15 366 mebli od 63 producentów
22 000 opinii klientów
Internetowy Salon. Internetowe Ceny.

Kącik dziecka w sypialni rodziców! Meble dla niemowlaka - jakie wybrać?

Udostępnij:

Kącik malucha w sypialni rodziców

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas. To również chwila, w której nasz świat diametralnie się zmienia. Nie dotyczy to tylko trybu życia, nowych obowiązków i odpowiedzialności, która związana jest z posiadaniem dziecka. Zmiany dotyczą również bardziej przyziemnych aspektów naszego życia. Nowy członek rodziny staje się nowym mieszkańcem naszego domu, więc pojawia się potrzeba, aby wygospodarować z tej przestrzeni odpowiednie miejsce na meble dla niemowlaka.  

Podział przestrzeni

Bardzo często zdarza się tak, że maluch zaraz po urodzeniu zamieszkuje sypialnię swoich rodziców. Powody ku temu są różne, czasami podyktowane jest to ograniczonym metrażem, a czasami są to względy czysto praktyczne. Wygospodarowanie miejsca dla malucha zaraz obok naszego łóżka znacznie ułatwia nocne funkcjonowanie i pozwala mieć go cały czas na oku. Niezależnie od przyczyny, wymusza to na nas przeorganizowanie przestrzeni oraz stworzenia w niej miejsca, w którym ustawimy meble dla niemowlaka.

Tworząc miejsce dla dziecka w sypialni rodziców, należy pamiętać o odpowiednim podziale sypialni i wydzieleniu dwóch stref. Jednej przeznaczonej dla rodziców i takiej, w której staną meble dla niemowlaka. Najbardziej popularnym i najprostszym sposobem na podzielenie przestrzeni będzie pomalowanie ścian na dwa różne kolory. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie dwóch odcieni jednego koloru, na przykład odcieni szarości. Pomieszczenie będzie wyglądać spójnie, ale strefy będą widocznie odseparowane. Pamiętajcie, aby kolory które wybierzecie były raczej spokojne, dzięki temu dobrze będą pasować zarówno do mebli rodziców, jak i mebli niemowlaka.

Meble dla niemowlaka z tego samego powodu powinny być klasyczne, jak najbardziej neutralne w kolorze i formie. Takie meble dobrze dopasują się do przestrzeni, którą urozmaicić można za pomocą różnych tekstyliów.

Postaw na funkcjonalne łóżeczka

Kącik dziecka w pokoju rodziców musi być przede wszystkim funkcjonalny. Sypialnie zazwyczaj nie należą do największych pokoi w domu czy mieszkaniu, dlatego dobrze zorganizowana przestrzeń to podstawa. Warto mieć na uwadze, aby meble dla niemowlaka były proste i klasyczne, ale również, aby pełniły kilka funkcji.

Takim meblem jest na przykład Łóżeczko Paso Doble. Posiada ono możliwość regulacji wysokości materaca oraz ma wyjmowane szczebelki. Te rozwiązania sprawią, że łóżeczko posłuży dziecku przez długi czas, ponieważ będzie rosło razem z naszym dzieckiem. Dodatkowymi funkcjami, w które wyposażono ten mebel dla niemowlaka, są zgrabna komoda i dolna szuflada, które zapewnią miejsce do przechowywania, tak cenne, gdy w naszym domu pojawia się mały człowiek. Dodatkowym plusem tego łóżeczka jest rozkładany przewijak, czyli niezbędny element, o który musimy zadbać tworząc kącik malucha.

Kolejnym łóżeczkiem, który będzie funkcjonalne i posłuży dziecku nawet przez kilka lat jest Łóżeczko I’ga! To piękny mebel dla niemowlaka, który posiada funkcję przemiany w łóżko dla większego dziecka. Jest to więc inwestycja na lata! Dodatkowo, do łóżeczka dokupić można szufladkę, która stworzy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Więcej funkcjonalnych łóżeczek znajdziecie na naszej stronie - KLIK.

Miejsce do przechowywania

Myśląc o przestrzeni dla dziecka, nie możemy zapomnieć o miejscu do przechowywania. W takim wypadku idealnie sprawdzi się komoda, w której poukładać możemy ubranka i gadżety dziecka. W zależności od przestrzeni którą dysponujemy, możemy postawić na komodę, która dłuższa będzie w pionie lub w poziomie. W przypadku tej drugiej, dobrym rozwiązaniem będzie Komoda Zele. Dzięki swojej kolorystyce i prostej stylistyce w skandynawskim klimacie pasować będzie do większości pokoi!

Łóżeczko Paso Doble  Skrzynia na zabawki Elle

W przypadku, gdy sypialnia, w której tworzymy kącik malucha nie jest duża, dobrze sprawdzi się komoda Porto, która posiada 5 pojemnych szufladek. Ta propozycja idealnie sprawdzi się w klasycznych wnętrzach.  Więcej propozycji komód znajdziecie TUTAJ. Szukając mebla dla niemowlaka, w którym przechowywać będziemy mogli zabawki, warto pomyśleć o specjalnych skrzyniach! Idealnym przykładem będzie Skrzynia na zabawki Elle. Taki mebel dla niemowlaka to idealne miejsce na przechowywanie! Lekka konstrukcja mebla zapewnia, że pasuje on do kącika dziecięcego i nie przytłacza pomieszczenia. Więcej skrzyń i kontenerków znajdziecie TUTAJ.

Miejsce do karmienia

Tworząc kącik dla dziecka, dobrze jest pomyśleć o wydzieleniu specjalnego miejsca na karmienie. Dobrze dobrany fotel znacznie ułatwi nasze funkcjonowanie. Naszym zdaniem idealnie w tym celu sprawdzi się Fotel Cozyboy, dostępny w 4 kolorach dopasować można do wnętrza, a jego forma zapewni komfort podczas karmienia. Dobrym wyborem może okazać się również Fotel Flo, który wyglądać będzie elegancko, a dzięki swoim wysokim oparciu zapewni wygodę zarówno dziecka, jak i rodziców. Więcej foteli, które idealnie nadadzą się do kącika niemowlaka, znajdziecie TUTAJ.

Fotel  fotel

Kącik niemowlaka w sypialni rodziców to rozwiązanie, na które decyduje się wiele młodych rodziców. Przy urządzaniu takiej przestrzeni należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i uniwersalność mebli. Wszystkie potrzebne meble dla niemowlaka, które sprawią, że stworzona przestrzeń dla dziecka będzie piękna i dobrze zorganizowana, znajdziesz na naszej stronie.Zaufało nam ponad 200 000 klientów
Zaczynaj zakupy mebli u nas i oszczędzaj czas kupujac meble on-line
99% Klientów nas poleca
To średnia z 11 000 opinii zadowolonych klientów
Doradzamy i inspirujemy
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zacznij chat lub zadzwoń. zadzwoń.