15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Styl minimalistyczny - jak urządzić salon?

Udostępnij:

Styl minimalistyczny - jak urządzić salon

Coraz więcej osób dostrzega, że nadmiar przedmiotów nie jest im potrzebny do szczęścia. Wy też nie lubicie, kiedy w pokoju znajduje się zbyt wiele mebli oraz gdy zbędne drobiazgi są widoczne na półkach? Zobaczcie, jakie sprytne meblowe rozwiązania przygotowaliśmy dla miłośników stylu minimalistycznego.

Styl minimalistyczny - co to znaczy?

Styl minimalistyczny zakłada, że rzeczy które znajdują się we wnętrzu powinny być do siebie dopasowane tak, by odzwierciedlały harmonię i spokój. W praktyce to wykorzystanie prostych, geometrycznych form do uzyskania określonego porządku. Miłośnicy tego stylu wykluczają nadmiar ozdobników, faktur czy wzorów. W minimalistycznym wnętrzu nic nie rozprasza naszej uwagi, a osiągnięcie skupienia i wyciszenia jest łatwe. Meble powinny być funkcjonalne, a zarazem proste w swej formie. Minimalizm jest również oszczędny w kolorystyce, często wykorzystywanymi barwami są: biel, czerń oraz szarości.

Minimalistyczne narożniki i sofy

W przypadku minimalistycznych wnętrz - im mniej mebli, tym lepiej. Możemy więc pozwolić sobie na sofę, która w swym designie będzie prosta, ale nie musi wcale być mała. Ten mebel może bowiem pełnić rolę centralnego punktu, na którym oprzemy dalszy projekt wnętrza. Jedną z minimalistycznych kolekcji sof, którą chcemy Wam przedstawić jest Noi od marki Absynth. Meble z tej linii można dowolnie łączyć, tworząc mniejsze i większe siedziska, które doskonale oddają ducha minimalizmu. Można jednak wykorzystywać je również pojedynczo. Innym ciekawym siedziskiem, które będzie pasować do prostego wnętrza jest Narożnik Life. Jego design i dostępne kolory również doskonale wpasują się w minimalistyczne wnętrze. Więcej modnych sof znajdziesz TUTAJ! Jeśli jednak, stawiasz na narożnik - koniecznie sprawdź naszą ofertę TUTAJ.

  

Wybierz minimalistyczne krzesła

Jakie krzesła pasują do minimalistycznego wnętrza? Chcemy przedstawić Wam trzy modele, które naszym zdaniem wpiszą się w ten styl doskonale! Pierwszym z nich jest model Possi od marki Black Red White. Prosta, opływowa linia oparcia została połączona ze smukłymi nogami, tworząc nowoczesną całość. Podobnym w swym designie modelem jest Krzesło K-201 od marki Halmar. Krzesło zapewnia maksymalną wygodę, a warto dodać, że jego kubełkowa forma to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Nieco bardziej geometrycznym rozwiązaniem będzie Krzesło marki Fameg. Swój wyjątkowy kształt zawdzięcza smukłemu oparciu, które jednak pozostaje neutralne względem reszty wyposażenia wnętrza, co na pewno spodoba się miłośnikom minimalizmu.

  

Minimalistyczne wykończenia

Minimalizm przejawia się nie tylko w samej formie mebla, ale również w wykończeniach, które zostały w nim zastosowane. Jednym z minimalistycznych rozwiązań stosowanych w meblach zamiast uchwytów jest system otwierania "push to open". Dzięki temu mechanizmowi, wystarczy docisnąć drzwi, aby je otworzyć. Wyklucza to tym samym stosowanie np. gałek, które mogą być nadmiernie widoczne. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w kolekcji Bianko, która doskonale wpasuje się w minimalistyczny styl.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie frezowania jako uchwytów. Wycięcia we frontach dobrze spełnią swoją rolę i nie będą zakłócać designu. Jeśli jesteście ciekawi tego rozwiązania, możecie zobaczyć, jak wygląda na przykładzie kolekcji Selene.

 

Styl minimalistyczny to doskonały wybór dla osób, które dzięki wyposażeniu wnętrz chcą osiągnąć spokój, ale pragną też w łatwy sposób utrzymać czystość w pomieszczeniu. Jeśli boimy się, że wnętrze będzie zbyt sterylne, warto dopasować do niego dobrej jakości koce, pledy i poduszki. Te wniosą do pokoju nieco przytulności. Mamy nadzieję, że nasze inspiracje Wam się spodobały i znajdziecie wśród nich coś dla siebie.Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.