15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jaki materac dla 3-latka będzie odpowiedni? Doradzamy jaki materac dla dziecka wybrać!

Jakość snu ma znaczący wpływ na jakość dnia, zatem o odpowiedni wypoczynek należy dobrze zadbać. Jest on szczególnie istotny w przypadku dzieci, ponieważ ma wpływ na ich właściwy rozwój. Nieprzespana noc dziecka jest dodatkowo równoznaczna z niewyspaniem rodziców, a tego chcemy oczywiście uniknąć. By jakość snu dziecka była jak najlepsza, warto zaopatrzyć się w odpowiedni dla niego materac. W tym artykule podpowiemy, jaki materac dla 3-latka wybrać! 

Udostępnij:
Jaki materac dla 3-latka będzie odpowiedni?  Doradzamy jaki materac dla dziecka wybrać!

Jak dobrać materac?

Stojąc przed wyborem materaca do łóżka zarówno dla osoby dorosłej jak i dla 3-latka, na uwadze należy mieć wzrost i wagę osoby, która będzie korzystała z materaca. Zbyt miękki materac może powodować bóle pleców oraz łatwo się odkształcić, natomiast zbyt twardy może skutkować drętwieniem kończyn podczas snu. Materac powinien być zatem zawsze odpowiednio dobrany pod względem twardości do konkretnej osoby, która na nim śpi.

Istotny jest również, by ustalić, czy osoba użytkująca materac cierpi na jakieś uczulenia. Materac może gromadzić kurz oraz roztocza, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. W takim przypadku należy postawić na materac antyalergiczny. Idealnie dobrany materac, oprócz wspomnianych kryteriów, powinien oczywiście spełniać osobiste preferencje jego użytkownika. 

Materac dla 3-latka - na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca dla 3-latka jest wzrost oraz waga dziecka. W przypadku dzieci mamy do czynienia ze znacznie mniejszym ciężarem niż u dorosłych, zatem wybierając materac dla 3-latka nie należy kierować się własnym doświadczeniem i wybierać materaca podobnego do tego, którego używamy jako dorośli. Wypełnienie materaca też nie jest bez znaczenia - dla 3-latka idealnie sprawdzi się materac lateksowy, piankowy lub piankowo - lateksowy. Wybierając materac dla 3-latka nie bierzmy jednak pod uwagę modeli sprężynowych, gdyż te przeznaczone są dla starszych dzieci, których waga jest większa. Wybierając materac warto jest zwrócić również uwagę na stelaż i sprawdzić, jaki maksymalny ciężar może udźwignąć. Pamiętajmy, by do wagi dziecka dodać wagę materaca. 

Kolekcja Domini, Szynaka Meble

Materac dla 3-latka - jaki model wybrać?

Na rynku dostępny jest bogaty asortyment materacy o różnym wypełnieniu i stopniu twardości, które spełnią oczekiwania najmłodszych gwarantując im udany sen. Częstym problemem zdrowotnym wśród małych dzieci są alergie, m.in. na kurz oraz roztocza. W przypadku uczuleń u dziecka warto rozważyć zakup materaca antyalergicznego. Zatem jaki materac dla 3-latka wybrać? Podpowiadamy!

Wypełnienie - które będzie najlepsze? 

Do najczęściej wybieranych materacy dla małych dzieci zaliczamy te wykonane z pianki, lateksu lub połączenia tych obu materiałów. Materace wykonane z lateksu nie gromadzą wilgoci i cechują się dobrą wentylacją, dzięki czemu dziecku w nocy nie grozi przegrzanie. Materace piankowe są tańsze niż te wykonane z lateksu, nie oznacza to jednak, że są gorsze. By materac piankowy spełniał swoje zadanie i posłużył na lata, należy zadbać o jego jakość. W przypadku pianki gorszej jakości, na materacu z czasem mogą pojawić się odkształcenia. Zarówno lateks jak i pianka sprawdzą się w przypadku alergii na drobnoustroje czy kurz, gdyż należą do materiałów hipoalergicznych. 

Rozmiar - jaki wybrać?

Jaki rozmiar materaca dla 3-latka wybrać? Zakup materaca dla trzylatka ma miejsce zazwyczaj w sytuacji, gdy pozbywamy się małego łóżeczka i zamieniamy je na większe. Rozmiar materaca będzie oczywiście uzależniony od rozmiaru mebla. W przypadku 3-latków może być to mniejsze łóżeczko o wymiarach 80x160 cm. Niekiedy rodzice od razu decydują się na zakup większego łóżka w rozmiarze 90x200 cm, by uniknąć zmiany łóżka na większy model w przyszłości. To praktyczne rozwiązanie, które sprawi, że łóżko posłuży na dłużej. 

Jaki materac dla 3-latka - twardy czy miękki? 

Od odpowiednio dobranej twardości materaca zależy jakość snu. Zarówno zbyt twardy jak i zbyt miękki materac może skutkować bólem pleców oraz pogłębiać wady postawy. Jak zatem dobrać twardość materaca? Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wagę osoby, która będzie go użytkować. Jak już wspomnieliśmy, należy mieć na uwadze, że dzieci ważą o wiele mniej niż dorośli, zatem nacisk na materac dziecięcy będzie znacznie mniejszy niż w przypadku materaca użytkowanego przez osobę dorosłą. Idealny materac dla dziecka nie powinien być zatem ani bardzo twardy, ani za miękki. Zatem jaka twardość materaca dla 3-latka będzie najlepsza? Waga dziecka w tym wieku nie przekracza 60 kg, zatem polecamy wybrać dla niego miękki materac oznaczony symbolem H1. 

Zakup materaca dla 3-latka może stanowić spore wyzwanie, ponieważ asortyment materacy przeznaczonych dla dzieci jest bardzo szeroki, przez co trudno jest podjąć szybką decyzję. By to ułatwić, należy kierować się wymienionymi przez nas kryteriami. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny przy wyborze materaca dla 3-latka!

Zobacz materace h1 >Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.