internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak urządzić biuro? 

 

Gdy chcemy otworzyć swoje pierwsze biuro, myślimy o wyposażeniu go w ładne, nowe meble. Dylemat powstaje wówczas, kiedy jest pełno pomysłów a rozwiązań mało. Największym problemem jest wybór wykonania mebli. Czy mają to być meble o nowoczesnej sylwetce z elementami metalu, szkła i chromowanych dodatków czy raczej tradycyjne meble z płyty wiórowej bez zbędnego przepychu, takie które spełnią swe zadanie i przetrwają kilkanaście lat.
Często mówi się, że nigdy nie dostaniemy drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie. Jeśli chodzi o profesjonalne kontakty z klientami, dostawcami i mediami, jakość i kreatywność Twoich usług biurowych będą mówić o pofesjonalizmie Twojej marki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci urządzić idealne dla Ciebie biuro.
 
 

Indentyfikacja wizerunku

Po pierwsze, musisz określić wizerunek swojej firmy. Jest elegancki? Poważny? Stawiasz na komfort? Projekt biura powinien być zgodny z ogólnym tonem firmy.
Wyposażenie gabinetu powinno podkreślać indywidualność osoby zarządzającej oraz jej rolę i status w firmie. Dlatego przede wszystkim powinniśmy poznać preferencje osoby, dla której aranżujemy gabinet. Jest to ważny czynnik, który ma wpływ nie tylko na sam wygląd gabinetu, ale i na samopoczucie osoby spędzającej w nim znaczną cześć dnia.
 
 

Kolory

Farby do biura wybierz o neutralnym kolorze. Wybierz atrakcyjny, subtelny kolor, który wywołuje radość.
Przynieś kilka przedmiotów do dekoracji biura. Na przykład lampy, lustra i wazy, które dodadzą charakteru i oryginalności przestrzeni.
Dodaj funkcjonalnych elementów, które pozwolą nadać styl biurowy pomieszczeniu i dobrze go zorganizować. Odpowiednie biurko, szafka na dokumenty, półka z książkami i kosz na śmieci to niezbędne elementy, króre należy umieścić w biurze.
 
 

Kącik relaksujący

Coraz częściej w gabinetach decydentów spotyka się tak zwane kąciki relaksujące, które pozwalają na chwilę oderwać się od pracy (np. telewizory, konsole do gier itp.). Specjalnie aranżowane miejsca w gabinecie spełniają swoje określone funkcje. Ustawienie biurka, kącika relaksacyjnego lub stołu do spotkań firmowych, wpływają na poszczególne relacje z osobami odwiedzającymi biuro.
Podobne rozróżnienie postaw możemy uzyskać poprzez odpowiedni dobór mebli. Jeśli prezes chce utrzymać wyraźny dystans do klientów czy pracowników, powinien ich przyjmować siedząc za swoim biurkiem, z blatem szerokim na min. 90 cm i dodatkowo odsunąć krzesła dla gości od brzegu biurka. Najlepszym miejscem do spotkań partnerskich jest osobny stół konferencyjny. Natomiast nieformalną czy wręcz przyjacielską atmosferę stworzymy goszcząc naszych klientów przy stoliku kawowym, na wygodnych kanapach czy fotelach.
 
 

