15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Wypoczynek do przestronnego wnętrza - jaki wybrać?

Udostępnij:

Wypoczynek do przestronnego wnętrza

Przestronny salon to marzenie wielu osób. Również dlatego, że duży pokój sam w sobie ma ogromny potencjał wnętrzarski. Dając wiele możliwości zagospodarowania przestrzeni, uwalnia drzemiące pokłady kreatywności, pozwalając tym samym urządzić wnętrze na wiele różnych sposobów.

 

Jakie wypoczynek wybrać do pokoju dziennego?

Salon jest miejscem reprezentacyjnym. To tu wypoczywamy, relaksujemy się, oddajemy ulubionym rozrywkom, spotykamy z rodziną i z przyjaciółmi. A co stanowi jego centrum? Bez wątpienia strefa wypoczynku, z wygodnymi, komfortowymi siedziskami.

W przestronnym salonie możliwości aranżacyjne są naprawdę duże, można powiedzieć - ogromne! W takim pomieszczeniu świetnie będzie wyglądać rozłożysta kanapa, albo nawet dwie - ustawione np. jedna naprzeciwko drugiej. Równie dobrze sprawdzą się siedziska narożne, tworzące układ w kształcie litery “L” lub podkowy. Popularne są zestawy 3+2+1, ale też sama sofa, której klasycznie, towarzyszą fotele i pufy.

Naszym zdaniem, największe pole do popisu dają jednak siedziska modułowe. Pozwalają zbudować mebel, w taki sposób, jak chcemy, jaki tylko sobie wymarzymy. Siedziska modułowe dają również możliwość ciągłych zmian poprzez zmianę ustawienia mebli. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy kochają niekończące się przemeblowania. Niepodważalnym kluczem do sukcesu mebli modułowych jest fakt, że wprost idealnie dostosowują się do indywidualnych potrzeb. Ten rodzaj wypoczynku porządkuje aranżowaną przestrzeń i w doskonały sposób integruje się z otoczeniem.

 

Kolekcja Noi

Kolekcja Noi

Kolekcja Belluno

Kolekcja Belluno

Sprytna nowoczesność

Meble modułowe z reguły są proste, wpisują się w kanony nowoczesnego wzornictwa, w takich sferach jak walory estetyczne, funkcjonalność czy jakość wykonania. Ze względu na to, że najlepiej wyglądają, kiedy są mocno rozbudowane, warto wykorzystać je właśnie w dużych i naprawdę przestronnych wnętrzach. Systemy mebli modułowych są niesłychanie elastycznie w komponowaniu i mogą składać się nawet z kilkudziesięciu elementów. Mnogość siedzisk pozwala na tworzenie wielu kombinacji, z których stworzyć można niekończącą się wypoczynkową układankę.

A jakie elementy siedzisk znajdziemy w modułowych systemach? Najróżniejsze - siedziska wewnętrzne i zewnętrzne, zakończone bokami jak I te bez nich. Kolejnymi będą elementy narożne, wyposażone zarówno w funkcje spania jak i pojemniki na pościel. Wśród siedzisk znajdziemy otomany, przedłużone foteli, szezlongi i pufy. Wszystkie siedziska możemy też wyposażyć w funkcje dodatkowe, takie jak: funkcja relaksu, wysuwane elementy np. z barkiem lub z podnoszonym blatem.

Jakie meble modułowe pasują do Waszego wnętrza?

Przykładem kolekcji mebli modułowych jest kolekcja Noi od producenta Absynth. Wśród jej elementów znajdziemy sofy – mniejsze i większe, fotele – z jednym, dwoma lub bez boków, pufy, ale też szezlongi. Kolekcja jest minimalistyczna, spodoba się więc wielbicielom prostego designu. Inna minimalistyczną kolekcją jest Liam od producenta Black Red White. Elementy tej kolekcji pozwolą nam dowolnie przedłużać sofę, ale też zdecydować, czy wolimy zakończyć narożnik podłokietnikiem czy też nie.

 

Kolekcja Liam

Kolekcja Liam

Jeśli wolicie bardziej klasyczny design, spodoba Wam się kolekcja Legend od producenta Bydgoskie Meble. W tym przypadku możemy zdecydować się na gotową sofę lub skompletować narożnik samodzielnie na bazie różnorodnych elementów. Również mnogość materiałów obiciowych pozwoli Wam stworzyć wypoczynek, o jakim marzycie. Z kolei elementy kolekcji Belluno od producenta Gala Collezione kryją w sobie np. funkcjonalny blat, który może służyć, jako podkładka pod laptopa. O wygodę podczas oglądania telewizji zadba zaś funkcja TV z sensorem elektrycznym pozwalająca wybrać najbardziej dogodną pozycję.

 

Kolekcja Legend

Kolekcja Legend


System modułowego wypoczynku nie jest nowością na rynku, ale nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach moda na te meble miała się zakończyć. Dlaczego? Doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach: nowoczesnych, ale również bardziej klasycznych. Najważniejsze jednak, że dają nieograniczone możliwości w budowie wymarzonego zestawu wypoczynkowego i jego późniejszych modyfikacjach. Jeśli jesteście zainteresowani meblami modułowymi, wiele ciekawych propozycji znajdziecie w naszym sklepie! Zapraszamy!Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.