Infolinia: 533 355 377 lub 22 465 99 70
(Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00)
0
Schowek
0
KOSZYK
Jesteś tutaj: 

Jak wybrać materac? 

 
 
Przede wszystkim należy pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak "najlepszy materac" - materac dobieramy wg indywidualnych potrzeb, a każdy z nas ma przecież inne oczekiwania. Główne kryteria wyboru tego produktu to komfort, trwałość i cena. Wybierając materac zgodnie z własnymi wymaganiami, sprawisz, że sypialnia stanie się perfekcyjnym miejscem do zdrowego i relaksującego wypoczynku.
 
 

Komfort

Na komfort snu Twojego łóżka w sypialni składa się:
 
Właściwa twardość
Materac nie powinien być ani za twardy, ani za miękki - powinien on stanowić dobrą podporę naturalnych krzywizn kręgosłupa, co wcale nie oznacza materaca twardego. Osoby ze stwierdzonymi schorzeniami ortopedycznymi kwestię wyboru twardości materaca powinny skonsultować z ortopedą.
Czy twardość materaca, na którym śpimy, jest odpowiednia, możemy sprawdzić na podstawie ułożenia kręgosłupa:
  • Śpiąc na boku, zwiększamy nacisk na barki i biodra, co przy zbyt dużej twardości materaca może spowodować mrowienie w nogach i ramionach. Przy właściwej twardości kręgosłup w takiej pozycji układa się niemal w linii prostej.
  • Śpiąc na wznak, ciężar ciała rozkładamy na większej powierzchni - właściwa twardość materaca to taka, przy której kręgosłup na odcinku lędźwiowym ani nie wygina się w łuk, ani nie przylega ściśle do materaca.
Każdy materac z naszej oferty ma w opisie informacje na temat twardości. Należy pamiętać, że osoby o różnej wadze będą inaczej odbierały twardość tego samego materaca - jeżeli osoba o mniejszej wadze stwierdzi, że materac jest sztywny, osoba o większej wadze ten sam materac może uważać za miększy. Podając kategorie twardości w opisach materacy, jako odnośnik przyjęto wagę 80 kg.
 
Dwustronność materaca
Obecnie wszystkie lepsze materace wykonane są w dwustronnym pokrowcu lato/zima (bawełna/wełna), co pozwala regulować klimat snu. 
 
 

Trwałość

Trwałość materaca zapewniają wysokiej jakości surowce, z jakich został wykonany. W naszej ofercie znajdują się materace z naturalnych surowców, jak: włókno kokosowe, lateks, końskie włosie, trawa morska.
 
 

Cena

Płacimy za jakość i trwałość, a więc materace z trwałych surowców naturalnych (np. lateks) są droższe od materacy z surowców syntetycznych i mniej trwałych (np. pianka poliuretanowa).
Wymiar - przed zakupem materaca należy dokładnie wymierzyć wewnętrzny wymiar łóżka, ponieważ niejednokrotnie koszty ewentualnej przeróbki przekraczają koszt całego materaca.
 
 

Wymagania specjalne:

  • Materace dla alergików: Najlepsze dla alergików są materace ze zdejmowalnym pokrowcem przeznaczonym do częstego prania. Każdy materac z naszej oferty może być wykonany w pokrowcu do prania (tkanina frotte pikowana z ociepliną) z możliwością prania w temperaturze do 60 st. C. W ofercie posiadamy także atestowany pokrowiec antyalergiczny, który może być nakładany na każdy typ materaca.
  • Materace podwójne: Przy zakupie materaca przeznaczonego dla dwóch osób należy wziąć pod uwagę różnicę wagi. Osoba o większej wadze odniesie wrażenie, że materac jest miększy niezależnie od typu materaca. Dla osoby o mniejszej wadze ten sam materac będzie twardszy. W przypadku materacy sztywniejszych oraz wykonanych na sprężynach typu bonell będą odczuwalne ruchy drugiej osoby na materacu. W takim przypadku najlepiej spisują się materace kieszeniowe i lateksowe, a więc reagujące na punktowe obciążenie.
 
Drogi użytkowniku, by w pełni korzystać z walorów materaca, dobierz odpowiedni do niego stelaż. Stosując się do poniżej zamieszczonych rad, zapewnisz sobie optymalne warunki zdrowego snu oraz pełne wykorzystanie właściwości danego materaca.
 
Wszystkie materace dopasowujące się do kształtów ciała:
kieszeniowe, lateksowe powinny znajdować się na stelażach sprężynujących.
 
Materace lateksowe, termoelastyczne, jak i te, które zawierają wkład multipocket, powinny współpracować ze stelażami sprężynującymi, w których odległość pomiędzy listewkami jest nie większa niż 4 cm. W pozostałych materacach z powodzeniem można wykorzystywać stelaże, w których odstęp między listewkami jest nie większy niż 8 cm.
 
 
prowadzący program
Otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach w naszym sklepie!
 
TwojeMeble.pl - To najlepszy internetowy sklep meblowy w Polsce. Posiada bardzo bogatą ofertę skierowaną zarówno dla osób szukających klasycznych jak i bardziej nowoczesnych mebli. W naszym serwisie znajdzie Państwo produkty takich firm jak: Black Red White, Meble Forte, Szynaka Meble, Meble Wójcik, Meble Bydgoskie i wielu innych największych polskich producentów meblowych. Prowadząc sklep meblowy online staramy się przygotować dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjną pod względem cenowym ofertę mebli. TwojeMeble.pl to sklep meblowy właśnie dla Ciebie!