Modny minimalizm

Klarowność, jasność, precyzja i zrozumienie – te cechy nowoczesnego zarządzania Gabinet menadżera staje się główną areną przepływu informacji oraz interakcji. Dynamicznego, nowoczesnego menadżera łatwo poznać po stylu urządzenia jego gabinetu.
Nowoczesny gabinet jest doskonale przystosowany do komunikowania się. Biurka wyposażone są w akcesoria elektryczne, kanały do prowadzenia kabli, mediaporty. Elementy te są jednak dyskretnie umieszczone i same w sobie nie stanowią elementu wystroju gabinetu.
Gabinet taki musi robić też wrażenie, jest w końcu wizytówką firmy. Meble gabinetowe, ich kształt oraz materiały – to wszystko odgrywa swoje role. Połączenie aluminium - symbolu lekkości, mobilności oraz high-tech’u, z delikatną, gładką powierzchnią naturalnego drewna tworzy wyrafinowany, niezwykle elegancki efekt oraz specyficzną aurę pewności siebie, siły i profesjonalizmu.
Wyposażenie gabinetu, zaproponowane przez największych designerów, jest raczej oszczędne, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość elementów. Powściągliwość, a nawet minimalizm, są bardzo trendy. Najważniejsze jest biurko - najlepiej obszerne, np. 200x100cm (albo większe) o wyraźnym kształcie prostokąta. Do tego pomocnik (nieco niższy) i komoda-witryna.
 
 

Domowe biuro

Jeżeli zdecydowałeś się na pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy i projektujesz biuro w domu, ta wskazówka jest dla Ciebie. Nawet jeśli będziesz pracował w piżamie, musisz posiadać obszar, który zapewnia wydajność i dobrą organizację pracy.
Wybierz widok w oparciu o swoją osobowość. Jeśli od czasu do czasu zdarza Ci się zerknąć na  zewnątrz, co pozwala na krótką przerwę zwiększającą wydajność, ustaw biurko na przeciwko okna. Jeśli jednak łatwo się rozpraszasz, należy rozważyć bardziej jasne i przestrzenne miejsce, jednak wtedy nie ustawiaj biurka w oknie.
 
Biurko - centralny element
Ważny jest nie tylko styl, ale także dobór elementów wyposażenia meblowego gabinetu oraz ich ustawienie. Przez odpowiednią aranżację mebli gospodarz może czuć się „panem sytuacji” i budować odpowiedni klimat spotkania z klientami czy współpracownikami. Z tego powodu najlepszym miejscem na ustawienie biurka jest przeciwległy róg gabinetu, po przekątnej w stosunku do drzwi wejściowych. Przy takim ustawieniu gospodarz ma czas na przygotowanie się na spotkanie z gościem: jeśli chce uzyskać nad nim psychologiczną przewagę, czeka na niego za biurkiem; jeśli chce pokazać zaproszonym, że traktuje ich jako partnerów – wychodzi im naprzeciw i wita się z nimi na środku gabinetu, jeśli zaś chce im okazać specjalny szacunek – wita ich już w drzwiach swojego gabinetu.
 
Dwa nurty
Trudno mówić o jednej obowiązującej tendencji dla wszystkich miejsc pracy managementu.
 
  • Pierwszy nurt, który dotyczy głównie branż „nowej technologii” - telekomunikacyjnej i komputerowej, nowych usług bankowych, firm internetowych itp., charakteryzuje się odejściem od wydzielonych gabinetów z ciężkimi, solidnymi meblami na rzecz zwykłych stanowisk pracy, niejednokrotnie znajdujących się w open space w otoczeniu pracowników. Czasami stanowiska menedżerskie wyróżniają się nieco podwyższonym standardem (np. dostawką gościnną, fotelem wyższej klasy, inną kolorystyką, itp.).
  • Nurt drugi – typowy dla branż, w których wystój wnętrz jest elementem w znacznym stopniu budującym prestiż firmy, gdzie wyposażenie stanowiska pracy służy w dużej mierze także celom reprezentacyjnym (np. kancelarie prawne, banki). Tam standard wyposażenia gabinetów wzrasta wraz z miejscem zajmowanym w hierarchii firmy.
 
Typ wyposażenia gabinetu jest uzależniony od charakteru pracy menedżera: kierownik, u którego odbywają się poufne spotkania, rozmowy w cztery oczy z pracownikami musi mieć do dyspozycji osobne zamykane pomieszczenie z biurkiem oraz wygodnym miejscem spotkań.
 
Udanych aranżacji!
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.