15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Zmywarka do zabudowy - jaką wybrać?

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać, by pasowała do naszej idealnej kuchni, ale również do naszych potrzeb? Wybór zmywarki do zabudowy może budzić wątpliwości. Mimo że nie musimy skupić się na jej wyglądzie, pozostaje kilka innych kwestii, które warto rozważyć. W tym tekście przedstawimy najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru zmywarki pod zabudowę. 

Udostępnij:
Zmywarka do zabudowy - jaką wybrać?

Wymiar zmywarki pod zabudowę

Zmywarki pod zabudowę występują w dwóch wymiarach - 45 cm i 60 cm szerokości. Decyzję o tym na którą szerokość się decydujemy, powinniśmy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem projektowania kuchni.  Wymiary zmywarki uzależniamy tak naprawdę od swoich potrzeb. Zmywarki o szerokości 45 cm będą odpowiednie dla maksymalnie 2 osób, które mało gotują i jedzą poza domem. Zmywarki o szerokości 60 cm sprawdzą się dla większej rodziny i osób, które często gotują w w swojej kuchni.

Panel sterujący zmywarki

Ważne będzie również umiejscowienie panelu sterującego. Jeśli panel jest umieszczony w górnej krawędzi drzwiczek, zmywarka nadaje się całkowicie do zabudowy frontem meblowym. Widoczny panel sterujący umieszczony na froncie będzie odpowiedni dla osób, które chcą kontrolować czas zmywania. 

Jeśli jednak chcemy mieć informacje o czasie zmywania, ale nie chcemy, by panel był widoczny, odpowiednią zmywarką dla Was będzie ta z wyświetlaczem podłogowym, gdzie czas pracy zmywarki wyświetlany jest na podłodze za pomocą wskaźnika laserowego. To też dobra opcja dla wielbicieli nowinek technicznych i gadżetów!

Ważne cechy zmywarki

Na jakie inne funkcje i cechy urządzenia należy zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki?

  • klasa efektywności energetycznej - aktualnie w skali od A do G,
  • klasa zmywania,
  • klasa suszenia,
  • poziom hałasu zmywarki,
  • ilość programów,
  • czy urządzenie posiada koszyk czy szufladę na sztućce
  • czy posiada składane drabinki, które umożliwa umycie dużych garnków.

Dużą zaletą zmywarki przeznaczonej pod zabudowę jest oczywiście to, że większą wagę przywiązujemy tak naprawdę do jej funkcji, a nie do wyglądu zewnętrznego. Ponadto, zabudowane zmywarki wytwarzają mniejszy hałas, ponieważ stłumiony jest on przez fronty meblowe. Jeśli zastanawiasz się, jaka zmywarka będzie pasować do Twojej kuchni oraz jak zaprojektować to wnętrz, umów się na konsultację z naszym projektantem kuchni. Przygotujemy dla Ciebie bezpłatny projekt wnętrza!

Wybór zmywarki pod zabudowę to ważny element projektowania kuchni. Masz wątpliwości, jaki sprzęt wybrać? Umów spotkanie z naszym projektantem kuchni, który pomoże Ci zaprojetkować wymarzone, i co najważniejsze, funkcjonalne wnętrze!

Spotkanie z projektantem >

 Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.