15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Udostępnij:

Krzesło do biurka dla dziecka

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a co za tym idzie, przed nami kolejny rok szkolny! Druga połowa wakacji to czas, w którym my, rodzice, odświeżamy pokoje naszych pociech tak, aby przygotować je na cały rok intensywnej nauki. Jednym z mebli, którego wybór powinien być dobrze przemyślany, jest odpowiednie krzesło do biurka! W tym artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie i zaproponujemy kilka idealnych propozycji dla dzieci w różnym wieku! 

Jak wybrać wygodne i ergonomiczne krzesło

Odpowiednie krzesło do biurka to sprawa kluczowa! Powinno ono być wygodne, a równocześnie zapewniać odpowiednią pozycję dla kręgosłupa. To szczególnie ważne w przypadku dzieci i nastolatków - w końcu cały czas są one w fazie wzrostu! Zła pozycja na krześle, naraża je,  jeszcze bardziej niż dorosłych, na skrzywienia i wady postawy! Nasze plecy naturalnie układają się w kształt litery S, dlatego dobrze dobrane krzesło do biurka, powinno mieć ergonomiczne oparcie i dawać podporę w odcinku szyjnym, jak i odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Musi być ono dopasowane do wieku i wzrostu naszego dziecka. Ważne jest, aby podczas siedzenia na krześle nogi opierały się o ziemię, a kolana tworzyły kąt prosty. Dlatego warto zainwestować w krzesło z regulacją wysokości! Jeśli jednak dziecko wciąż nie dotyka ziemi nogami, rozważmy zakup krzesła posiadającego podpórkę. 

Kolekcja Ronse

Kolekcja Ronse do pokoju młodzieżowego

Idealne krzesło dla pierwszoklasisty! 

Krzesło powinno być dopasowane do wieku naszego dziecka, jego wzrostu oraz wagi. W przypadku uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację, wybór odpowiedniego krzesła może być zadaniem trudnym. Takie dzieci dopiero wdrażają się w szkolne obowiązki, a spędzanie czasu siedząc przy biurku, może być dla nich ciężkim wyzwaniem. Dlatego warto zainwestować w krzesło, które oprócz tego, że będzie wygodne i odpowiednio dopasowane do kręgosłupa, to dodatkowo będzie kolorowe i estetyczne. Wtedy siedzenie przy biurku będzie dla dla niego przyjemniejsze! Wśród oferty krzeseł dla dzieci znajdą się takie dla fanów zwierzaków czy młodych miłośników motoryzacji.

Krzesło do biurka dla nastolatka!

W przypadku wyboru krzesła biurowego dla starszego dziecka również musimy  zwrócić uwagę na dopasowanie jego wielkości do wzrostu i wagi nastolatka. Za małe krzesło będzie ograniczało jego ruchy i nie będzie podpierało kręgosłupa oraz szyi w odpowiednich miejscach. W przypadku większych dzieci, warto zainwestować już w fotel, który posłuży nam dłużej. O tym jak wybrać odpowiedni fotel biurowy mówiliśmy w naszym filmie. W przypadku zakupu fotela dla nastolatka warto przeanalizować swój zakup właśnie pod kątem cech fotela dopasowanych do potrzeb nastolatka. 

Wybór odpowiedniego krzesła do biurka dla dziecka nie jest zadaniem prostym, ale koniecznym! Odpowiedni dobrane zapewni mu komfort podczas nauki oraz sprawi, że jego kręgosłup będzie trzymał odpowiednią pozycję. A jeśli szukacie więcej artykułów idealnych do pokoju młodzieżowego takich jak biurka, łóżka czy szafy - również zapraszamy na naszą stronę! A jeśli macie pytania odnośnie wyboru krzesła do biurka dla dziecka - zadzwońcie na naszą infolinię. Nasi konsultanci rozjaśnią wszystkie Wasze wątpliwości. 

Krzesła Biurowe >Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.