internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak urządzić gabinet w domu?

 
 
Niewątpliwie standardem staje się tworzenie w naszych domach pomieszczenia na kształt biura. Zapracowani, zabiegani, powinniśmy mieć miejsce, w którym spokojnie zajmiemy się naszymi obowiązkami zawodowymi.
 
Zacznijmy zatem po kolei:
 

Przestrzeń

Aby gabinet spełniał wszystkie nasze założenia i wymogi zastanówmy się przede wszystkim, jaką powierzchnią na jego urządzenie dysponujemy. Jeżeli jestesmy szczęśliwymi posiadaczami dużego pokoju, nie musimy specjalnie oszczędzać na jego zabudowie, pamiętając jednocześie o zasadzie,że zbyt duża ilość przytłacza.

W jasnym, dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu możemy pomyśleć o meblach ciemniejszych (m.in. wenge, ciemny orzech, orzech perseo), które zdecydowanie nadadzą naszemu miejscu 'poważny' charakter. Ściany możemy pomalować na biało lub - w zależności od odcienia mebla- ecru. Pamiętajmy,że w gabinecie muszą znaleźć się niezbędne dla nas: stanowisko pracy oraz miejsce na dokumenty. Warto zatem pomysleć o odpowiednim ich rozłożeniu - tak,aby nie kolidowały ze sobą oraz pozostawiały nam pożądaną przestrzeń.
 
 

Stylistyka

Przy wyborze mebli do naszego domowego biura powinniśmy się sugerować przede wszystkim własnym gustem i potrzebami- bez wątpienia bowiem będzie to miejsce,w którym spędzimy więcej lub mniej naszego cennego czasu.Dostojny charakter pomieszczenia zyskamy dzięki meblom stylowym, klasycznym świetnie prezentują się w gabinecie prawnika czy menedżera.Jeśli natomiast korzystniej czujemy się w otoczeniu lekkich brył, zaopatrzmy się w systemy nowoczesne, proste, które zdecydowanie nas nie przytłoczą.

 

Wyposażenie i funkcjonalność

Nasz gabinet ma spełniać podstawową funkcję, jaką jest swobodna możliwość pracy. Aby tak się działo, potrzeba takiego wyposażenia i rozmieszczenia mebli, które nam to umożliwi. Zacznijmy od biurka, przy którym będziemy wykonywać nasze obowiązki i spędzać sporą część dnia. Warto ustawić je w taki sposób, aby w razie potrzeby można było sięgnąć po niezbędne nam dokumenty. Pomyślmy zatem o umieszczeniu go na środku pokoju. Będziemy wówczas 'w centrum wydarzeń'. Kolejnym niezbędnym minimum są regały oraz wszelkie biblioteczki, które można ze sobą zestawiać tak, aby stworzyły jedną, spójną całość. Myśląc o wyposażeniu przyszłego gabinetu, nie możemy pominąć reprezentacyjnego fotela, będącego nierzadko naszą wizytówką. Fotel ma być wygodny, a także służyć nam przez wiele lat. Pomyślmy więc o wytrzymałym materiale, takim jak skóra oraz o odpowiednich mechanizmach regulujących, dzięki którym choć przez chwilkę damy odpocząć naszym kręgosłupom. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się postawienie w gabinecie sofy, foteli przeznaczonych na zasłużony relaks lub odwiedziny gości. Uzupełniając nasz pokój w dodatki, nie zapomnijmy o lampce na biurko dopasowanej stylistycznie do całości. Postarajmy się urządzić nasz gabinet tak, aby było nam w nim przyjemnie pracować. Nie pozbywajmy się obrazów ze ścian, czy kwiatów. Wręcz przeciwnie - są one bardzo wskazane.

 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.