17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jaką twardość sofy wybrać? Sofa z regulacją twardości - czy to możliwe?

Nie ulega wątpliwości, że sofa w salonie powinna być komfortowa i sprzyjać efektywnemu wypoczynkowi. O tym, czy sofa jest wygodna, decyduje w głównej mierze stopień twardości jej siedziska. Niektórzy wolą wypoczynek na miękkiej sofie, w siedzisku której mogą się “zanurzyć”, natomiast inni preferują bardziej twarde i elastyczne powierzchnie. Jaką twardość sofy do salonu wybrać, by była wygodna dla wszystkich? Czy istnieje sofa z regulacją twardości siedziska? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Udostępnij:
Jaką twardość sofy wybrać? Sofa z regulacją twardości - czy to możliwe?

Sofa twarda czy miękka - jaką twardość sofy wybrać?

To jaką twardość sofy wybrać, będzie uzależnione w dużej mierze od przeznaczenia mebla. W sytuacji gdy sofa ma służyć tylko do wypoczynku np. przed telewizorem czy do okazjonalnego noclegu dla gości (jeśli posiada funkcję rozkładania), można postawić na miękką sofę. Jeśli jednak sofa ma spełniać funkcję spania na co dzień, zalecamy postawić na model o większej sprężystości i twardości. Zbyt miękka sofa w takim wypadku może bowiem powodować dyskomfort podczas spania i brak podpory dla lędźwi, co może skutkować bólem pleców. Zatem jaką sofę do salonu wybrać i co ma wpływ na stopień jej twardości?

Rodzaje wypełnienia sofy

O tym, czy sofa jest miękka czy twarda, decyduje w głównej mierze wypełnienie jej siedziska i oparcia. Sofa może być wypełniona sprężynami kieszeniowymi, falistymi,  bonellowymi lub pianką - poliuretanową lub poliuretanową wysokoelastyczną, a także elastycznymi taśmami siedziskowymi. Jeśli zależy nam na tym, by sofa była miękka, dobrym wyborem będzie ta wypełniona pianką lub sprężynami falistymi połączonymi z pianką. Pamiętajmy, że na rynku są dostępne pianki o różnej gęstości. Im bardziej gęsta pianka, tym większa jej twardość. Do czego służą elastyczne taśmy siedziskowe? Mają one za zadanie podtrzymać wszystkie elementy składowe sofy i zapobiec przesuwaniu się pianki i sprężyn. Jaką twardość sofy wybrać? Najbardziej uniwersalne rozwiązanie będzie stanowiła sofa wypełniona sprężynami bonnellowymi oraz pianką. Sprawdzi się w salonach osób lubiących wypoczywać zarówno na miękkiej, jak i na twardszej powierzchni. 

Sofa Cosy, Sensoo

Sofa z regulacją twardości - czy to w ogóle jest możliwe?

Co zrobić w sytuacji, gdy ciężko jest pójść na kompromis i wybrać sofę o odpowiedniej twardości? Najlepiej, gdyby istniała możliwość regulacji twardości siedziska, które każdy będzie mógł dopasować do siebie. Jednak czy to jest w ogóle możliwe? Tak! Z pomocą przychodzi nowoczesna sofa Cosy z funkcją regulacji stopnia twardości siedziska! Jak to działa? Pod każdym siedziskiem sofy Cosy umieszczono specjalne pokrętło do regulacji twardości. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na jednoczesne korzystanie z sofy przez osoby o odmiennych preferencjach. Jedna połówka sofy może zostać wyregulowana jako twarda, a druga jako bardziej miękka.

Aranżacja z sofą i pufą Cosy

Od tej pory osoba, która woli miękkie siedzisko oraz taka, która preferuje twardsze, mogą wypoczywać razem w komfortowych warunkach bez żadnych kłótni. Dzięki temu problem z wyborem sofy o odpowiedniej twardości powinien zostać rozwiązany. Sofa Cosy to prawdziwa rewolucja na rynku mebli wypoczynkowych, nie tylko dzięki regulacji stopnia twardości siedziska. Zmienić można także wysokość samej sofy. Dzięki regulacji nóżek można w kilku, krótkich krokach zmienić wysokość siedziska aż do trzech wymiarów S, M oraz L (44, 46 oraz 48 cm). Ponadto, do swoich potrzeb można dostosować również zagłówek sofy, regulując jego wysokość. 

Idealna sofa do małego wnętrza? Sofa Cosy! 

Tym, co jeszcze wyróżnia tę sofę na tle innych, jest sposób jej pakowania i dostarczania do domu Klienta. Sofa Cosy to łatwy transport i prosty, intuicyjny montaż, który odbywa się na zasadzie zatrzasków. Złożenie sofy przy pomocy instrukcji nie powinno trwać dłużej niż 15 minut! Wielkość sofy, a drzwi - do tej pory ta zależność mogła stanowić problem. Jeśli posiadacie małe wnętrze lub wąskie drzwi do mieszkania - nie ma się czym martwić! Z pomocą przychodzi sofa Cosy, która jest dostarczana w częściach umieszczonych w kilku osobnych paczkach, dzięki czemu przenoszenie ich przez nawet wąskie drzwi nie powinno stanowić żadnego problemu. Model Cosy to idealna sofa do małego wnętrza. 

Sofa Cosy, Sensoo

Zakup sofy przez internet nigdy nie był prostszy! 

Zakup sofy przez internet może czasami stanowić problem, zwłaszcza gdy nie jesteśmy w pełni zdecydowani co do stopnia twardości siedziska. Wybierając sofę Cosy nie musimy się o to martwić! Dzięki regulacji stopnia twardości siedziska możemy w każdej chwili dopasować je do swoich potrzeb i własnej wygody. To samo tyczy się regulacji wysokości nóżek sofy oraz zagłówka sofy. Wybierając sofę Cosy mamy pewność, że mebel będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb zarówno pod kątem wygody, jak i wysokości siedziska. Sofa Cosy to więc idealny meble do zakupu przez Internet!

 

W kolekcji można znaleźć nie tylko sofy, ale także narożniki Cosy oraz fotele Cosy z regulacją twardości siedziska, wysokości nóżek oraz zagłówka. Decydując się na zakup mebli Cosy możemy stworzyć przestrzeń do wypoczynku dla wszystkich, zarówno dla osób lubiących wypoczywać na miękkich powierzchniach, jak i dla tych, którzy wolą twardsze i bardziej elastyczne siedziska. Jeśli nie możecie się zdecydować, jaką twardość sofy wybrać, lub czasami chcielibyście siedzieć na miękkiej, a czasami na twardej sofie, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sofy Cosy!

Zobacz meble Cosy >