17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Stelaż włoski – zalety tej funkcji spania

Stelażem włoski to praktyczne i trwałe rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się do spania codziennego. W sofach i narożnikach ze stelażem włoskim ukryty jest bowiem pełnowymiarowy materac. To sprawia, że sofy po rozłożeniu przypominają łóżko, a komfort spania jest do niego porównywalny. Nie ma mowy o łączeniach czy nierównowściach na powierzchni spania.

Udostępnij:
Stelaż włoski – zalety tej funkcji spania

Rozkładanie stelaża włoskiego

Stelaż włoski jest również niezwykle prosty w otwieraniu. Aby rozłożyć sofę należy chwycić za uchwyt, który znajduje się za oparciem i pociągnąć go do siebie. Tym samym rozkładany sofę do przodu, a materac powoli się z niej wysuwa.  Rozkładanie sofy jest proste i nie wymaga użycia siły. Oparcie mebla chowa się pod spód materaca, a my zyskujemy pełnowymiarową powierzchnię do spania.

 

Materac w stelażu włoskim

Materac ukryty w sofie ze stelażem włoskim jest dość gruby, a powierzchnia spania równa. W zależności od wielkości mebla, materac będzie miał inną szerokość. Co ważne długość materaca w przypadku tego typu sof może osiągnąć nawet 2 metry. Dzięki temu na sofie spokojnie mogą zmieścić się, i co najważniejsze wyspać, 2 osoby.

Dodatkową zaletą sofy jest to że materac jest umiejscowiony wysoko – wstawanie z niego będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Dobrze sprawdzi się więc również w przypadku osób starszych, które mogą mieć problem ze wstawaniem zwłaszcza z niższych wersalek.

Stelaż włoski - dodatkowe informacje

Należy zaznaczyć, że sofy ze stelażem włoskim nie będą posiadać pojemnika na pościel. Całe wnętrze sofy wypełnia bowiem materac do spania. Jeśli zależy nam na schowku na pościel, warto wybrać narożnik ze stelażem włoskim. Będzie się on krył w otomanie mebla. Narożnik to również, dzięki wspomnianej otomanie, bardziej wygodna opcja od odpoczynku na codzień.

Narożnik Tulipano, Vero

Wybór sof i narożników ze stelażem włoskim jest coraz większy. Nic dziwnego - to rozwiązanie, które zdobyło serca ich użytkowników. Nadaje się dobrze do małego mieszkania, w którym nie możemy pozwolić sobie na wydzielenie sypialni. Dzięki funkcji stelaża włoskiego ukrytego w sofie zyskujemy możliwość wygodnego spania i przytulnego siedziska w trakcie dnia. Przy sofie postawmy dodatkowy stolik i cieszmy się wspaniałym kącikiem odpoczynku!

meble ze stelażem włoskim