15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak urządzić poddasze? Nasze pomysły

Pokój na poddaszu często bywa uznawany za nieustawny. Problematyczne skosy nie pozwalają na urządzenie go klasycznymi meblami, takimi jak np. wysokie szafy. Takie pomieszczenie wymaga więc praktycznych rozwiązań i pomysłowości. Poznajcie zasady i nasze pomysły na urządzanie pokoju umieszczonego na poddaszu.

Udostępnij:
Jak urządzić poddasze? Nasze pomysły

Podstawowe zasady urządzania poddasza

  • Po pierwsze, w pokoju na poddaszu należy postawić na jasne odcienie ścian, szczególnie tych skośnych. W przypadku pozostałych można zastosować ciemniejsze kolory. Pomalowanie skosów ciemną farbą optycznie pomniejszy pokój i może przytłoczyć aranżację.
  • Po drugie, warto zadbać o właściwe oświetlenie, zarówno to sztuczne jak i naturalne. W przypadku okien dachowych - dobrym pomysłem będzie umieszczenie pod nimi biurka.
  • Po trzecie: odpowiednie ustawienie mebli. Pokój należy urządzić tak, by użytkowanie mebli nie sprawiało żadnych problemów. Sofę powinniśmy ustawić w takim miejscu, by przy siadaniu lub wstawaniu nie uderzyć głową w skośny sufit. To były ogólne zasady aranżacji pokoju na poddaszu. Teraz czas na kilka naszych praktycznych pomysłów.

Niskie komody na poddaszu

Jeśli pokój na poddaszu posiada skośne sufity i trudno w nim usytuować szafę, możemy zastąpić ją pojemną komodą o odpowiedniej wysokości. Należy dobrać taką, by postawiona pod skośnym sufitem pozwoliła na postawienie na niej lampki lub innych dekoracji. W przypadku nisko osadzonego skosu dobrym wyborem będzie szafka RTV posiadająca półki i szuflady - te mają zazwyczaj mniejszą wysokość niż komody.

Komody Malta, Gała Meble 

Regał schodowy - praktyczny mebel do poddasza

Innym praktycznym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w pokoju ze skośnym sufitem jest regał schodkowy. Dzięki trójkątnemu kształtowi możemy dosunąć mebel do samej ściany pod skosem. Warunkiem udanego efektu końcowego jest dobranie regału o takim samym nachyleniu jak sufit. Mebel nie tylko zapełni pustą ścianę w rogu pokoju, ale też pomieści wiele rzeczy. W nieustawnym pomieszczeniu liczy się wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się biurko, należy umieścić je pod oknem dachowym, gdzie dziennego światła będzie najwięcej.

Regał schodkowy Porto, ML Meble

Półki - zamiast regałów

W sytuacji, gdy zależy nam na schodkowym regale, ale nie możemy znaleźć takiego o odpowiednim nachyleniu, dobrym wyborem będą półki. Zawieszone jedna pod drugą, pozwolą stworzyć “regał” dopasowany do naszych potrzeb, o wysokości i szerokości wedle naszego upodobania. Użycie półek różnego koloru i o różnej grubości stworzy oryginalny i niepowtarzalny kącik. My do naszej aranżacji wybraliśmy półki Kaspian w dwóch długościach oraz półkę Jagger. Jak już wspomnieliśmy, warto jest wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia. Dlatego też w pokoju na poddaszu przydadzą się różnego rodzaju schowki. Oprócz pojemnych komód warto zaopatrzyć się w łóżko posiadające szuflady oraz szafki nocne i stoliki ze schowkami.

Półki Kaspian, Black Red White

Mimo różnych przeszkód, zaaranżowanie pokoju na poddaszu wcale nie musi być trudne. Wystarczy trochę kreatywności, by przemienić nieustawne wnętrze w funkcjonalne i przytulne pomieszczenie. Pamiętajmy, by zadbać o odpowiednią ilość schowków i odpowiednią wyskość mebli, a stworzymy poddasze, w którym będzie chciało się przebywać!

Zobacz też meble do salonuZaufało nam ponad 300 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać idealne meble. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.