15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Cenniki montażu szaf

Szafa przesuwna to mebel, który zapewni nam wygodę przechowywania i użytkowania. Przed zakupem szafy warto jednak wiedzieć więcej o samym montażu tego mebla. Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Udostępnij:
Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Cenniki montażu szaf

Ile kosztuje montaż szafy przesuwnej? Cennik usług stolarskich

Koszty montażu szafy przesuwnej zależą od kilku czynników, przede wszystkich takich jak wielkość mebla i materiał, z którego jest wykonany. Ważne będzie też dodatkowe wyposażenie szafy, które trzeba odpowiednio złożyć i zamontować w jej wnętrzu. 

Za montaż mniejszej szafy przesuwnej zapłacimy około 200 zł, montaż większych szaf może kosztować nas około 1000 zł czy nawet 1200 zł. Większość montażystów wykonujących usługi montażu jest w stanie zaoferować bezpłatny kosztorys w oparciu o model i instrukcję montażu mebla. Jeśli więc chcemy poznać dokładny koszt montażu, warto poprosić wcześniej o wstępną wycenę.

Montaż szafy przesuwnej - ile czasu zajmuje i jakie są koszty?

Montaż szafy przesuwnej jest stosunkowo prosty i nie powinien zająć zbyt wiele czasu. Wszystko zależy oczywiście od wielkości wybranego mebla. Minimalna ilość czasu jaką powinniśmy przeznaczyć na montaż szafy to 2 godziny. Im większy mebel, tym więcej czasu zajmie nam jego montaż. Trudniejsze w montażu mogą być również szafy narożne.

Ostateczny czas montażu zależy również od naszego doświadczenia w montowaniu mebli. Jeśli pracowaliśmy już z instrukcjami montażu, cały proces będzie dla nas łatwiejszy i bardziej intuicyjny. Nowicjusze powinni przeznaczyć na montaż nieco więcej czasu. 

Aby przyspieszyć montaż szafy możemy wykonać kilka kroków zanim przystąpimy do działania. Na początku ustalmy miejsce, w którym będzie stała szafa. Upewnijmy się, że mebel na pewno się zmieści, a następnie przygotujmy odpowiednio miejsce montażu. Ważne będzie zabezpieczenie go folią i miękkimi materiałami, na których odbędzie się montaż. Wszystko po to, by nie uszkodzić i nie obić poszczególnych elementów mebla. 

Szafa przesuwna z kolekcji Arti

Szafa przesuwna z kolekcji Arti

Jak zaoszczędzić na kosztach montażu szafy przesuwnej? Najlepsze sposoby na redukcję kosztów

Aby zaoszczędzić pieniądze podczas zakupu i montażu szafy, można rozważyć kilka opcji. Po pierwsze, upewnij się, że kupujesz szafę w najlepszej możliwej cenie. Zakupy w sklepach internetowych mogą oferować znaczne oszczędności w porównaniu do salonów meblowych. Następnie możesz wybrać między samodzielnym montażem lub skorzystaniem z usług fachowca. I chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że samodzielny montaż będzie oszczędnością, problemem mogą stać się koszty zakupu materiałów montażowych i specjalnych narzędzi. Przed decyzją o samodzielnym montażu, musimy więc upewnić się, że mamy wszystkie niezbędne narzędzia.

Szafa z kolekcji Galaxy

Szafa przesuwna z kolekcji Galaxy

Jeśli decydujesz się na pomoc profesjonalnego montera, zapytaj o dodatkowe oferty. Większość firm oferuje obniżone stawki, jeśli zdecydujesz się montować kilka mebli jednocześnie. Porównaj ceny firm montażowych, ale również opinie, jakie wystawili im Klienci. Przed opłaceniem zlecenia, upewnij się, że wybrany monter jest wykwalifikowany i dysponuje wszystkimi narzędziami i materiałami niezbędnymi do montażu mebli. Montowanie mebli przez niedoświadczoną osobę, może finalnie przysporzyć dodatkowych kosztów. 

Jeśli przed montażem nowej szafy, musisz pozbyć się starej, przemyśl jej samodzielny demontaż. Istnieje wiele poradników na ten temat online i instrukcji na samodzielny demontaż, który umożliwi Ci oszczędzenie pieniędzy. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, to działanie z którym na pewno sobie poradzisz.

Szafa przesuwna to bardzo funkcjonalny mebel, który pozwoli nam zadbać o nasze ubrania. Szafy wyposażone w wygodne półki, drążki i kontenerki zapewnią wygodne przechowywanie wszystkich ubrań. Niezależnie czy szukasz szafy do sypialni, czy zamierzasz urządzić swoją garderobę w przedpokoju, u nas znajdziesz szeroki wybór wszelkiego rodzaju szaf! Bardzo popularnym wyborem wśród naszych Klientów są szafy Black Red White dostępne w wielu stylach i wielkościach. Nie czekaj, wybierz idealną szafę przesuwną wspólnie z nami!

Szafy PRzesuwne >