internetowy sklep z meblami od 2003 roku  |  klienci nas polecają  |  pomagamy i doradzamy
Zakupy przez telefon 22 465 99 70
Pon-Pt 9:00-21:00, Sob-Nd 9:00-18:00

Jak wybrać toaletkę? 

 

Toaletka do sypialni to mebel, który dotychczas kojarzył się raczej z wystrojem wnętrz czasów naszych dziadków dziś z impetem wraca do łask. Coraz większą uwagę zwracają na nią nie tylko kobiety dojrzałe, ale także kobiety młode, wyzwolone a nawet nastolatki. W końcu która z nas nie chciałaby mieć własnego kącika, w którym mogłaby trzymać wszystkie kosmetyki w jednym miejscu?

 

Dlaczego warto mieć toaletkę?

Toaletka jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu wszystkie najpotrzebniejsze kobiecie – także tej dojrzewającej - przedmioty i akcesoria (suszarka do włosów, prostownica, lusterko, kosmetyki etc.) zawsze będą pod ręką zebrane w jednym miejscu.Zapewne każda z nas doceni walory toaletki, bo dzięki jej odpowiednim ustawieniu makijaż będzie perfekcyjny. Jej kolejnym atutem jest to, że wszystkie przybory kosmetyczne zebrane będą z dala od łazienki, co zapewni swobodniejszy dostęp do łazienki pozostałym domownikom.
 
 

Idealne miejsce na toaletkę

Bardzo ważna jest dobra lokalizacja toaletki w pomieszczeniu. Powinna być ona ustawiona jak najbliżej światła naturalnego co zapewni prawidłowe oświetlenie w trakcie wykonywania makijażu. Ustawienie toaletki pod oknem daje możliwość swobodnego przeglądania się w lustrze bez konieczności doświetlania. Jeśli ustawienie mebli w naszym pokoju uniemożliwia ustawienie toaletki przy oknie powinna być ona mocno oświetlona sztucznym światłem w kolorze światła dziennego. Pamiętajmy, aby w pobliżu toaletki znajdowało się gniazdko elektryczne dzięki czemu swobodnie będziemy mogły korzystać z suszarki, prostownicy czy lokówki.
Jeśli na toaletkę możemy przeznaczyć tylko niewielki kącik lepszym rozwiązaniem będą toaletki przenośne o niewielkich rozmiarach. W razie potrzeby można je z łatwością przenieść lub wynieść. Jeśli mamy dużo miejsca w sypialni zastanówmy się nad dużą toaletką z lustrem, z dużą ilością szuflad i półek – zajmie ona dużo miejsce, ale będzie pełnić nie tylko funkcję toaletki, ale także komody.
 
 

Wybór odpowiedniej toaletki

Wielkość toaletki powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się ona znajdowała. Powinna być przy tym na tyle duża, by jej wielkość pozwalała na swobodne korzystanie z niej. Stylistycznie nie musi wcale nawiązywać do mebli z pokoju. Może być zupełnie kontrastowa – dzięki temu będzie przykuwała wzrok – musi natomiast pasować do gustu kobiety, która będzie z niej korzystać w końcu to ma być jej kącik.Wybierając toaletkę powinniśmy się zdecydować na mebel, który ma kilka szuflad lub szafkę. Proste i funkcjonalne zdają się być toaletki nowoczesne i minimalistyczne. Ciekawym rozwiązaniem – świetnie pasującym także do nowoczesnych wnętrz – może być stara toaletka, którą poddamy odświeżeniu (możemy to zrobić sami) lub odrestaurowaniu (lepiej zlecić to specjalistom w tym zakresie) starej toaletki naszej (pra)babci.
Są solidne, wygodne, idealne zarówno do wnętrza bardzo nowoczesnego jak i tego o klasycznym wystroju. Metalowe toaletki kute – bo o nich mowa – to ręcznie robione arcydzieła. Idealne dla indywidualistek, które chcą w ten sposób wyrazić siebie. Każda z nich jest na swój sposób niepowtarzalna i wyjątkowa. Dobry kowal może zrobić specjalnie dla nas toaletkę według naszego projektu. Toaletka z elementami kutymi może mieć blat szklany lub z kolorowego lakobelu. Pamiętajmy, że wygląd toaletki zależy także od koloru stali – kolor złoty nada jej dużo cieplejszy wygląd niż np. kolor czarny. Minusem toaletki kutej jest to, ze zazwyczaj nie ma ona ani szafek ani półek.
Nieodłącznym elementem toaletki jest wygodne siedzisko. Jego rodzaj powinien zależeć od rodzaju toaletki, od jej stylu i od posiadanego miejsca. Do toaletki kutej najbardziej odpowiedni będzie kuty stołek lub krzesło. Do drewnianej toaletki możemy dopasować zarówno taboret, pufę, krzesło jak i fotel. Toaletka w stylu nowocześniejszym może zamiast taboretu mieć kolorową pufę lub fantazyjne krzesło.
Decydując się na wstawienie toaletki do sypialni możemy iść do sklepu i wybrać jakąś z oferty obecnie dostępnej na rynku. Możemy jednak spróbować zrobić ją samemu. Jeśli tylko posiadamy stary mebel, który się nada (np. stare biurko lub konsolę) możemy je przerobić i nadać staremu meblu zupełnie nowy wygląd. Wystarczy odrobina chęci i ogromne pokłady cierpliwości a na pewno osiągniemy sukces. Więcej o tym jak przerobić stare biurko na toaletkę znajdziecie w dziale porady.
 
 

Działamy od 2003 roku

Sklep internetowy zakładaliśmy w 2003 roku. Dzisiaj jesteśmy największym meblowym sklepem online.

99% Klientów nas poleca

99% naszych Klientów pozytywnie ocenia zakupy zrobione w naszym sklepie

Doradzamy i inspirujemy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.