internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak dobrać pokrowiec na materac?

 
 
Kupując jak najlepszy `zestaw` do spania w sypialni, zwykle bierze się pod uwagę materac oraz poduszkę. Jakość pokrowca jest często pomijana, choć dzisiejsza technologia sprawiła, że jest to coś więcej niż kawałek materiału założonego na materac.
 
 

Ukryte witaminy

Oprócz standardowego wyposażenia materaca (pokrowiec na lato i zimę), coraz popularniejsze stają się osobne pokrowce, których właściwości potrafią zadziwić - Standardem stały się pokrowce z różnego rodzaju dodatkami w swojej strukturze, które mają poprawić komfort naszego snu - mówi Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol. To dość zaskakujące, ale pokrowce mają również pozytywny wpływ na zdrowie. Przykładowo: model Seacell wykonany jest z dzianiny bawełnianej z dodatkiem alg morskich. Ich obecność we włóknach celulozowych, pod wpływem temperatury ciała, uwalnia dobroczynne działanie witamin, minerałów, węglowodanów i aminokwasów. Podobne właściwości ma model Aloe Vera, w skład którego wchodzi specjalny żel, wyciąg z aloesu, dawniej zwanego `źródłem młodości`. Podczas snu składniki żelu, takie jak enzymy, sole mineralne i witaminy wnikają w głąb skóry, pielęgnując ją i regenerując.
 
 

Przeciw bakteriom

Oprócz działań pielęgnacyjnych, pokrowce posiadają również właściwości typowo zdrowotne. Dziś, gdy coraz więcej osób, zwłaszcza dzieci, jest alergikami, odpowiedni pokrowiec potrafi skutecznie ograniczyć, a nawet zniwelować problemy, np. nocny kaszel. Jest on szczególnie ważnym wyposażeniem w walce z alergią, ponieważ w łóżku, gdzie roztoczy jest najwięcej, człowiek spędza sześć, a nawet siedem godzin na dobę. Pokrowce są pokryte warstwą poliestrowo - poliuretanową, która zapewnia nieprzepuszczalność alergenów, zaś mikroskopijne pory przepuszczają parę wodną. Praktycznym rozwiązaniem, zastosowanym w modelu Medicott Silverguard firmy Janpol, jest srebrna nitka wszyta w strukturę pokrowca. Dodatnie jony Ag+ mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co niweluje nieprzyjemne zapachy związane z rozwojem drobnoustrojów. Pokrowiec w pełni współgra z naturalną florą człowieka i kontroluje bezpieczny poziom bakterii, a jego wielokrotne pranie nie pozbawia go tych właściwości.
 
 

Na gorące noce 

Osoby, którym wypoczynek w sypialni utrudnia nadmierne pocenie się, bardzo często przyczyn szukają w zbyt grubej kołdrze lub złej wentylacji sypialni. Tymczasem problem może tkwić w pokrowcu. To z nim skóra ma bezpośredni kontakt. - Szybkie odprowadzanie wilgoci i regulacja wilgoci ciała to warunki, które musi spełnić dobry pokrowiec przeznaczony dla osób z wspomnianymi problemami - podkreśla T. Goc z firmy Janpol. Coolmax wykonany jest ze specjalnych 4- kanałowych włókien poliestrowych, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Taka budowa zapewnia zwiększoną `oddychalność` tkaniny i uniemożliwia przegrzanie ciała. Pokrowiec z racji swoich chłodzących właściwości, świetnie sprawdzi się również u osób nie mających problemów z nadmiernym poceniem, ale które w sezonie letnim cenią sobie komfortowy sen.
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.