15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz... LATEM!

Udostępnij:

10 powodów, dla których letnie porządki są dobrym pomysłem! twojemeble, meble polskich producentów

Temat wydaje się dość prozaiczny. Okazuje się jednak, że nie jest wcale łatwy! Zabieranie się za porządki w domu wymaga niekiedy przejścia specjalnego rytuału przygotowawczego. Jesteście na niego gotowi?

Tłumaczycie sobie, że to jeszcze nie pora, by pewnych rzeczy się pozbyć, lub wmawiacie sobie, że przecież to wszystko jest niesłychanie potrzebne? Najpewniej okaże się, że większość z tych przedmiotów, nad którymi się roztkliwiacie, jest Wam kompletnie do niczego nieprzydatna, a zajmuje jedynie miejsce, które w wielu domach jest na wagę złota.
Możemy się założyć, że każdy z Was ma w domu takie miejsce. Półkę, szafkę, czy specjalne pudełko, w których trzyma niepotrzebne bibeloty – stare pamiątki, ubrania, których od lat na siebie nie założyliście czy inne “przydasie”.
Oczywiście nie uważamy, że wszyscy zmagają się z problemem kolekcjonowania bezużytecznych przedmiotów. Tego typu skłonności jedni wykazują, a drudzy kompletnie nie są ich w stanie rozumieć. Jednak z uwagi na pęd życia, z jakim obecnie mamy do czynienia, bardzo często okazuje się, że zwyczajnie brakuje czasu na dokonanie selekcji wielu zbędnych rzeczy. Nie można jednak wiecznie szukać wymówek. Trzeba w końcu znaleźć czas i na własne cztery kąty, a lato to jedyna taka pora roku, która idealnie się w tym przypadku sprawdza.
Jeżeli jesteś mistrzem w omijaniu domowych obowiązków, masz skłonności do zbieractwa czy hurtowego kupowania zbędnych przedmiotów lub po prostu marzysz o letniej metamorfozie wyglądu Twojego mieszkania – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Poznaj 10 powodów przemawiających za tym, aby porządków w domu dokonywać właśnie latem!
Ale uwaga – to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy. Dla tych, którzy pragną zmian, stworzyliśmy aranżacyjne inspiracje! Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury!
 
Powody, które przemawiają za letnimi metamorfozami


Powód nr 1 – Lato posiada najdłuższe dni w roku

Niekwestionowanym atutem lata jest to, że słońce świeci bardzo długo. Oznacza to, że mamy naprawdę mnóstwo czasu na dokonanie zmiany! Nikt z nas nie posiada wehikułu czasu, który pozwoliłby się cofnąć do najdłuższego dnia w roku... Nic straconego! Lato ciągle w pełni, zatem wykorzystanie jego potencjału jeszcze w tym roku jest w dalszym ciągu możliwe.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja Visio

Kolekcja Visio, Szynaka Meble

 

Powód nr 2 – Sporo światła
Skoro dzień jest dłuższy to i przez większą część dnia w naszym domu jest jasno. Zdecydowanie przyjemniej dokonuje się generalnych zmian, kiedy wnętrze jest oświetlone dziennym, naturalnym światłem. To ważne szczególnie w trakcie remontu, kiedy ma miejsce przemalowywanie ścian, układana jest nowa podłoga czy dobierane są nowe meble i dodatki. Ogromnym (i niestety dość często popełnianym) błędem jest malowanie ścian w świetle sztucznym po zmroku – światło, które generują żarówki jest zbyt słabe, aby nasze oczy mogły dostrzec wszystkie mankamenty. Inną kwestią jest to, że wieczorem oczy są zmęczone. Jeżeli do tego dochodzi dodatkowa praca przy oświetleniu ledowym, które wyjątkowo męczy wzrok, może się okazać, że na drugi dzień możemy być mocno rozczarowani własną pracą.

