15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Co postawić na szafce RTV? Radzimy, co postawić na komodzie pod telewizorem!

Salon to pomieszczenie, w którym w ciągu dnia spędzamy najwięcej czasu. Warto zatem zadbać o meble niezbędne do jego wyposażenia. Obok sofy czy narożnika, jednym z ważnych mebli do salonu stanowi szafka RTV, ponieważ w większości przypadków w salonie znajduje się telewizor. Jednak czy na szafce RTV w salonie zawsze umieszczamy tylko telewizor? W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam co postawić na szafce RTV, aby dodatkowo upiększyć aranżację salonu.

Udostępnij:
Co postawić na szafce RTV?  Radzimy, co postawić na komodzie pod telewizorem!

Co postawić na szafce RTV? Telewizor!

Tym, co przychodzi nam do głowy jako pierwsze, myśląc o szafce RTV, jest oczywiście telewizor. Jak sama nazwa szafki głosi, RTV to inaczej elektronika użytkowa, w skład której wchodzi właśnie telewizor, ale także odtwarzacz DVD, telefony komórkowe czy inne urządzenia elektroniczne takie jak konsola do gier. Telewizor możemy postawić na szafce RTV lub powiesić go na ścianie tuż nad nią. To drugie rozwiązanie sprawdzi się oczywiście w przypadku telewizorów przystosowanych do podwieszenia. Umieszczenie telewizora nad szafką RTV nada aranżacji lekkości i uczyni ją bardziej nowoczesną. Obok telewizora można umieścić oczywiście także inne elementy i dekoracje. Co więc postawić na szafce RTV, by prezentowała się jeszcze lepiej?

Kolekcja Holten, Black Red White

Co postawić na szafce RTV? Dekoracje i kwiaty 

Szafka RTV nie musi być oczywiście przeznaczona tylko pod telewizor. Świetnie sprawdzi się po prostu w roli niskiej komody, na której można postawić różne dekoracje. Na szafce RTV można wyeksponować rodzinne pamiątki, figurki czy wazony, a zamiast telewizora powiesić nad nią np. rodzinne zdjęcia. Częstym trikiem aranżacyjnym jest umieszczanie wysokich kwiatów zaraz przy szafkach RTV. Dzięki temu, że szafka RTV należy do niższych mebli, kwiaty można postawić również na niej, zwłaszcza, gdy rezygnujemy z telewizora umieszczonego w tym miejscu.

Komoda niska Juju, Dutchbone

Co postawić na szafce RTV? Obrazy! 

Szafka RTV z powodzeniem może pełnić funkcję domowej galerii sztuki. Dzięki temu, że mebel jest niższy niż klasyczne komody, na szafce RTV można postawić nawet  bardzo duże obrazy. Jak ustawić obrazy na szafce RTV? Największy obraz zalecamy umieścić najbliżej ściany, z samego tyłu, a mniejsze tuż przed nim. Obrazy można również powiesić nad szafką RTV. Jak to zrobić, by prezentowały się jak najlepiej? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule “Jak powiesić obrazy?”.

Szafka RTV Vinta, Minko

Jaką szafkę RTV wybrać? Klasyczną czy podwieszaną?

Na rynku dostępne są różne modele szafek RTV, o różnych rozmiarach i kolorach. To, co je łączy, to ich podłużny kształt i niewielka wysokość. Podłużne bryły mogą być pozbawione podstawy, umieszczone na płozach lub posiadać modne nóżki. Nowoczesne rozwiązanie stanowią podwieszane szafki RTV. Jaką szafkę wybrać? 

Szafka RTV na nóżkach

Szafka RTV na nóżkach to modne rozwiązanie charakterystyczne dla aranżacji urządzonych w stylu retro oraz skandynawskim. Pięknie prezentować się będą również we wnętrzach nowoczesnych oraz utrzymanych w nurcie boho. Meble osadzone na nóżkach nadają aranżacji lekkości, zatem świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, ponieważ ich nie przytłoczą. 

Szafka RTV na płozach

Szafka RTV na płozach to dobry wybór do aranżacji w stylu industrialnym czy loftowym. Metalowa podstawa, jaką są grubsze płozy, sprawi, że szafka będzie prezentować się bardziej solidnie. Jeśli chcemy zdecydować się na płozy, bo to rozwiązanie podoba nam się najbardziej, ale nie chcemy przy tym zbytnio przeciążyć aranżacji, warto wiedzieć, że do wyboru mamy często również te cieńsze - bardziej subtelne.

Podwieszana szafka RTV

Podobny, lecz nieco bardziej nowoczesny efekt gwarantuje podwieszana szafka RTV. Podwieszaną szafkę RTV najlepiej umieścić około 30 cm nad podłogą, jednak ostateczna decyzja należy do nas. To niewątpliwie jeden z plusów tego rodzaju szafki, ponieważ możemy zamontować ją na dogodnej dla nas wysokości, w przeciwieństwie do klasycznej szafki stojącej. Końcowy wygląd aranżacji zależy więc tylko od nas.

Jak widać, szafka RTV to idealny mebel pod telewizor, jednak z powodzeniem może sprawdzić się w roli niskiej komody zarówno do salonu jak i do sypialni. Jeśli rozmiary szafki RTV na to pozwalają, nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić na niej nawet wszystkie wspomniane elementy. Warto jednak pamiętać o tym, by żaden z nich nie przysłonił telewizora i nie przytłoczył aranżacji. Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie dla Was inspiracją do odświeżenia aranżacji waszego wnętrza i odpowiedzią na pytanie co postawić na komodzie.

Nasze SZafki RTV >Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.