17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jaka kołdra pasuje na łóżko o wymiarach 80x160 cm? Podpowiadamy jaką kołdrę dla dziecka wybrać!

Udany sen jest gwarancją siły w ciągu dnia, zatem o miejsce do relaksu należy odpowiednio zadbać. Efektywnemu wypoczynku sprzyja nie tylko odpowiednio dobrane łóżko i materac, ale również kołdra i wygodna poduszka. Kołdra do spania powinna zapewnić ciepło w nocy oraz odpowiednią wentylację. Jej rozmiar należy dobrać do wzrostu osoby, która będzie z niej korzystała, oraz do wymiarów łóżka. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy kierować się przy zakupie kołdry i jaką kołdrę wybrać dla łóżka w rozmiarze 80x160 cm.

Udostępnij:
Jaka kołdra pasuje na łóżko o wymiarach 80x160 cm? Podpowiadamy jaką kołdrę dla dziecka wybrać!

Jaką kołdrę do spania wybrać? Podpowiadamy!

Jaki jest standardowy rozmiar kołdry na łóżko? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kołdra powinna być dobrana do wymiarów łóżka oraz odpowiadać preferencjom jej użytkownika. Wymiary łóżka, komfort i wygoda to podstawowe kryterium, którym powinniśmy kierować się przy wyborze pościeli dla siebie. Na uwadze należy mieć również ewentualne alergie na pierze i roztocza i rozważyć zakup kołdry antyalergicznej. Jedno jest pewnie - kołdra nie może być za mała, ponieważ nie będzie w stanie przykryć, a tym samym ogrzać śpiącej pod nią osoby. Zatem jaką kołdrę do spania wybrać? Przyjmuje się, że prawidłowo dobrana kołdra do łóżka powinna być nieco szersza niż materac i zwisać swobodnie po jego obu stronach, jednak nie dotykając podłogi. 

Standardowe wymiary poszewek - jaki rozmiar kołdry wybieramy najczęściej?

Stojąc przed wyborem kołdry do spania, miejmy na uwadze również dostępne na rynku poszewki. Najbardziej popularnym i uniwersalnym rozmiarem pościeli jest ta o wymiarach 160x200 cm, która będzie komfortowa zarówno dla jednej osoby, jak i dla pary. W przypadku kołdry dla dziecka najczęściej wybieranym rozmiarem poszewki jest ta o  wielkości 100x135 cm. Z racji tego, że jest to rozmiar najbardziej popularny, na rynku dostępne jest wiele ciekawych poszewek z motywem bajkowym właśnie w tym rozmiarze, które z pewnością zachwycą zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Oprócz względów wizualnych należy mieć na uwadze materiał,  z którego wykonana jest poszewka - odgrywa on duże znaczenie! Jaką pościel dla dziecka wybrać, by sprostać jego oczekiwaniom? Trafionym wyborem będą na pewno przewiewne poszewki wykonane z miłego w dotyku materiału, czyli np. z bawełny lub satyny. Innym popularnym materiałem, z którego tworzy się pościel, jest kora - materiał odporny na zagniecenia, jednak nie tak miły w dotyku, jak bawełna i satyna. Ostateczny wybór pościeli zależy jednak od naszych osobistych preferencji. W przypadku zakupu pościeli dla dziecka należy mieć na uwadze przede wszystkim jego upodobania, ponieważ to właśnie ono będzie z niej korzystać. 

Kolekcja Riva, Szynaka Meble

Kołdra dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Kupując kołdrę na łóżko dziecięce o wymiarach 80x160 cm, należy wziąć pod uwagę rodzaj jej wypełnienia i fakt, czy dziecko, która będzie z niej korzystało, jest uczulone na pierze albo roztocza. W przypadku problemów z uczuleniami warto rozważyć zakup kołdry antyalergicznej. Kołdra alergiczna ułatwia walkę z roztoczami! Wypełnienie kołdry antyalergicznej nie sprzyja gromadzeniu się drobnoustrojów, dzięki czemu gwarantuje ona bezpieczny wypoczynek. Kolejnym kryterium wyboru kołdry do spania dla dziecka jest oczywiście jego wzrost oraz rozmiar łóżka, dla którego pościel będzie przeznaczona. Kołdra nie powinna być ani zbyt mała, by dziecko nie było w nocy odkryte, ani za duża - by zwisając z boków łóżka nie dotykała podłogi. Zatem jaki rozmiar kołdry na łóżko 80x160 cm dla dziecka będzie najbardziej odpowiedni?

Jaka kołdra będzie pasowała na łóżko o wymiarach 80x160 cm?

Dokonując wyboru kołdry przeznaczonej dla łóżeczka o wymiarach 80x160 cm, należy kierować oczywiście rozmiarem łóżka, ale na uwadze należy mieć również wzrost osoby, która będzie z niego korzystała. Zatem jak dobrać kołdrę do łóżka o wymiarach 80x160 cm? Oczywiście można wybrać kołdrę w rozmiarze dopasowanym do aktualnego wzrostu dziecka, jednak dobrym pomysłem będzie  zdecydowanie się na zakup większej kołdry, która posłuży dziecku o wiele dłużej. Pamiętajmy, że dzieci rosną naprawdę szybko i mniejsza kołdra do spania po pewnym czasie może okazać się nieprzydatna. Do łóżeczka o wymiarach 80x160 cm pasować będzie zarówno kołdra o wymiarach 100x135 cm, jak i 100x160 cm, jednak lepszą opcją będzie zakup kołdry w większym rozmiarze, czyli 120x150 cm. 

Najlepiej, aby wybór kołdry, poduszki i poszewek na łóżko 80x160 cm był przemyślany i skonsultowany z dzieckiem, ponieważ to jego komfort jest najważniejszy. Bez względu na to, który z podanych w artykule rozmiarów kołdry wybierzemy, czy będzie to kołdra puchowa, z pierza czy antyalergiczna pamiętajmy, że idealna pościel dla dziecka, przystosowana dla łóżka o wymiarach 80x160 cm, powinna być właściwie dopasowana do rozmiaru materaca, szerokości i długości łóżka. Co więcej, powinna być jednocześnie bezpieczna, wygodna oraz estetyczna. O estetykę kołdry zadbają oczywiście odpowiednio dobrane poszewki.

nasze łóżka dla dzieci >