma w dzień zapewni miejsce do zabawy, które w nocy zamieni się w przestrzeń do spania. Taki mebel dobrze sprawdzi się do domowego biura, który okazjonalnie zmienia się w pokój gościnny.

 Półkotapczan - aranżacja   Półkotapczan - aranżacja

Mimo że pomysł łóżka schowanego w szafie może wydawać się nieco dziwny i nie wszyscy będą nim zachwyceni, to nam ta koncepcja bardzo przypadła do gustu! To funkcjonalne rozwiązanie pasuje do wielu przestrzeni, które może być doskonałą alternatywą dla rozkładanych sof.

Zobacz półkotapczany >