17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić gabinet w domu?

Udostępnij:
Gabinet w domuCoraz więcej osób tworzy w swoim domu biuro. Czasami bywa to podyktowane formą naszej pracy, czasami względami praktycznymi. Zapracowani, zabiegani, powinniśmy mieć miejsce, w którym spokojnie zajmiemy się naszymi obowiązkami zawodowymi. Jak je urządzić? Podpowiadamy!

 

Przestrzeń

Aby gabinet spełniał wszystkie nasze założenia i wymogi, zastanówmy się przede wszystkim, jaką powierzchnią na jego urządzenie dysponujemy. Czy wydzielimy na niego osobny pokój, czy może przestrzeń w salonie lub sypialni? Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego pokoju, nie musimy ograniczać się w doborze mebli, pamiętając jednocześnie o zasadzie, że zbyt duża ilość przytłacza.

W jasnym, dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu możemy pomyśleć o meblach ciemniejszych (m.in. wenge, ciemny orzech, orzech perseo), które zdecydowanie nadadzą naszemu miejscu 'poważny' charakter. W mniejszych przestrzeniach, możemy zdecydować się na białe, proste biurko i nowoczesne, wąskie krzesło. Ściany możemy pomalować na biało lub, w zależności od odcienia mebla, ecru. Pamiętajmy, że w gabinecie muszą znaleźć się niezbędne dla nas biurko, wygodny fotel, miejsce na dokumenty. Warto zatem pomyśleć o odpowiednim ich rozłożeniu - tak, aby nie kolidowały ze sobą oraz pozostawiały nam wolną przestrzeń na pracę.
 
Stylistyka

Przy wyborze mebli do naszego domowego biura powinniśmy się sugerować przede wszystkim własnym gustem i potrzebami - bez wątpienia bowiem będzie to miejsce, w którym spędzimy więcej lub mniej naszego cennego czasu. Dostojny charakter pomieszczenia zyskamy dzięki meblom stylowym, klasycznym świetnie prezentują się w gabinecie prawnika czy menedżera. Jeśli natomiast korzystniej czujemy się w otoczeniu lekkich brył, zaopatrzmy się w systemy nowoczesne, proste, które nas nie przytłoczą.

Minimalistyczne meble do biurka marki Minko

 

Wyposażenie i funkcjonalność

Nasz gabinet ma spełniać podstawową funkcję, jaką jest swobodna możliwość pracy. Aby tak się stało, potrzeba takiego wyposażenia i rozmieszczenia mebli, które nam to umożliwi. Zacznijmy od biurka, przy którym będziemy wykonywać nasze obowiązki i spędzać sporą część dnia. Warto ustawić je w taki sposób, aby w razie potrzeby można było sięgnąć po niezbędne nam dokumenty. Pomyślmy zatem o umieszczeniu go na środku pokoju. Będziemy wówczas 'w centrum wydarzeń'. 

Kolejnym niezbędnym minimum są regały oraz wszelkie biblioteczki, które można ze sobą zestawiać tak, aby stworzyły jedną, spójną całość. Myśląc o wyposażeniu przyszłego gabinetu, nie możemy pominąć wygodnego fotela.  Fotel ma w końcu także służyć nam przez wiele lat. Pomyślmy więc o odpowiednich mechanizmach regulujących, dzięki którym choć przez chwilkę damy odpocząć naszym kręgosłupom. 

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się postawienie w gabinecie sofy, foteli przeznaczonych na zasłużony relaks lub odwiedziny gości. Uzupełniając nasz pokój w dodatki, nie zapomnijmy o lampce na biurko dopasowanej stylistycznie do całości. Postarajmy się urządzić nasz gabinet tak, aby było nam w nim przyjemnie pracować. Nie pozbywajmy się obrazów ze ścian, czy kwiatów. Wręcz przeciwnie - są one bardzo wskazane.

Biuro Shetland

Kolekcja Shetland do biura


Domowe biuro musi sprzyjać skupieniu i wydajnej pracy. Pamiętajmy jednak, że to część domu, która powinna być przedłużeniem aranżacji całego wnętrza. Biuro dostosowane do naszego stylu umili nam pracę i czas w nim spędzany!