Również zdecydowanie przyjemniej i skuteczniej przeprowadza się porządki kiedy za oknem jest jasno. Dostrzegamy bardzo wyraźnie każdy zakamarek, a kiedy musimy podjąć decyzję o wyrzuceniu zbędnych rzeczy, to przychodzi nam to zdecydowanie łatwiej niż wieczorem, kiedy już jesteśmy zmęczeni.
 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz... LATEM! (KONKURS!) Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja gent

Kolekcja Gent, Black Red White

 

Powód nr 3 – Energia płynąca ze słońca
Nic nie dostarcza nam tak ogromnej dawki energii jak słońce. To właśnie ono sprawia, że nie czujemy się senni, mamy siłę na dokonywanie wielu codziennych czynności i czujemy się szczęśliwsi niż zwykle. Ponieważ lato dostarcza nam najdłuższych dni w roku, warto tę okoliczność wykorzystać do dokonywania generalnych porządków i metamorfoz w naszych domach.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja azteca

Kolekcja Azteca, Black Red White

 

Powód nr 4 – Latem mamy w sobie więcej samozaparcia
Działanie słońca poprawia nasze poczucie własnej wartości. To sprawia, że podejmujemy decyzje z większym niż zwykle samozaparciem. Jesteśmy bardziej stanowczy, pewni swych decyzji i wykazujemy się większą odwagą niż zwykle. Lato to również czas, w którym zakładamy na siebie mniejszą ilość ubrań – a to z pewnością pomaga w dokonaniu selekcji rzeczy niepotrzebnych. Zapał do działania jaki towarzyszy nam latem warto spożytkować właśnie podczas pozbywania się zbędnych rzeczy.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl szafa nadir
Komoda Azteca, Black Red White

 

Powód nr 5 – Latem wyrzucanie jest prostsze
Większych zmian w domu o wiele prościej dokonuje się, gdy za oknem jest ciepło – udogodnienia jakie dostarcza nam lato to z pewnością możliwość wietrzenia mieszkania czy szybsze wysychanie pomalowanych ścian.

Ta sama zależność może dotyczyć również wyrzucania starych mebli, szczególnie wtedy , gdy są one duże i nierozkładalne, a jedynym kanałem umożliwiającym jego pozbycie się jest np. duże okno. Przypadki i układy domów czy mieszkań są różne, jakkolwiek warto rozpatrzyć warunki jakimi się dysponuje i ocenić czy lato nie okaże się najlepszym czasem na dokonywanie tego typu zmian.
 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja koen 2

Kolekcja Koen, Black Red White

 

Powód nr 6 – Wygoda wnoszenia nowych mebli
Było o wyrzucaniu, czas zatem wspomnieć o zakupie nowych mebli. Ich dowóz bardzo często kojarzony jest z ryzykiem uszkodzenia m.in. podczas wnoszenia mebli do domu, czy na piętro. Niesprzyjające warunki atmosferyczne jak śnieg czy mróz mogą nieść za sobą pewne ryzyko. Lato jest zdecydowanie najprzyjemniejszą i najbezpieczniejszą porą roku na wnoszenie dużych i nieporęcznych przedmiotów. Argumentem przemawiającym za latem jest z pewnością wygoda i komfort oraz „czysta podłoga” podczas wnoszenia mebli do mieszkania. Optymalnym rozwiązaniem mogą z pewnością okazać się meble przeznaczone do samodzielnego montażu, których paczki są stosunkowo niewielkie i prostsze we wnoszeniu do trudno dostępnych miejsc.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja summer

Kolekcja Summer, Meble Wójcik
(meble przeznaczone do samodzielnego montażu)

 

Powód nr 7 – Lato inspiruje
Mówiliśmy o tym, że latem ma się więcej odwagi i samozaparcia. Ale nie można pominąć również pomysłów, które wówczas się rodzą. Chodzi Ci coś po głowie, tylko potrzebujesz pstryczka, który Cię zmotywuje do zmian? Szukasz mebli, które sprawią, że Twój dom stanie się piękny? A może marzysz o tym, by nowa zmiana nie kosztowała Cię majątku? Wielu producentów mebli ogłasza promocje na całe kolekcje. Istnieje mnóstwo aranżacji w sieci i w naszym sklepie, które mogą nakierować pod względem tego, co ze sobą świetnie współgra. W naszej zakładce porad meblowych możecie odszukać dla siebie inspiracje i rady czym się kierować podczas urządzania wnętrz. Wieloletnie doświadczenie producentów i pasja tworzenia mebli do Waszych domów jest gwarancją podążania za aktualnymi trendami, z których możecie czerpać inspiracje dla siebie.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja possi

