17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Trendy wnętrzarskie w 2019 roku

Udostępnij:

Trendy wnętrzarskie 2019

Trendy wnętrzarskie w 2019 roku

Rok 2019 zaczynamy z nową energią i z głową pełną inspiracji! Właśnie wróciliśmy z targów imm cologne, podczas których mogliśmy podziwiać najnowsze trendy w projektowaniu mebli i wnętrz. Co w tym roku będzie pozycją obowiązkową podczas tworzenia przestrzeni? Jakie materiały i formy będą modne? Spostrzeżeniami zdobytymi podczas targów podzielimy się z Wami w tym materiale.

 

Kolory bliskie naturze przeniesione do wnętrz

Zacznijmy od kolorów - jakie barwy warto wprowadzić w tym roku do swojego wnętrza? Projektanci mocno akcentują kolory ziemi - zielenie, beże, granaty i brązy, które kojarzą się ze spokojem i harmonią. Dobrze nawiązują również do, cały czas aktualnego, stylu botanicznego i trendu urban jungle. Wykorzystanie tych odcieni w przypadku tapicerki czy stolików pozwala uspokoić wnętrze. Sofy w najmodniejszych kolorach znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ. Jeśli jednak chcemy nieco je ożywić, innym kolorem, który pojawiał się często na tegorocznych stoiskach jest brudny pomarańcz. Meble tapicerowane w tym kolorze to prawdziwy hit targów! Stylowe narożniki w tym modnym kolorze znajdziecie w naszej ofercie, sprawdźcie TUTAJ.

Kolory ziemi Kolory ziemi

Kanapy i fotele w odcieniach beżu i brudnego różu będą modnymi, ale równocześnie stonowanymi elementami wnętrza.

 

Kolory ziemi Kolory ziemi

Wykorzystanie intensywnej zieleni i mocnego granatu to bardziej odważne nawiązanie do najnowszych trendów.

 

Kolory ziemi Kolory ziemi

Brudny pomarańcz stał się prawdziwym hitem targów. Projektanci wykorzystują materiał w tym kolorze zarówno do obicia całych mebli, jak również przygotowania tylko niektórych elementów.

 

Wenge i orzech - nie bójmy się ciemnych wybarwień!

W przypadku mebli drewnianych, powtarzającymi się wśród wystawców wybarwienianimi były orzech i wenge. To ostatnie, choć niezbyt proste dla projektantów, może być bardzo efektowne. Ciemne meble są wymagające, ale zaprezentowane na targach rozwiązania pokazują, że warto to ryzyko podjąć, by uzyskać designerskie wnętrze. Przykładowo, połączenie mebli w kolorze wenge z jasnymi ścianami nie przytłoczy nadmiernie pomieszczenia.  W naszym sklepie znajdziecie m.in. komody w najmodniejszym odcieniu wenge, kliknijcie TUTAJ.

Kolor wenge Kolor Wenge

Połączenie mebli w kolorze wenge z jasnymi ścianami da ciekawy efekt, ale nie przytłoczy wnętrza.

 

Orzech Orzech

Meble w orzechowym wybarwieniu ocieplą wnętrze. Wybierając je, zadbajmy również o formę mebla. Ciekawe toczenia to rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę.

 

Tu jest luksusowo - czyli marmur we wnętrzach

Zastosowanie marmuru może wydawać się z pozoru ciężkie i niepasujące do mniejszych pomieszczeń. W tym sezonie projektanci zadbali jednak, by teksturę terazzo można było wykorzystać również tam. Marmur wprowadzono bowiem jako blaty stolików czy komód! Ta interesująca faktura została również zastosowana na większych powierzchniach, takich jak wyspy kuchenne, czy zabudowy. Nie da się ukryć, że to rozwiązanie na pewno przykuwa uwagę i nadaje wnętrzom luksusowego charakteru.

Marmur w kuchni Marmur w kuchni

Projektanci w tym sezonie chętnie używają marmuru na dużych powierzchniach, ale również...

 

Marmur meble Marmur meble

Na tych mnieszych, takich jak: stoliki, regały, komody.

 

Zobacz, co mam w środku - przeszklenia w garderobach i witrynach

Naszą uwagę zwróciło również rozwiązanie, jakim jest przeszklenie witryn i garderób. Wydaje się, że projektanci nie chcą, by cokolwiek było schowane przed oczami domowników i ich gości. Zastosowanie przeszkleń wiąże się oczywiście z koniecznością zachowania porządku w garderobie czy na półkach witryn, ale efekt zabiegu jest niezwykle ciekawy. Zwłaszcza przeszkolne garderoby przykuwały uwagę odwiedzających targi i budziły spore zainteresowanie. Należy zastanowić się na ile ten trend jest użyteczny na lata, a na ile po prostu interesujący.

Przeszklone witryny Przeszklone garderoby

Przeszklenia wykorzystano w witrynach, ale również w... Garderobach!

W 2019 roku stawiamy na naturalne, ciepłe kolory oraz wybarwienia. Wydaje się, że projektanci właśnie naturą powinni inspirować się najbardziej, korzystając przy okazji z minimalistycznych rozwiązań i materiałów dobrej jakości. Czy wszystkie trendy tego roku są użyteczne, pozostawiamy do Waszej oceny. Mamy jednak nadzieję, że nasz artykuł pozwoli Wam zainspirować się przy projektowaniu własnych wnętrz!