Infolinia: 533 355 377 lub 22 465 99 70
(Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00)
0
Schowek
0
KOSZYK
Jesteś tutaj: 

Jak urządzić gabinet w domu?

 
 
Niewątpliwie standardem staje się tworzenie w naszych domach pomieszczenia na kształt biura. Zapracowani, zabiegani, powinniśmy mieć miejsce, w którym spokojnie zajmiemy się naszymi obowiązkami zawodowymi.
 
Zacznijmy zatem po kolei:
 

Przestrzeń

Aby gabinet spełniał wszystkie nasze założenia i wymogi zastanówmy się przede wszystkim, jaką powierzchnią na jego urządzenie dysponujemy. Jeżeli jestesmy szczęśliwymi posiadaczami dużego pokoju, nie musimy specjalnie oszczędzać na jego zabudowie, pamiętając jednocześie o zasadzie,że zbyt duża ilość przytłacza.

W jasnym, dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu możemy pomyśleć o meblach ciemniejszych (m.in. wenge, ciemny orzech, orzech perseo), które zdecydowanie nadadzą naszemu miejscu 'poważny' charakter. Ściany możemy pomalować na biało lub - w zależności od odcienia mebla- ecru. Pamiętajmy,że w gabinecie muszą znaleźć się niezbędne dla nas: stanowisko pracy oraz miejsce na dokumenty. Warto zatem pomysleć o odpowiednim ich rozłożeniu - tak,aby nie kolidowały ze sobą oraz pozostawiały nam pożądaną przestrzeń.
 
 

Stylistyka

Przy wyborze mebli do naszego domowego biura powinniśmy się sugerować przede wszystkim własnym gustem i potrzebami- bez wątpienia bowiem będzie to miejsce,w którym spędzimy więcej lub mniej naszego cennego czasu.Dostojny charakter pomieszczenia zyskamy dzięki meblom stylowym, klasycznym świetnie prezentują się w gabinecie prawnika czy menedżera.Jeśli natomiast korzystniej czujemy się w otoczeniu lekkich brył, zaopatrzmy się w systemy nowoczesne, proste, które zdecydowanie nas nie przytłoczą.

 

Wyposażenie i funkcjonalność

Nasz gabinet ma spełniać podstawową funkcję, jaką jest swobodna możliwość pracy. Aby tak się działo, potrzeba takiego wyposażenia i rozmieszczenia mebli, które nam to umożliwi. Zacznijmy od biurka, przy którym będziemy wykonywać nasze obowiązki i spędzać sporą część dnia. Warto ustawić je w taki sposób, aby w razie potrzeby można było sięgnąć po niezbędne nam dokumenty. Pomyślmy zatem o umieszczeniu go na środku pokoju. Będziemy wówczas 'w centrum wydarzeń'. Kolejnym niezbędnym minimum są regały oraz wszelkie biblioteczki, które można ze sobą zestawiać tak, aby stworzyły jedną, spójną całość. Myśląc o wyposażeniu przyszłego gabinetu, nie możemy pominąć reprezentacyjnego fotela, będącego nierzadko naszą wizytówką. Fotel ma być wygodny, a także służyć nam przez wiele lat. Pomyślmy więc o wytrzymałym materiale, takim jak skóra oraz o odpowiednich mechanizmach regulujących, dzięki którym choć przez chwilkę damy odpocząć naszym kręgosłupom. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się postawienie w gabinecie sofy, foteli przeznaczonych na zasłużony relaks lub odwiedziny gości. Uzupełniając nasz pokój w dodatki, nie zapomnijmy o lampce na biurko dopasowanej stylistycznie do całości. Postarajmy się urządzić nasz gabinet tak, aby było nam w nim przyjemnie pracować. Nie pozbywajmy się obrazów ze ścian, czy kwiatów. Wręcz przeciwnie - są one bardzo wskazane.

 

Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach w naszym sklepie!
 
TwojeMeble.pl - To najlepszy internetowy sklep meblowy w Polsce. Posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną zarówno dla osób szukających klasycznych jak i bardziej nowoczesnych mebli. W naszym serwisie znajdzie Państwo produkty takich firm jak: Black Red White, Meble Forte, Szynaka Meble, Meble Wójcik, Meble Bydgoskie i wielu innych największych polskich producentów meblowych. Prowadząc sklep meblowy online staramy się przygotować dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę mebli. TwojeMeble.pl to sklep meblowy właśnie dla Ciebie!