17 567 mebli od 72 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak wytępić szczury? Skuteczne sposoby na pozbycie się szczurów

Szczury należą do jednych z najbardziej inteligentnych zwierząt. Często próbują dostać się do środka budynków, w których mają zagwarantowane lepsze warunki, zwłaszcza w trakcie zimy. Problem ten dotyczy również Ciebie i zastanawiasz się, jak wytępić szczury domowe? Poznaj szybkie i skuteczne metody, które będą w tej sytuacji najlepsze.

Udostępnij:
Jak wytępić szczury? Skuteczne sposoby na pozbycie się szczurów

Naturalne metody na pozbycie się szczurów

Podczas pojawienia się szczurów w naszym domu na zniszczenia narożne są meble i przedmioty domowego użytku. Nawet meble ogrodowe, które stanowią ozdobę podwórka, mogą zostać delikatnie podgryzione. Wiąże się to z oczywistymi stratami pieniężnymi, gdyż konieczne będzie wymienienie wszelkich uszkodzonych przedmiotów. Niestety nie są to jedyne problemy, z którymi wiąże się obecność tych gryzoni.

Pozbycie się szczurów z domu czy z ogrodu jest jednak konieczne przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Zwierzęta te mogą przenosić niezwykle groźne choroby, które w niektórych przypadkach kończą się nawet śmiercią. Tularemia, tyfus plamisty, tasiemczyca oraz wścieklizna wiążą się z ogromnym ryzykiem. Do zakażenia najczęściej dochodzi poprzez kontakt z odchodami gryzoni.

Zatem jak usunąć ze swojego ogrodu te szkodniki? Na początek warto skorzystać z naturalnych sposobów, które nie są inwazyjne. Dobrym pomysłem okazuje się postawienie na zapachy, które działają na te gryzonie w sposób drażniący. Krzesła ogrodowe lub stoły ogrodowe posypane specjalnymi ziołami będą odstraszać gryzonie. Zdecydowanie najskuteczniejsza będzie mięta, wilczomlecz, rumianek oraz liście pomidorów.

Kombinacja takich roślin, pozostawiona w miejscu przebywania gryzoni, może raz na zawsze je odstraszyć. Pieprz również należy do skutecznych odstraszaczy - wystarczy umieścić go w różnych miejscach. Jednak najlepszym pomysłem okazuje się jednak posiadanie kota domowego, którego zapach momentalnie wystraszy wszystkie szczury. Dzięki temu zestawy mebli ogrodowych, które w trakcie zimy przechowuje się w garażu, w końcu będą bezpieczne. Latem z pewnością będziesz korzystać z nich w perfekcyjnym stanie. 

Środki chemiczne do zwalczania szczurów

Jeśli delikatne metody nie sprawdziły się w Twoim przypadku, konieczne mogą być profesjonalne środki na zwalczanie szczurów. Preparaty chemiczne są niezawodne - wystarczy, że zwierzę będzie miało kontakt z takim środkiem. To zdecydowanie jeden z najszybszych sposobów pozbycia się tych uciążliwych szkodników z budynków.

Najpopularniejsze są specjalistyczne trutki, które można dostać w większości sklepach. Wydzielają one aromaty, które są atrakcyjne dla gryzonia. Ten sposób nie sprawdzi się jednak, kiedy posiadamy dzieci. Ostrożnym trzeba być również, jeśli w naszym otoczeniu przebywają inne zwierzęta domowe.

Trutki mogą być sprzedawane w najróżniejszych formach. Najczęściej są to jednak saszetki, kostki lub granulki. Nawet niewielka ilość zjedzonego produktu doprowadza do śmierci szczura.

Kolekcja Ivory

Kolekcja Ivory

Profesjonalne usługi zwalczania szkodników

Czasem samodzielna walka z gryzoniami może okazać się nieskuteczna. W końcu wszystko zależy od danego przypadku - czasem ich ilość jest zbyt duża, aby wystarczyły zwykłe zioła czy preparaty ze sklepów. W takich sytuacjach trzeba sięgnąć po skuteczne metody zwalczania szczurów, jakimi są usługi profesjonalistów. Dlaczego warto skorzystać z pomocy zawodowców?

Profesjonaliści posiadają wieloletnie doświadczenie, które jednocześnie przekłada się na posiadane umiejętności walki ze szkodnikami. Korzystają wyłącznie ze sprawdzonych sposobów, dzięki czemu ich działania zawsze są w pełni skuteczne. Dzięki temu wszystko przebiega sprawnie, skutecznie i dyskretnie. Jeśli zależy Ci na jak najszybszym rozwiązaniu problemu, z pewnością będzie to najlepsza opcja.

Niektórzy uważają to za kosztowną metodę, jednak jest to jednorazowy wydatek. Po podliczeniu wszelkich trutek oraz preparatów sklepowych, które zazwyczaj kupuje się kilka razy, prawdopodobnie możemy uzyskać podobne koszta. Jednak wybór zależy od Ciebie oraz sytuacji, w której się znajdujesz. 

Kolekcja Rosarium

Kolekcja Rosarium

Zapobieganie infestacji szczurów

Zastanawiasz się, jak zapobiegać infestacji szczurów? To niezwykle ważne z punktu widzenia zdrowia człowieka, jak i zwierząt domowych czy hodowlanych. W końcu komfortowe i spokojne życie jest możliwe tylko wtedy, gdy w mieszkaniu nie występują żadne szkodniki, które zagrażają naszemu zdrowiu. 

Najważniejsze, aby zabezpieczone zostały wszelkie otwory i szczeliny. Sprawdź ogólny stan budynku oraz oceń jakość fundamentów i ścian. Wszelkie zniszczenia powinny zostać jak najszybciej poprawione, aby z czasem się nie pogłębiały. Mogłoby to doprowadzić do powstania dziury, którą szczury dostaną się do środka. W otworach wentylacyjnych zamontuj siateczki, zabezpieczające przed przedostawaniem się gryzoni tamtą drogą.

Zamontowanie siatek w oknach piwnicy również jest konieczne, ponieważ szczury zawsze dążą do cieplejszych miejsc. W zimę bez wątpienia będą próbowały dostać się w ten sposób do środka domu. Zadbaj także o szczelność drzwi oraz dachu. Zniszczenia jak najszybciej napraw, zanim problem szkodników pojawi się u Ciebie na stałe.

Komfortowe i spokojne życie zostaje momentalnie zakłócone, gdy w naszym domu lub ogrodzie pojawiają się szczury. Walka z nimi może okazać się problematyczna, więc zdecydowanie lepiej zapobiegać ich wtargnięciu. Jednak w przypadku pojawienia się szczurów w mieszkaniu, konieczne jest ich jak najszybsze usunięcie.