Kolekcja Possi, Black Red White

 

Powód nr 8 – Alergia na roztocza i możliwość wietrzenia pomieszczeń
Generalne porządki i remonty wiążą się z nieprzyjemnym doświadczeniem dla alergików uczulonych na roztocza. Jeżeli nie wykazują alergii na kwitnące drzewa czy trawy, zbawienne może okazać się otwieranie okien. Zimą czy w trakcie chłodnej deszczowej jesieni jest to nieco bardziej utrudnione, gdyż szybciej wychładza się mieszkanie aniżeli faktycznie przewietrza. Zimą również, kiedy mają miejsce remonty, zaś mieszkanie jest centralnie ogrzewane, wietrzenie pomieszczeń może powodować powstawanie niekorzystnej wilgoci. Dlatego nic tak dobrze nie służy dokonywaniu porządków i remontów jak letnie, suche powietrze, które nie niesie za sobą takiego ryzyka.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja forest

Kolekcja Forest, Meble Krysiak

 

Powód nr 9 – Noworoczne postanowienia realizuje się... Latem!
O tym, dlaczego tak się dzieje, w zasadzie wyjaśniliśmy już w kilku powyższych punktach. Słońce dodaje energii i optymizmu. Na widok słonecznej i ciepłej pogody mamy większy zapał i nabieramy łatwości w podejmowaniu decyzji. Pojawia się pewność w stosunku do tego, czego się pragnie. Moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Lato to inspiracja sama w sobie, która pobudza do działania – do realizacji tego, co prawdopodobnie w Nowym Roku zostało spisane na wielkiej liście postanowień.

 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz LATEM! KONKURS! Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kredens ontario

Kredens Ontario, Paged

 

Powód nr 10 – Latem porządki przyjmują formę przywitania sezonu
Lato to idealny czas na pozbycie się starych rzeczy i zrobienie miejsca na nowe “pamiątki”. Każdego roku kupujecie przecież ubrania, przywozicie jakieś skarby z wypadów, z wakacji czy wypraw, a także zaopatrujecie dom w nowe akcesoria czy dodatki. Nie ma sensu trzymać rzeczy, które zostają zastępowane nowymi – ubrań, które nie są noszone już przez drugi czy trzeci sezon, czy butów schowanych na dnie szafki, które nie były wyciągane od wieków (z jakiegoś powodu wszystkie te rzeczy tam nienaruszenie leżą).

 
Lato może stanowić przywitanie kolejnego sezonu. Nowe okazje, urodziny, przyjęcia, spotkania rodzinne, święta – to kolejna dawka prezentów, upominków i nowych rzeczy. Trzymanie tych, które nie zostają choć raz w roku użyte (i bynajmniej nie mamy na myśli przedmiotów, które nie zostały wykorzystane tylko dlatego, że nie było ku temu odpowiednich możliwości np. walizka) może przynieść w domu niepotrzebny chaos i zajmować cenne miejsce. Przywitanie lata przy pomocy selekcji rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych może wnieść do Waszego mieszkania powiew świeżości i zapewnić Wam satysfakcję i harmonię. A to z pewnością przyczyni się do długotrwałej poprawy Waszego nastroju.
 

10 powodów przemawiających za dokonywaniem porządków i metamorfoz... LATEM! (KONKURS!) Wygraj zwrot gotówki za meble, www.twojemeble.pl kolekcja craft

Kolekcja Craft, Gała Meble

 

Dobre nawyki

Warto potraktować lato, jako swoisty czas wietrzenia Waszego mieszkania. Regularne pozbywanie się starych, zbędnych pamiątek i przedmiotów na rzecz nowych, poprawia jakość życia i zmniejsza ryzyko nagromadzenia przedmiotów ograniczających potrzebną na co dzień przestrzeń. Wykorzystanie motywacji i silnej woli jaka towarzyszy nam wszystkim zazwyczaj latem może zostać spożytkowana właśnie w domu, do którego codziennie wracamy. Warto dbać o własną jakość życia, która wynika nie tylko z wyposażenia, ale i z dbałości o to, by w domu panowały porządek i harmonia.