15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić biuro

Udostępnij:
Jak urządzić biuro
Gdy chcemy otworzyć swoje pierwsze biuro, myślimy o wyposażeniu go w ładne, nowe meble. Dylemat powstaje wówczas, kiedy jest pełno pomysłów, a rozwiązań mało. Jeśli też zastanawiacie się, jakie meble do swojego gabinetu wybrać, oto kilka wskazówek!
 

Identyfikacja wizerunku

Po pierwsze, musimy określić wizerunek swojej firmy. Jest elegancki? Poważny? Projekt biura powinien być zgodny z ogólnym tonem firmy. Wyposażenie gabinetu powinno podkreślać indywidualność osoby zarządzającej oraz jej rolę i status w firmie. Dlatego przede wszystkim powinniśmy poznać preferencje osoby, dla której aranżujemy gabinet. Jest to ważny czynnik, który ma wpływ nie tylko na sam wygląd gabinetu, ale i na samopoczucie osoby spędzającej w nim znaczną część dnia.

Kolory

W biurze najlepiej sprawdzą się farby o neutralnym kolorze. Wybierz subtelny kolor ścian, ale postaw na dodatki. Przynieś kilka przedmiotów do dekoracji biura. Na przykład lampy, lustra i wazy, które dodadzą charakteru i oryginalności przestrzeni.
Dodaj funkcjonalnych elementów, które pozwolą nadać styl biurowy pomieszczeniu i dobrze go zorganizować. Odpowiednie biurko, szafka na dokumenty, półka z książkami i kosz na śmieci to niezbędne elementy, które należy umieścić w biurzea które mogą przybrać śmielszy kolor i design.

Kącik relaksujący

Coraz częściej w gabinetach decydentów spotyka się tak zwane kąciki relaksujące, które pozwalają na chwilę oderwać się od pracy (np. telewizory, konsole do gier itp.). Specjalnie aranżowane miejsca w gabinecie spełniają swoje określone funkcje. Ustawienie biurka, kącika relaksacyjnego lub stołu do spotkań firmowych, wpływają na poszczególne relacje z osobami odwiedzającymi biuro.
 
Podobne rozróżnienie postaw możemy uzyskać poprzez odpowiedni dobór mebli. Jeśli prezes chce utrzymać wyraźny dystans do klientów czy pracowników, powinien ich przyjmować, siedząc za swoim biurkiem, z blatem szerokim na min. 90 cm i dodatkowo odsunąć krzesła dla gości od brzegu biurka. Najlepszym miejscem do spotkań partnerskich jest osobny stół konferencyjny. Natomiast nieformalną czy wręcz przyjacielską atmosferę stworzymy, goszcząc naszych klientów przy stoliku kawowym, na wygodnych kanapach czy fotelach.
 

Modny minimalizm

Klarowność, jasność, precyzja i zrozumienie – te cechy nowoczesnego zarządzania. Gabinet menadżera staje się główną areną przepływu informacji oraz interakcji. Dynamicznego, nowoczesnego menadżera łatwo poznać również po stylu urządzenia jego gabinetu. Nowoczesny gabinet jest doskonale przystosowany do komunikowania się. Biurka wyposażone są w akcesoria elektryczne, kanały do prowadzenia kabli, mediaporty. Elementy te są jednak dyskretnie umieszczone i same w sobie nie stanowią elementu wystroju gabinetu.
 
Biuro Office Lux
 
Gabinet taki musi robić też wrażenie, jest w końcu wizytówką firmy. Meble gabinetowe, ich kształt oraz materiały – to wszystko odgrywa swoje role. Połączenie aluminium - symbolu lekkości, mobilności oraz high-tech’u, z delikatną, gładką powierzchnią naturalnego drewna tworzy wyrafinowany, niezwykle elegancki efekt oraz specyficzną aurę pewności siebie, siły i profesjonalizmu. Wyposażenie gabinetu, zaproponowane przez największych designerów, jest raczej oszczędne, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość elementów. Powściągliwość, a nawet minimalizm, są bardzo trendy. Najważniejsze jest biurko - najlepiej obszerne, np. 200x100 cm (albo większe) o wyraźnym kształcie prostokąta. Do tego pomocnik (nieco niższy) i komoda-witryna.

Domowe biuro

Jeżeli zdecydowałeś się na pracę zdalną i projektujesz biuro w domu, ta wskazówka jest dla Ciebie. Nawet jeśli będziesz pracował w piżamie, musisz posiadać obszar, który zapewnia wydajność i dobrą organizację pracy. Wybierz widok w oparciu o swoją osobowość. Jeśli od czasu do czasu zdarza Ci się zerknąć na  zewnątrz, co pozwala na krótką przerwę zwiększającą wydajność, ustaw biurko na przeciwko okna. Jeśli jednak łatwo się rozpraszasz, należy rozważyć bardziej jasne i przestrzenne miejsce, jednak wtedy nie ustawiaj biurka w oknie. Więcej wskazówek o tym, jak urządzić domowe biuro, zawarliśmy w poniższym filmie:

 
Biurko - centralny element
Ważny jest nie tylko styl, ale także dobór elementów wyposażenia meblowego gabinetu oraz ich ustawienie. Przez odpowiednią aranżację mebli gospodarz może czuć się „panem sytuacji” i budować odpowiedni klimat spotkania z klientami czy współpracownikami. Z tego powodu najlepszym miejscem na ustawienie biurka jest przeciwległy róg gabinetu, po przekątnej w stosunku do drzwi wejściowych. Przy takim ustawieniu gospodarz ma czas na przygotowanie się na spotkanie z gościem. Jeśli chce uzyskać nad nim psychologiczną przewagę, czeka na niego za biurkiem. Jeśli chce pokazać zaproszonym, że traktuje ich jako partnerów – wychodzi im naprzeciw i wita się z nimi na środku gabinetu. Jeśli zaś chce im okazać specjalny szacunek – wita ich już w drzwiach swojego gabinetu.
 
Biuro Hud
 
 
Typ wyposażenia gabinetu jest uzależniony od charakteru pracy menedżera: kierownik, u którego odbywają się poufne spotkania, rozmowy w cztery oczy z pracownikami musi mieć do dyspozycji osobne zamykane pomieszczenie z biurkiem oraz wygodnym miejscem spotkań. Pracownik z branży kreatywnej może pracować w grupie, a jego biuro może być otwarte na przestrzeń pozostałych. Niezależnie jednak, jakich mebli szukacie, sprawdźcie naszą szeroką ofertę mebli do biura, która pozwoli stworzyć zarówno przestrzeń klasycznego biura czy tego domowego. Udanych aranżacji!
 
 


Zaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.